Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/109841-vw-scirocco-vs-alfa-romeo-brera.html)

robisavage 18-02-09 16:01

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
am votat Brera

aleks 18-02-09 16:05

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
Quote:

Originally Posted by robisavage (Post 2078573)
am votat Brera

De ce?

robisavage 18-02-09 17:23

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
pentru ca daca ar fi sa mi se ofere una din cele doua , as alege pe ea.

la design ma refer.

alex_nos 18-02-09 17:49

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
votat brera. e ceva iesit din comun:D

Paulinho1st 18-02-09 18:45

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
amandoua sunt foarte frumoase...deshi Scirocco este una dintre mashinile mele preferate, trebuie sa recunosc k Brera are un design mai frumos.

aleks 18-02-09 19:11

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
Quote:

Originally Posted by robisavage (Post 2078838)
pentru ca daca ar fi sa mi se ofere una din cele doua , as alege pe ea.

la design ma refer.

să ne înţelegem, vreau să argumentezi DE CE ai alege brera, din punct de vedere al designului.
Aceeaşi rugăminte o am şi către ceilalţi care au scris doar că una sau cealaltăe frumoasă, superbă, etc: o jumătate de rând măcar în care să aduceţi nişte argumente acolo, cât vă lasă pe fiecare cunoştinţele...

cioaca 19-02-09 16:00

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
am votat brera pentru ca e pur si simplu magnifica. arata absolut genial, e una dintre masinile mele preferate. vw'ul e frumos, dar nu e la fel de spectaculos ca alfa. puteau cei de la vw sa iasa putin din tipar cu modelul asta dar se pare ca n-au avut imaginatie destula.

bodyspeed 19-02-09 16:12

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
Nu sunt fan desavârşit al trustului Vag :lol mai ales când vine vorba de Alfa :D .. e prima maşină cu care am mers ..bine eram mic era albastră :D aveam 12 şi am pornit şi în poala unui unchi am deplasat-o 5 m :lol: eram în al 9 cer.
Apoi tot ce se lega de maşini eram fan Alfa
..Votat Brera ;) Designul e unul foarte reusit a ajuns pe primul loc ca şi design .."„Best of show” la categoria prototipuri din cadrul concursului de eleganta Villa d’Este “One of the most elegant in the world”, la Challenge Bibendum“The most fascinating car”, la SuperCar Rally Paris-Montecarlo."

Herbas 19-02-09 17:04

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
Evident votat alfa brera. Liniile caroseriei care urmaresc V-ul siglei . Spatele, considerat urat de unii, care urmareste milimetric liniile laterale inchizandu-se in acelasi V specific. Bombat, cu stopuri mari si evacuari imense. Fluiditatea, formele rotunde evidentiate si mai bine de cateva linii drepte. E absolut superba!!!!

spiderweb03 21-02-09 15:40

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
Am votat alfa romeo pt ca de ceva timp am luat microbul alfa si nu mi se pare nici o masina mai frumoasa :P na obiectivitate :D

laur_nsl 24-04-09 18:37

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
daca vedeti bine votati brera. restul nu mai conteaza

Danutz_crx 25-04-09 03:50

Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 2074275)
Orice putem spune despre maşinile italiene, numai că nu au un design unic, de care să te îndragosteşti, nu.
Pur şi simplu sunt acele frumoase domnişoare de care te îndrăgosteşti şi pentru care-ţi laşi iubita deşi ştii bine că nu o să fie de cursă lungă, doar nu te poţi abţine.
Sigur, şi designul exterior al lui Scirocco, ce poartă semnătura fostului designer al lui Fiat şi Alfa Romeo, Walter de'Silva, e tipic italian, şi se vede asta, dar este depunctat de interiorul tipic german, de gti, deci deocamdată rămân pe Brera.

Ai mare dreptate! nu pot zice ca nu ma uit dupa un scirocco cand trece pe langa...e frumos dar, nu se compara cu brera.:D Alfa are ceva in plus fatza de toti cand e vorba de design :P

radu.3 26-04-09 08:21

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
Am votat Brera...Nu zic, e frumos si Scirocco-ul, da` parca nu iese cu nimic in evidenta, asa cum o face Brera. E la fel de sobru ca toate VW-urile. Insa cand vine vorba de Brera, nimic de comentat :D

B88EAT 29-04-09 09:34

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
Mai bine puneati Alfa romeo Brera vs Nemtzia ...toata lumea ridica masinile nemtzesti pentru ca doar asta au in cap . Nu suport masinile nemtzesti , sunt scarbit de ele.

VOT CLAR PENTRU BRERA ! Nu se compara din nici un punct de vedere

GTR 29-04-09 17:29

Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
 
Quote:

Originally Posted by B88EAT (Post 2275204)
Mai bine puneati Alfa romeo Brera vs Nemtzia ...toata lumea ridica masinile nemtzesti pentru ca doar asta au in cap . Nu suport masinile nemtzesti , sunt scarbit de ele.

VOT CLAR PENTRU BRERA ! Nu se compara din nici un punct de vedere

Dar ce ai uitat e fiabilitatea Alfa Romeo - din acest motiv am orientat votul catre Scirocco nu ca nu as alege alte n variante la acelasi pret ci doar ca neam nu mi-as lua Alfa Romeo din cauza fiabilitatii care deasemenea sa rasfrange tare asupra pretului de revanzare.


All times are GMT +2. The time now is 08:09.

- Copyright 2026 4Tuning