Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/128820-chinezii-tuneaza-geely-beauty-leopard.html)

CyberCSX 16-06-09 22:50

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
Fara Suparare dar...........voi ori aveti ceva īmpotriva chinejilor comunisti, ori sīnteti īn agonie? :D

Nu stiu ce tot aveti cu ei. Voi astia mai tineri de 19 - 20 de ani n-aveti de unde sa stiti asa ca aveti o scuza, dar astia mai batrīni, hai sa īntoarcem putin timpul īnapoi, asa.........pīna prin anii 70 - 80 si ia spuneti-mi voi, CE AU FACUT TARILE COMUNISTE īn perioada aceea ?

N-au facut acelasi lucru ca chinejii?

Īncepīnd de la Romāni pīna īn inima moscovei TOTI FARA EXCEPTIE au furat tehnologie vestica, au rebotezat-o si au scos-o pe piata. Aici īncepem de la "A" - de la AVIOANE si terminam cu "T" de la TANCURI.

Oare ce dracu este avoinul TU 144 de la rusi nu este.... CONCORDE PROASPAT FURAT?
Troacele patrate de masini numite LADA nu sīnt FIAT PROASPAT FURAT?
Magurile polace UNITRRA ZK 246 respectiv M 2405 S nu sīnt THOMSON USA PROASPAT FURAT?
Desteptatoarele cu radio numite CRONOS facute la Tehnoton sau unde naiba nu sīnt PHILIPS PROASPAT FURAT?
Turnul HI FI facut la Electronica Industriala Bucuresti compus din A 350, T 350 MC 350 acel casetofon SUPERDEC cu 3 motoare si comanda senzoriala cu sistem numeric digital nu este AKAI PROASPAT FURAT (dar FURAT PROST) ?
Magurile cehesti TESLA B 90 MONO cu role oblice nu sīnt BANG & OLOFSEN PROASPAT FURAT?

Ce mama naibi domle, am uitat CINE AM FOST SI DE UNDE AM PLECAT? ;)

Nu-i mai calcati atīta pe chineji ca "NICI NOI" n-am fost mai buni si aici ma refer la toate tarile FOST COMUNISTE din blocul de est.

slayersland 16-06-09 23:45

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
Pai printre noi poate sunt si oameni care nu au luat parte la proiectarea unui asemenea obiect, insa aici e vorba de ceva cu totul diferit si in acelasi timp comic, masinile Lada arata mult mai bine decat ciudatenia asta, si in tarile dezvoltate se produc masini cu detalii stilistice furate, insa ideea e sa nu arate hilar si sa nu fie ceva de genul "wanna be", problema e ca asta e disproportionata si mutilata de catre niste oameni sa se distreze, nu e vorba despre ce spui tu, din contra, e total diferit de Ferrari, tu ai dat exemple ca produse alternative, ei bine, asta nu e deloc asa, inafara de culoarea rosie si botul care seamana un pic e la departare enorma fata de un Enzo, iar intre o Lada si un Fiat despre care zici tu distanta e mult mai mica.

CyberCSX 16-06-09 23:51

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
Pai distanta īntr-e LADA si FIAT nu se vede la prima vedere. Se vede īnsa la nivel tehnic. Ce calitate face FIAT si ce gioasa e Lada, de te apuca.......

Ce au facut chinejii aici e ce a facut UNITRA cu magul ZK 246. L-au furat de la THOMSON USA si iau bagat electronica de TELEFUNKEN M 204.
STRUTZ-O-CAMILA HIFI exact ca "jucaria" asta chinezeasca pe roti :D

expres 17-06-09 01:12

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
mie imi place , sincer chiar am pe strada un GEELY , are alura de bot mercedes.

91-GRS 17-06-09 06:11

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
Quote:

Originally Posted by B.D. (Post 2408577)
sunt curios ce motor au pus pe ea . in caz ca are motor :))

chiar asa, de motorizare nu se stie nimc?

CyberCSX 17-06-09 06:55

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
Uite aici motoras de Gelly:

http://image2.sina.com.cn/qc/photo/g...0806135205.jpg

Mai multe info, AICI !
( Motoare de 1,8 litri pe euro 3 )

Mustang 17-06-09 10:12

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
Masina arata ok - nici frumoasa, nici urata. E placuta. E de apreciat munca in ciuda spuselor "bagaretilor" de genul:
Quote:

Originally Posted by woodywww (Post 2408663)
de acord cu tine dar n-are rost sa apreciezi nici munca..pentru ca oricum masina e oribila..:(

Am o intrebare pentru "baietii" astia, "care au facut in viata lor vreo modificare la masina, sau care stiu ce este aia munca asidua": voua v-ar placea sa se c*ce lumea in munca voastra? Ca practic mai toata lumea copiaza pe cineva, mai mult sau mai putin.

Mai terminati-va cu comentariile astea de pustani fara pic de creier si mai scoateti-va nitel fundurile din dosuri.

Cand s-a facut Ferrari F50 (parca) dupa un Acura, toata lumea spunea "ce tare. Bravo lor pentru munca depusa!". Acum spuneti ca e un rahat doar ca e facut de chinezi? Si ca la baza este un Geely?

Continuati cu mentalitatile astea si o sa ajungeti departe!

CyberCSX 17-06-09 12:52

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
Quote:

Originally Posted by Mustang (Post 2414078)
Am o intrebare pentru "baietii" astia, "care au facut in viata lor vreo modificare la masina, sau care stiu ce este aia munca asidua": voua v-ar placea sa se c*ce lumea in munca voastra? Ca practic mai toata lumea copiaza pe cineva, mai mult sau mai putin.
Mai terminati-va cu comentariile astea de pustani fara pic de creier si mai scoateti-va nitel fundurile din dosuri.
Continuati cu mentalitatile astea si o sa ajungeti departe!

EXACT !
si sa se uite putin la SUPER TUNATELE LOR DACIA 1300 din DOSUL BLOCULUI de si sa faca comparatie.

Daca ma uit pe forumul asta la RUGINATURILE PUREDE CIOBANITE ce l-e numesc unii tuning mi se face greata pur si simplu. Daca-s vreo 10 facute cum trebuie din sutele de gioase prezentate ca ..... MASINA MEA TUNING OLD SCOOL, e mult dar de vorbit...... vorbesc si critica cīt īn luna si-n stele.

MirceaWkC 17-06-09 15:34

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
Quote:

Originally Posted by alexonlylove (Post 2408505)
parca e masina facuta de Leepu la Chop Shop.......

aici ai dreptate:D
insa tinand cont de munca depusa si multe alte chestii arata destul de bine fata de alte dacii "old school" (cum spune domnul din postul de mai sus) si multe altele "tunate" cu fel si fel de britz-britzuri nike-ul de pe luneta...si nu numai dacii:sad: si nu merita sa fie criticata atat de rau pentru ca mi se pare destul de interesant facuta!!

slayersland 17-06-09 16:40

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
Mie personal nu imi plac decat foarte putine dintre aceste replici, pentru ca sunt disproportionate majoritatea, iar asta nu e replica, are cateva elemente doar, nu e extrem de urata, insa tot urata cred ca e...apropo, am zis ca mie nici Enzo nu prea imi place ca si design?!:D Deci cum naiba ar putea sa imi placa asta? Ar fi ridicol.

CyberCSX 17-06-09 16:52

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
Īn primul rīnd, ar fi cazul sa nu uitam ca masinile sīnt chiestie de gust si nu toata lumea are aceleasi gusturi iar cei ce considera ca masina asta nu este pe gustul lor ar fi bine sa nu mai exagereze cu critica. Sīnt mii de masini gen "strutz-o-camila" de acest gen ce arata mult mai oribil si sīnt mult mai prost lucrate.
Oricum, indiferent cīt ne place si cīt nu, este o lucrare cu care te ridici din rīndul marii mase de masini ca cu orice kitkar.

Demn de respectata este ideea ca si-au luat un Geely ca baza si nu un LOGAN sau un SANDERO la care sa-i puna bot de Enzo, INSPIRĪNDU-SE de la DACIA NOVA sau 1300 cu bot de BMW :D :D :D

Singura treaba ce nu-mi prea place la ea, este simplul fapt ca nu este suficient de finisata īn zona farurilor. Acolo trebuia mai mult lucrat si mai ordonat.

fashionboy 18-06-09 11:37

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
Botul lasa de dorit...restul e super ;)...toti comenteaza...dar ei....nau nici o dacie...

DTH 22-06-09 15:34

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
Parerea mea si a multora din cate observ pe aici este ca ...trebuia lasata cum era...e de apreciat totusi si munca lor dar ...nu prea au deaface la capitolul design...:)

LAURENTIU94 01-07-09 16:28

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
e f scumpa masina si nu merita in nici un caz atatia bani
pacat de munca pe care au depuso

ionut_cluj 01-07-09 17:21

Re: Chinezii “tuneaz㔠un Geely Beauty Leopard
 
mie mi se pare foarte faina masina


All times are GMT +2. The time now is 14:25.

- Copyright 2026 4Tuning