Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   CONCURSUL CONCURSURILOR -2006 (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/11435-concursul-concursurilor-2006-a.html)

blowwind 06-01-06 14:22

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"mer|in\"
Sper ca am inteles ragulile lui Gratian:

Iata propun pentru concursul \"GREU\" urmatoarea poza.

Pentru ca am observat ca sunt multi care prefera sa fure chestii de la alte masini si sa le puna mai mult sau mai putin bine perspectiva simetrie etc... iata ca avem aci un shasiu... adica plecam de la \"0\"

He he!!!!

Astept parerile voastre!!! Gratian....

si chiar crezi ca e cineva in stare sa faca asa ceva ?:)

mer|in 06-01-06 14:33

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"blowwind\"
Quote:

Originally Posted by \"mer|in\"
Sper ca am inteles ragulile lui Gratian:

Iata propun pentru concursul \"GREU\" urmatoarea poza.

Pentru ca am observat ca sunt multi care prefera sa fure chestii de la alte masini si sa le puna mai mult sau mai putin bine perspectiva simetrie etc... iata ca avem aci un shasiu... adica plecam de la \"0\"

He he!!!!

Astept parerile voastre!!! Gratian....

si chiar crezi ca e cineva in stare sa faca asa ceva ?:)


DA

Alex2Fast4U 06-01-06 14:50

1 Attachment(s)
Eu m-am gandit la un BMW 645 CSi... nu am gasit-o tunata nicaieri si in schimb ar arata bestial cu niste imbunatatiri de la voi.

TopArt 06-01-06 16:01

Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
 
\"CONCURSUL CONCURSURILOR 2006
Poate nu ai bani sa iti modifici masina? sau ai dar nu stii daca iese bine?
SINGURA comunitate de tuning virtual din Romania este in concurs pentru a modifica aproape de perfectiune ORICE masina. Cu experienta de sute de masini pe care le puteti vedea la sectiunea de virtual tuning, se pregateste cel mai tare concurs de pana acum din Romania... MASINA ANULUI 2006, va fi vazuta NUMAI pe 4tuning!\"



Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
an nou, concurs nou...
de data asta ceva ce sper ca e cu totul original...
un concurs in 2 faze, un concurs al concursurilor !!!

Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
fiecare poate propune un concurs, o masina pentru a fi tunata virtual

Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
ideal ar fi sa putem porni cel putin 2 concursuri simultan, unul usor, pe termen scurt, si unul mai dificil, pe termen mai lung...

incep dizertatia in acest topic cu cateva adnotatii de bun simt: tuning virtual nu inseamna \"imprumut\" de elemente de tuning de pe o anumita masina existenta si \"tragerea de par\" pt. a fi aliniate la o perspectiva sau alta a unei alte masini existente. bineinteles, asta numai in cazul bodykit-ului, a elementelor de caroserie, a blocurilor optice, etc. nu pun in discutie jantele.

in al doilea rand: ar trebui stabilite niste criterii de departajare. ar fi pacat sa demareze inca un concurs care sa aiba un singur criteriu: popularitatea membrilor 4tuning. cand zic criterii de departajare, nu ma refer la maiestria \"trasului de par\" a perspectivelor ci la rezultatul final. styling e un cuvant mare, rezultatul trebuie sa fie pe masura.

in al treilea rand: tuning-ul virtual poate fi realizat in mai multe feluri si cu mai multe metode. in afara de Photoshop, mai exista multe alte programe si tool-uri de realizare a tuning-ului... un tuning virtual care are pretentii de styling ar trebui sa porneasca initial de la \"banala\" schita de mana pt. a avea o idee asupra rezultatului final.

apreciez ideea de doua concursuri, unul \"basic\" si unul \"expert\".

voi urmari cu interes acest topic si sunt tare curios de ce turnura va lua si cat de profesional va fi tratat. bineinteles, voi mai interveni pe parcurs. :wink:

La Multi Ani tuturor si va urez sa aveti un an asa cum vi-l faceti !

tng 06-01-06 16:25

Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
 
Quote:

Originally Posted by \"TopArt\"
\"CONCURSUL CONCURSURILOR 2006
Poate nu ai bani sa iti modifici masina? sau ai dar nu stii daca iese bine?
SINGURA comunitate de tuning virtual din Romania este in concurs pentru a modifica aproape de perfectiune ORICE masina. Cu experienta de sute de masini pe care le puteti vedea la sectiunea de virtual tuning, se pregateste cel mai tare concurs de pana acum din Romania... MASINA ANULUI 2006, va fi vazuta NUMAI pe 4tuning!\"



Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
an nou, concurs nou...
de data asta ceva ce sper ca e cu totul original...
un concurs in 2 faze, un concurs al concursurilor !!!

Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
fiecare poate propune un concurs, o masina pentru a fi tunata virtual

Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
ideal ar fi sa putem porni cel putin 2 concursuri simultan, unul usor, pe termen scurt, si unul mai dificil, pe termen mai lung...

incep dizertatia in acest topic cu cateva adnotatii de bun simt: tuning virtual nu inseamna \"imprumut\" de elemente de tuning de pe o anumita masina existenta si \"tragerea de par\" pt. a fi aliniate la o perspectiva sau alta a unei alte masini existente. bineinteles, asta numai in cazul bodykit-ului, a elementelor de caroserie, a blocurilor optice, etc. nu pun in discutie jantele.

in al doilea rand: ar trebui stabilite niste criterii de departajare. ar fi pacat sa demareze inca un concurs care sa aiba un singur criteriu: popularitatea membrilor 4tuning. cand zic criterii de departajare, nu ma refer la maiestria \"trasului de par\" a perspectivelor ci la rezultatul final. styling e un cuvant mare, rezultatul trebuie sa fie pe masura.

in al treilea rand: tuning-ul virtual poate fi realizat in mai multe feluri si cu mai multe metode. in afara de Photoshop, mai exista multe alte programe si tool-uri de realizare a tuning-ului... un tuning virtual care are pretentii de styling ar trebui sa porneasca initial de la \"banala\" schita de mana pt. a avea o idee asupra rezultatului final.

apreciez ideea de doua concursuri, unul \"basic\" si unul \"expert\".

voi urmari cu interes acest topic si sunt tare curios de ce turnura va lua si cat de profesional va fi tratat. bineinteles, voi mai interveni pe parcurs. :wink:

La Multi Ani tuturor si va urez sa aveti un an asa cum vi-l faceti !

nu prea am inteles ce vrei sa zici tu aici ... fi mai explicit
ce schitze .. :?

vlad_VSV 06-01-06 16:56

replica 2
 
aaaa era sa uit tot pentru devlin_dirty
ACEST TOPIC ESTE PENTRU UN CONCURS IN CARE PUI POZE SPECIALE DE MASINI CARE VOR FI TUNATE .....NU EXPUI POZE TUNATE CU MASINILE DE AICI.

TazAless 06-01-06 17:06

abc
 
3 Attachment(s)
mai am niste propuneri (sper ca e voie) :lol: am vazut ca au mai pus si altii mai multe poze

Gratzian 06-01-06 18:20

mai usor cu off-topicul
in continuare, pana maine dimineata, veniti cu idei...
trebuie respectate cele 2 idei de baza ale brainstormingului:
1. fiecare poate lansa orice idee, oricat de iesita din comun este
2. nimeni nu comenteaza distructiv ideea respectiva, ci incercam sa adunam ce e mai bun si sa conturam ceva

in plus, NU mai comentati intre voi aiurea... ala e off-topic... nu va mai intepati, asta e un topic unde trebuie sa conlucram toti si sa sprijinim ideile, fara teama ca altii vor castiga :wink:

in seara asta, mai tarziu, o sa sterg off-topicul si o sa incerc o sinteza a ideilor, ca sa vedem care sunt fezabile sau nu
mai puneti si voi altele intre timp

oricum, consider ca acest topic a fost deosebit de creativ

vlad_VSV 06-01-06 18:37

idei
 
1 Attachment(s)
mai pun o data idei de masini care ma gandesc ca nu au mai fost tunate SPER SA NU MAI FIE ...CARE SA SE APUCE DE TUNAT SI SA LE PUNA TOT AICI....CITITI TOPICUL MAI INTAI...dar sa revenim ia sa va vad ce puteti face din pozele astea??????

kickass 06-01-06 18:38

i.m back.. imi para rau ca nu am mai avut timp sa intru pe fotum, dar acuma am revenit..

ce e cu discutiile astea gen mirc? :twisted: voi nu ati citit primul post a lui Gratzian?

tot ce e off topic va fi sters.. exista pm si ym pentru astfel de discutii :wink:

vlad_VSV 06-01-06 18:40

idei
 
1 Attachment(s)
le pun asa pozele ca altfel nu le stiu pune :oops: .......sa-mi spuna careva cum sa fac sa le pun intr-un post pe toate

vlad_VSV 06-01-06 18:45

idei
 
1 Attachment(s)
asta si inca una

vlad_VSV 06-01-06 18:46

1 Attachment(s)
ultima

R-NOS15 06-01-06 19:06

ii dai \"add attachment\" dupa fiecare poza

Skillzu 06-01-06 19:07

Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
 
Quote:

Originally Posted by \"TopArt\"
incep dizertatia in acest topic cu cateva adnotatii de bun simt: tuning virtual nu inseamna \"imprumut\" de elemente de tuning de pe o anumita masina existenta si \"tragerea de par\" pt. a fi aliniate la o perspectiva sau alta a unei alte masini existente. bineinteles, asta numai in cazul bodykit-ului, a elementelor de caroserie, a blocurilor optice, etc. nu pun in discutie jantele.

@gratzian stiu k tu citesti inainte sa stergi...poate e ceva bun rpin postul asta si il lasi sa mai citasca si altii....cel putin asta e parerea mea si consider k e ok si pertinenta.

DECI: topart vrea sa facem 'brush'...our own design.nu stiu cine e in stare...dadi cat de mult esti in stare?kickass?ffocus si piry eventual....mia e dshock....altcineva...nu e nimeni in stare,SIGUR,din cei care si-au facut aparitia in singura comunitate de tuning virtual.noi toti pustii de aici nu avem vre-o diploma sau ceva.....unii au citi tutoriale....altii nu...deci e foarte greu sa fim absolut originali.

VLAD-4TUNING si altii.....aici se vrea TUNING>k si cand vine cineva la tine si iti zice k are un client cu masina X si are nevoie de un proiect.DECI NU 'TUNAM' BASCULANTE sau mai situ eu ce alte tampenii.


All times are GMT +2. The time now is 18:44.

- Copyright 2026 4Tuning