![]() |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Nu-s rele dar din nou subexpuse.
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Mie nu mi se par.. pe laptopul meu se vad foarte bine.. inca chiar mi se par prea deschise la culoare.. nu stiu care e termenul stiintific :P, supraexpuse? :)
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
gen .. fara lumina ...
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
1 Attachment(s)
...de plictiseala. :)
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Quote:
esti obsedat ? te-ai gandit vreodata ca poate omu` in mintea lui asa le-a vazut ? |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Iar te plictisesti?
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
1 Attachment(s)
iar e subexpusa poza?
asta e poza originala... Probabil n-am setat bine aparatu cand am facut pozele... |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
2 Attachment(s)
ai subexpus cu exact o treapta, da se recupereaza destul de usor, e bunicel senzoru pe 1000D
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Pai da, dar asa se vede destul de pixelat... adica apar punctele alea, nu mai e curata poza... :|
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
n-ai ce face, inevitabil cand tragi de jpeg-uri vor aparea urme( zgomot, artefacte, etc.), dar, avand in vedere cata informatie se recupereaza nu e chiar asa o tragedie 1920x1200 full screen granulatia e neglijabila, chiar si asa, imaginea se mai poate curata cu un pic de rabdare, eu ti-am dat-o ca sa-ti faci o idee despre cata informatie s-a pierdut prin subexpunere
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Daca tragi RAW e mai bine sa subexpui decat sa supraexpui (se pierde mai putina informatie), daca tragi JPEG, expunerea trebuie sa fie perfecta.
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Quote:
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
5 Attachment(s)
VW Bora Cateva poze din seara asta... |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
In a 2-a fotografie omul cu blitzul nu s-a ascuns prea bine:)) in plus daca nu as cunoaste culoarea generala a unei astfel de masini nu prea mi-as da seama care e pentru ca odata e argintie odata bate inspre galben in plus ultima fotografie e cam in plus... pe viitor cauta un loc in parcare mai liber in care sa te poti desfasura in voie sunt convins ca exista:)
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
a 2-a e frumoasa, doar ca ai inclinat-o cam mult. eu zic ca daca o faceai sa fie cam paralela cu marcajele de la parcare era mult mai bine.
si ca idee a 3-a e interesanta, doar ca ar fi dat mai bine daca prindeai mai mult din subiect. |
| All times are GMT +2. The time now is 08:13. |
- Copyright 2026 4Tuning