Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Proiect Dacia VTM (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/120496-proiect-dacia-vtm.html)

B 89 WRC 31-05-09 00:36

Re: Proiect Dacia VTM
 
poze cu proiectul rollcage ?
sau nu mai pui poze ?

bodo 31-05-09 00:57

Re: Proiect Dacia VTM
 
pozele v-am spus de la inceput ca o sa vina mai greu ca nu am cablu la aparat,azi maine incerc sa descarc niste poze

nelutz69 31-05-09 04:29

Re: Proiect Dacia VTM
 
lau88,
.........sa pui poze man, cat mai multe poze.....cand ai sa termini ai sa fi necajit ca nu ai facut destule poze, atunci iti dai seama de unde ai plecat si ce ai reusit .... :) asa ca fa multeeeeeee pozeeeee :D

Albert,
Quote:

Originally Posted by albert_md2004 (Post 2366606)
nelutz69 ai spus ca "batrani nostri au scos 120 din motoarele de 1,3L",as fi tare interesat de reteta.
multumesc mult si scuze pt poluarea topicului.

da, ei au facut dar noi ca prostii nu am stiut sa stam pe langa ei, sa ne uitam la ei, acum multi dintre ei nu mai sunt si nu prea mai avem de la cine invata........ti-am trimis PM....:-)

dmo.mihai 02-06-09 16:19

Re: Proiect Dacia VTM
 
promitator proiectul...abea astept sa vad ce iese:)

ciuperca gabriel 14-06-09 17:39

Re: Proiect Dacia VTM
 
gaabi ciuperca 0722228679 visezi prea putin la 100 kp se poate mult mai mult depinde cit vrei sa tina sau ce cutie de viteze ai sau etc.suna si te mai indrum cind am timp

anndi 23-06-09 08:00

Re: Proiect Dacia VTM
 
Pe prima pagina se lauda acest lau88 ca are pe masina motorul de 1,6 de nova, imbunatatit si cu dublu corp. Pe pagina 2 se observa ca pe mirificul motor e galerie de 1,4, nici vorba de galerie de papuc sau de nova ca sa poata fii montat acel dublu corp. Deci? Ma ajuti putin sa ies din ceata?

bodo 23-06-09 12:42

Re: Proiect Dacia VTM
 
pe pagina 2 nu e nici o poza cu motorul,este pe prima pagina si ala era motoru' ei original inainte de a fi dat jos,motorul actual se afla din cate mi-a spus el intr-un service

poze nu am mai facut ca nu am mai ajuns pe la garaj unde este masina + cateva probleme financiare si familiare din parte lu laur

lau88 24-06-09 21:43

Re: Proiect Dacia VTM
 
Quote:

Originally Posted by anndi (Post 2429840)
Pe prima pagina se lauda acest lau88 ca are pe masina motorul de 1,6 de nova, imbunatatit si cu dublu corp. Pe pagina 2 se observa ca pe mirificul motor e galerie de 1,4, nici vorba de galerie de papuc sau de nova ca sa poata fii montat acel dublu corp. Deci? Ma ajuti putin sa ies din ceata?

aaaaa da motorul e un motor de nova gt daca stii ce e aia,,, cand am luat motorul si l-am montat pe masina , nu l-am luat cu tot cu galerie, pt ca nin lipsa timpului si a banilor nu puteam sa modific sau sa schimb galeria ,, asa ca am pastrat galeria veche si carburatorul simplu , intelesesi? intre timp am luat un carb dublu si o flasa pt el , dar am renuntat , ca va avera 2 carburi duble verticale intelesesi?

TZG@ 25-06-09 07:36

am un motor de renault super 5 1.4l aspirat, as vrea sa-i pun pistoane de nova de 1.6 litri. din cate am inteles motorul asta de 1.4 e identic cu ala de nova de 1.4. a mai pus cineva pistoane de 1.6 in bloc de 1.4 tot de r5 da' i-a mai pus si turbo... eu vreau doar aspirat. intrebarea mea e daca ai idee de unde as putea gasi pistoane de nova 1.6 si macar un carb vertical,bun... spor la treaba,chiar sunt curios de rezultatul final.

lau88 26-06-09 22:31

Re: Proiect Dacia VTM
 
Quote:

Originally Posted by TZG@ (Post 2435782)
am un motor de renault super 5 1.4l aspirat, as vrea sa-i pun pistoane de nova de 1.6 litri. din cate am inteles motorul asta de 1.4 e identic cu ala de nova de 1.4. a mai pus cineva pistoane de 1.6 in bloc de 1.4 tot de r5 da' i-a mai pus si turbo... eu vreau doar aspirat. intrebarea mea e daca ai idee de unde as putea gasi pistoane de nova 1.6 si macar un carb vertical,bun... spor la treaba,chiar sunt curios de rezultatul final.

nu am idee de unde poti lua pistoane , io cand am luat am luat tot motorul, carburatoare caut si io ca deocamdata nu am gasit ce imi trebuie ,,, imi poare rau ca nu pot sa iti fiu de folos cu o informatie,,,,, dar totus incearca la dezmembrari bafta

George RHD 28-06-09 18:04

Re: Proiect Dacia VTM
 
salut eu te sustin sufleteste in cea ce faci si ma rog la dumnezeu sa ai bafta si sa iti mearga totu ok ptr ca si eu incerc sa fac ceva din batrana mea dacie la care lucrez si sper sa o duc la VTM si eu george_rhd este id meu bafta

bodo 29-06-09 00:18

Re: Proiect Dacia VTM
 
1 Attachment(s)
tu erai ma ? te-am ginit si pe tine la rasnov :lol:

George RHD 04-07-09 14:46

Re: Proiect Dacia VTM
 
da eu eram. si urmaresc proiectul asta de mult timp da vad ca sta pe loc,cred eu salutari

B-11-AYG 05-07-09 21:01

Re: Proiect Dacia VTM
 
pune si tu poze,

Rellw 15-08-09 15:49

Re: Proiect Dacia VTM
 
Foarte interesant proiectul tau! Felicitari! Sunt putini cei care se gandesc sa mai dea o mica atentie unei dacii asa cum ai dai tu! Spor la lucru si la bani sa o poti vedea la start fara probleme! Succes! Asteptam poze! :peace:


All times are GMT +2. The time now is 05:12.

- Copyright 2026 4Tuning