![]() |
Re: SF - OZN
Quote:
|
Re: SF - OZN
da am citit si eu commenturile la filmulet...dar totusi ..cercetatorii care studiaza placile techtonice coboara microfoane....si totusi ....e la 2000 m ....nu cred ca exista lava la 2 km sub pamant
|
Re: SF - OZN
uitati un site care il citesc de cativa ani buni , o gramada de povesti ''nemuritoare'' ...u decide wich one's are real www.paranormal.about.com
Apropo , in Romania sa intamplat vreodata ceva interesant , ma rog ceva gen SF , inafara de politica si politicieni care la gandire zici ca sunt Neanderthal :)) |
Re: SF - OZN
Quote:
|
Re: SF - OZN
E povestea celor 3 fantome de pe dig.Cu ceva timp în urmă,într-un accident de maşina a murit o familie formată din mamă ,tată şi copil.Un taximetrsit trecea într-o noapte pe digul unde au murit cele 3 pers.La un moment dat îi apar in faţă 3 persoane un barbat o femeie şi un copil. Ăsta opreşte maşina,se dă jos, si familia aceea îl roagă să îi ducă în oraş,până acasă pt că au ramas pe drum.Taximetristul îi ia,fără nicio problemă.Ajunsi la destinaţie,barbatul îl invită pe taximetrist până în casă,la o cafea în semn de mulţumire.Beau ei cafea,dar taximetristul îsi dă seama ca a uitat cheile de la maşină în contact,şi se duce sa le aducă.Cand se intoarce,nu mai raspundea nimeni la uşă,şi un vecin a iesit si i-a spus vă acolo nu locuieşte nimeni de ani de zile.Taximetristul s-a speriat şi a vhemat Poliţia care a spart uşa şi a intrat în casă, găsind printre pânze de paianjen şi mult praf,masuţa cu cele 3 ceşti de cafea fierbinte.
Eu am găsit-o pe internet sub o altă formă :-) |
Re: SF - OZN
dap.....tot aceasi treaba.......probabil ca fiecare care a zis-o la randul lui a adaugat sau schimbat ceva in povestea asta pana sa schimbat de tot ....
|
Re: SF - OZN
Eu consider ca in toate ''povestile'' astea tot exista un sambure de adevar totusi
|
Re: SF - OZN
Woow creepy.
Dar stiti acel deal din Romania unde merg masinile singure dar nu la vale ci invers urca singure...... Ceva cu campuri magnetice ca nu se zice degeaba ca in Romania sunt cateva puncte magnetice la inalitimi mari,in varful muntilor. De aia vor americanii sa cumpere muntii carpati. Poate cei mai valorosi din Europa! |
Re: SF - OZN
Quote:
|
Re: SF - OZN
Unul dintre acele dealuri se afla la 50 km de baia mare , de cate ori vin prieteni din strainatate sau bucuresti etc , tot timpul trag o fuga sa'i inspaimant :))
|
Re: SF - OZN
1 Attachment(s)
Quote:
Referitor la povestea cu taximetristul si fantoma. Sincer, nu stiu cum sa o numesc, minciuna, farsa, mit, banc. Versiunea care am auzit-o eu cand eram si eu in ciclul primar, se desfasura bineinteles in orasul celor care povesteau, Arad in cazul meu. Taximetristul ia o femeie in masina de langa cimitir. O duce acasa, dar ea nu are cu ce sa plateasca asa ca ii lasa garantia ca se va intoarce cu banii, verigheta ei. Ii spune numele ei si nr. apartamentului pentru un maxim de incredere. Taximetristul o astepta sa se intoarca mult si bine. Se decide sa urce in bloc, bate la usa cu pricina si ii raspunde un barbat. Soferul explica ce si cum si ii arata verigheta. Stupoare...bineinteles ca bartbatul era vaduv si clienta taximetristului era sotia lui moarta de nu stiu cati ani! Povesti de aburit copii mici...:rolleyes2 Foarte asemanatoare cu prostiile de genul spune noaptea la 12 in fata oglinzii pis, pis care-i misiunea, bloody mary etc. Dupa o doza de povesti de genu eram speriat toata ziua. Cum am spus prostii de speriat copii... Mi-am adus aminte cand ma uitam pe siteul postat de cineva mai sus ca in documentarul in care prezentau teoria cu incrucisarea dintre oamenii preistorici cu extraterestrii. Au descoperit un craniu ciudat care cica ar fi aparinut unui extraterestru sau a unui hibrid dintre alieni si oameni. Starchild... |
Re: SF - OZN
Ciudat!
|
Re: SF - OZN
Forma gurii e ciudatä :???: avea maxilaru` lipsä ? sau craniul ästa e cu tot cu maxilar ? :???:
|
Re: SF - OZN
Din cate vad eu lipseste maxilarul inferior. Foarte ciudata este forma gaurilor unde erau ochii.
|
Re: SF - OZN
chiar ca este ciudat...insa multe povesti dinastea cu cranii sunt facaturi.....sunt pe zoutube cate vrei ....oricum sunt multe chestii ciudate care nu isi au explicatii
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:06. |
- Copyright 2026 4Tuning