![]() |
Re: Proiect Dacia VTM
poze cu proiectul rollcage ?
sau nu mai pui poze ? |
Re: Proiect Dacia VTM
pozele v-am spus de la inceput ca o sa vina mai greu ca nu am cablu la aparat,azi maine incerc sa descarc niste poze
|
Re: Proiect Dacia VTM
lau88,
.........sa pui poze man, cat mai multe poze.....cand ai sa termini ai sa fi necajit ca nu ai facut destule poze, atunci iti dai seama de unde ai plecat si ce ai reusit .... :) asa ca fa multeeeeeee pozeeeee :D Albert, Quote:
|
Re: Proiect Dacia VTM
promitator proiectul...abea astept sa vad ce iese:)
|
Re: Proiect Dacia VTM
gaabi ciuperca 0722228679 visezi prea putin la 100 kp se poate mult mai mult depinde cit vrei sa tina sau ce cutie de viteze ai sau etc.suna si te mai indrum cind am timp
|
Re: Proiect Dacia VTM
Pe prima pagina se lauda acest lau88 ca are pe masina motorul de 1,6 de nova, imbunatatit si cu dublu corp. Pe pagina 2 se observa ca pe mirificul motor e galerie de 1,4, nici vorba de galerie de papuc sau de nova ca sa poata fii montat acel dublu corp. Deci? Ma ajuti putin sa ies din ceata?
|
Re: Proiect Dacia VTM
pe pagina 2 nu e nici o poza cu motorul,este pe prima pagina si ala era motoru' ei original inainte de a fi dat jos,motorul actual se afla din cate mi-a spus el intr-un service
poze nu am mai facut ca nu am mai ajuns pe la garaj unde este masina + cateva probleme financiare si familiare din parte lu laur |
Re: Proiect Dacia VTM
Quote:
|
am un motor de renault super 5 1.4l aspirat, as vrea sa-i pun pistoane de nova de 1.6 litri. din cate am inteles motorul asta de 1.4 e identic cu ala de nova de 1.4. a mai pus cineva pistoane de 1.6 in bloc de 1.4 tot de r5 da' i-a mai pus si turbo... eu vreau doar aspirat. intrebarea mea e daca ai idee de unde as putea gasi pistoane de nova 1.6 si macar un carb vertical,bun... spor la treaba,chiar sunt curios de rezultatul final.
|
Re: Proiect Dacia VTM
Quote:
|
Re: Proiect Dacia VTM
salut eu te sustin sufleteste in cea ce faci si ma rog la dumnezeu sa ai bafta si sa iti mearga totu ok ptr ca si eu incerc sa fac ceva din batrana mea dacie la care lucrez si sper sa o duc la VTM si eu george_rhd este id meu bafta
|
Re: Proiect Dacia VTM
1 Attachment(s)
tu erai ma ? te-am ginit si pe tine la rasnov :lol:
|
Re: Proiect Dacia VTM
da eu eram. si urmaresc proiectul asta de mult timp da vad ca sta pe loc,cred eu salutari
|
Re: Proiect Dacia VTM
pune si tu poze,
|
Re: Proiect Dacia VTM
Foarte interesant proiectul tau! Felicitari! Sunt putini cei care se gandesc sa mai dea o mica atentie unei dacii asa cum ai dai tu! Spor la lucru si la bani sa o poti vedea la start fara probleme! Succes! Asteptam poze! :peace:
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:12. |
- Copyright 2026 4Tuning