Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Fotografiile mele (https://forum.4tuning.ro/533-fotografiile-mele.html)
-   -   CRM Design (https://forum.4tuning.ro/533-fotografiile-mele/125897-crm-design.html)

Sonny 15-12-09 12:13

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Nu-s rele dar din nou subexpuse.

Rares_CRM 15-12-09 19:51

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Mie nu mi se par.. pe laptopul meu se vad foarte bine.. inca chiar mi se par prea deschise la culoare.. nu stiu care e termenul stiintific :P, supraexpuse? :)

Most_Wanted 15-12-09 20:53

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
gen .. fara lumina ...

Rares_CRM 07-01-10 14:15

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
1 Attachment(s)
...de plictiseala. :)

cRbL 07-01-10 17:20

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Sonny (Post 2893556)
Nu-s rele dar din nou subexpuse.


esti obsedat ?
te-ai gandit vreodata ca poate omu` in mintea lui asa le-a vazut ?

Sonny 07-01-10 21:38

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Iar te plictisesti?

Rares_CRM 07-01-10 23:23

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
1 Attachment(s)
iar e subexpusa poza?
asta e poza originala... Probabil n-am setat bine aparatu cand am facut pozele...

3S-FE 08-01-10 00:08

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
2 Attachment(s)
ai subexpus cu exact o treapta, da se recupereaza destul de usor, e bunicel senzoru pe 1000D

Rares_CRM 08-01-10 09:32

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Pai da, dar asa se vede destul de pixelat... adica apar punctele alea, nu mai e curata poza... :|

3S-FE 08-01-10 11:23

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
n-ai ce face, inevitabil cand tragi de jpeg-uri vor aparea urme( zgomot, artefacte, etc.), dar, avand in vedere cata informatie se recupereaza nu e chiar asa o tragedie 1920x1200 full screen granulatia e neglijabila, chiar si asa, imaginea se mai poate curata cu un pic de rabdare, eu ti-am dat-o ca sa-ti faci o idee despre cata informatie s-a pierdut prin subexpunere

rommel 08-01-10 13:42

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Daca tragi RAW e mai bine sa subexpui decat sa supraexpui (se pierde mai putina informatie), daca tragi JPEG, expunerea trebuie sa fie perfecta.

Sonny 08-01-10 13:49

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Rares_CRM (Post 2956857)
Pai da, dar asa se vede destul de pixelat... adica apar punctele alea, nu mai e curata poza... :|

Asta datorita post procesarii. Daca o expuneai corect de la inceput nu mai era "pixelata".

Rares_CRM 11-01-10 00:26

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
5 Attachment(s)
VW Bora
Cateva poze din seara asta...

toader 11-01-10 07:17

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
In a 2-a fotografie omul cu blitzul nu s-a ascuns prea bine:)) in plus daca nu as cunoaste culoarea generala a unei astfel de masini nu prea mi-as da seama care e pentru ca odata e argintie odata bate inspre galben in plus ultima fotografie e cam in plus... pe viitor cauta un loc in parcare mai liber in care sa te poti desfasura in voie sunt convins ca exista:)

RA_2fast4u 11-01-10 10:16

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
a 2-a e frumoasa, doar ca ai inclinat-o cam mult. eu zic ca daca o faceai sa fie cam paralela cu marcajele de la parcare era mult mai bine.

si ca idee a 3-a e interesanta, doar ca ar fi dat mai bine daca prindeai mai mult din subiect.


All times are GMT +2. The time now is 08:13.

- Copyright 2026 4Tuning