![]() |
Re: baze militare in apuseni?
eu am intrebat daca sunt baze militare in APUSENI.
nu am spus ca vreau detalii, sau mama dracului, am intrebat, SUNT SAU NU SUNT BAZE MILITARE SECRETE IN MUNTII APUSENI. se paote spune scurt si la obiect din 2 litere, DA, sau NU sunt asa ceva nicaieri in romania. oricum ce ii sigur ii sigur ce nu se spune nicaieri de convorbirea dintre presedintele american si cel roman cand nustiuce satelit o vazut ca ar fi ceva ciudatenii prin carpatii norstri dragi, si acolo nu prea are lumea acces. se aud multe, se spun multe, dar toate AU UN SAMBURE DE ADEVAR ii careva deacord cu afirmatia mea? |
Re: baze militare in apuseni?
NU...asta e raspunsul
|
Re: baze militare in apuseni?
Quote:
Eu zic ca sunt facute de cei ce ne conduc cu adevarat (asa numitii sef ai lumii) sau poate de acele fiinte numite reptilieni... |
Re: baze militare in apuseni?
Orice e posibil sincer...
In fine... cum o fi. :) Sunt ... nu sunt.... om trai si om vedea. |
Re: baze militare in apuseni?
Stiati ca :
Pe timp de razboi ... fabricile de tigari se transforma in fabrici de armament ? Se zice ca Romania e taram " sfant " ? ( si de aia au batut americanii din picioare sa isi faca baza aici ) Se spune ca la noi " rachetele " nu prea aterizeaza ( ma refer daca doamne fereste suntem vreodata atacati cu asa ceva ) Cati dintre voi stiau de unitattea speciala de " elita " acvila ? |
Re: baze militare in apuseni?
Da aia care si-au cumaprat bocanci de 8 milioane si inca niste chestii de fete (am vazut la stiri).
|
Re: baze militare in apuseni?
Quote:
oricum, acum 2 zile vorbeam cu sormea de Clubul Bilderberg, cicä astia conduc lumea, a luat infiintare prin anii 64' nu sunt sigur, si acolo sunt cei mai puternici oameni din lume, ei controleaza majoritatea tärilor. Si despre bazele militare din Apuseni, nu stiu ce sä zic, pare de domeniul SF-ului, dar cum zicea Mustang, Romānia e tara tuturor posibilitatilor ;) Sunt 80% sigur ca īn caz de razboi, (Doamne fereste) Romānia ar face fatä cu brio ;) Dacä mai are cineva date, filmulete, poze sa le punä aici, cä e foooarte interesant thread-ul ;) daca l-ar face un moderator sticky, ar fi perfect :D |
Re: baze militare in apuseni?
Ceausescu a colaborat foarte mult cu statele arabe pe vremea lui.Uitativa acum prin port cate tractoare duc arabi la iei acolo,deorece ceausesc le-a dat multe lini de fabricare pt tractoarele noastre si nu numai. Acum nu vad de ce nu au colaborat si in armanta(armamente) si alte chesti
|
Re: baze militare in apuseni?
Daca e adevarat faza cu muntii apuseni , cu siguranta urmatoarea mea exursie va fi acolo :lol: ... ca sa vezi ... ce poti sa mai gasesti in Romania ...
|
Re: baze militare in apuseni?
Se zice de asemenea ca cica nu ar fii gasit fundul la balea lac , sau nu s-a vrut gasii adancimea alte interese ;) concluzie e un fel de rezerva naturala de apa potabila in caz ca ;)
Nu se paote face sticky .. ;) lasam asa .. e interesant |
Re: baze militare in apuseni?
Da .. e destul de interesant ... nici prin cap nu mi-a trecut vreodata ca exista asa ceva in Romania sau ca o sa existe vreodata ...
numai in filmele de la X-MEN vedem cum sa deschid 2 usi din munte si iese un avion .. atat ... d'apoi in Romania :lol: Ganditi-va ... daca noi avem baze militare in munti , in paduri si mai stiu eu ce ...americanii ... oare unde naiba le mai au .. pe luna ?!? ... cata tehnologie ... nu stiu ce sa zic ...nu stiu ce sa cred ... oricum ... prea multe zvonuri ... deci o samanta de adevar din fiecare exista .... |
Eu cum am mai spus cred ca au fost construite de aliens... ce sa faca romanii nostri cu mese de 2 metri si cu o ditamai camera "de proiectie" care e logica???? Ia canditi-va... cam cre e logica sa se faca acele mese DE PIATRA?
E clar ca noi nu avem atat tehnologia dar sigur INTRATERESTRI au... deci cei ce traiesc practic cu noi nu in afara sistemului nostru solar.... adica mai scurt: posibil ca pamantul sa fie gol pe dinautru iar toate ozneurile vazute sa fie defapt facute de cei de desupt pentru a ne urmari INVOLUAND. Se pare ca exsista intrari in centru la poli.... Quote:
|
Re: baze militare in apuseni?
Carte despre care va ziceam, cea in care este prezentata aceasta galerie din Bucegi, se numeste "Viitorul cu cap de mort".
Foarte interesant mail-ul, kent8. Am citit cu foarte mare interes ceea ce ai postat si acum, avand mai multe surse, cred ca ar fi 99% adevarat. |
Re: baze militare in apuseni?
mdea, msmsms :P
am sa caut cartea aia sa o citesc..ca am devenit ff curios :P |
Re: baze militare in apuseni?
Quote:
Asa am auzit si eu , cat e de adevarat ... nu stiu :) L.E. Aici pare sa fie cartea intreaga Si am mai gasit undeva ca volumul " 12 zile - o initiere secreta " pare sa fie continuarea la Viitor cu cap de mort. L.E. Cica ar mai fi si a treia parte - Misterul din Egipt - primul tunel |
| All times are GMT +2. The time now is 07:50. |
- Copyright 2026 4Tuning