Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/113424-oltcit-12-trs-dj-05-pmd.html)

darck_angel64 14-03-09 08:44

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
Quote:

Originally Posted by giny (Post 2146173)
ziceam sa puna ceva custode pe fata,ca si pe spate...

poate veri sa spui "custom", pentru ca din cate stiu doar geamurile din spate pot fi custode.

giny 14-03-09 18:29

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
Quote:

Originally Posted by darck_angel64 (Post 2146548)
poate veri sa spui "custom", pentru ca din cate stiu doar geamurile din spate pot fi custode.

da,custom vream sa spun...nu stiu la ce ma gandeam de am spus custode...:lol:

bodyspeed 14-03-09 18:49

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
Quote:

Originally Posted by robisavage (Post 2135718)
are si pentru fata , dar trebuie dus la doctor

Apelează la aceelaşi doctor...că e bun :lol:;)
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 2135778)
Inca ceva...
Poti da mai multe detalii despre barile stabilizatoare de pe suspensia fata si spate? si despre cea de pe cutie? cum arata...cum se monteaza...poate si o poza ceva?

ms!

Bre,vrei prea multe
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 2135880)
O sa incerc sa-l trag de limba pe Dany cand il mai gasesc liber:D poate imi explica el ce si cum...daca nu pe pretenu' nostru bodyspeed....tre' sa stie:)

Da, da desigur :-)
Quote:

Originally Posted by YoMihai90 (Post 2144834)
gata il treci pe numele tau??ii schimbi numaru sau il lasi pe asta??

Numărele, am īnţeles pe Miţă că le-ar păstra , au valoare sentimentală :oops:
Quote:

Originally Posted by Gabi (Post 2145365)
Şi eu sunt pro schimbării numerelor. Poate e momentul ca maşina să primească o nouă identitate, īn acelaşi timp rămānānd vie şi istoria scrisă de această maşină.Da, e aceeaşi.

Categoric!!!
Quote:

Originally Posted by Gabi (Post 2145772)
Oltcitul roşu/galben a fost tot al lui Miţă (ex proprietarul maşinii prezentată pe acest topic), dar pozele sunt vechi - mai mult de 10 ani. Maşina din pozele ălea este cu totul alta faţă de cea pe care Robi o are acum. Dacă nu mă īnşel, au existat vreo 3 Oltcituri DJ-05-PMD.

3 Oltcituri şi de 5 ori mai multe motoare :lol::lol:
Miţă :D

Abia aştept să īl văd pe străzi :D

robisavage 21-04-09 11:53

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
vesti noi , am facut itp, trebuie sa trec cu ea pe la RAR si apoi in sfarsit iese pe strazi

Danutz Bratosin 21-04-09 11:54

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
Din prima sau a 2-a?
Pentru ce trebuie sa mai treci cu ea pe la RAR?

robisavage 21-04-09 11:55

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
identificare , nu se mai face identificare fara itp valabil, asa ca a trebuit sa fac itp inainte

julaikos 27-04-09 00:42

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
eu stiam ca se face itp pe loc la identificare,pentru masinile care nu-l mai au valabil

robisavage 27-04-09 07:06

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
am preferat sa o pregatim pentru itp sa mergem la sigur

robisavage 01-05-09 20:29

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
3 Attachment(s)
azi am facut prima baie si am iesit la iarba verde

Speed4U 01-05-09 21:00

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
Paste fericita :)) ,bafta man ;) !

bodyspeed 02-05-09 20:47

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
Quote:

Originally Posted by robisavage (Post 2281703)
azi am facut prima baie si am iesit la iarba verde

Felicitari bro pentru tot :D.
Intr-un final o vad si mai presus de toate tu esti in spatele volanului.
Ai grija de ea si abia astept sa o vad in transformari.Desi este un pic transformata astept sa capete un pic si din amprenta ta , adica sa lasi si tu acolo amprenta si sa vad ca evolueaza :D
Bafta!!!

robisavage 02-05-09 22:49

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
1 Attachment(s)
merci domnu' , sper la mai bine, azi am avut prima problema, am ramas fara benzina pe drum. nashpa moment.

dRR-XWX 03-05-09 08:46

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
:lol: soferu e de vina ...

Cristi01 15-05-09 11:52

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
Frumoasa masina :D:D,bafta cu ea in continuare;)

robisavage 19-05-09 13:42

re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
 
update

Pioneer DEH -2000 MP

Pioneer TS-A2511

vedem maine cum se aud impreuna


All times are GMT +2. The time now is 23:45.

- Copyright 2026 4Tuning