![]() |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
am votat Brera
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
pentru ca daca ar fi sa mi se ofere una din cele doua , as alege pe ea.
la design ma refer. |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
votat brera. e ceva iesit din comun:D
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
amandoua sunt foarte frumoase...deshi Scirocco este una dintre mashinile mele preferate, trebuie sa recunosc k Brera are un design mai frumos.
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
Aceeaşi rugăminte o am şi către ceilalţi care au scris doar că una sau cealaltăe frumoasă, superbă, etc: o jumătate de rând măcar în care să aduceţi nişte argumente acolo, cât vă lasă pe fiecare cunoştinţele... |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
am votat brera pentru ca e pur si simplu magnifica. arata absolut genial, e una dintre masinile mele preferate. vw'ul e frumos, dar nu e la fel de spectaculos ca alfa. puteau cei de la vw sa iasa putin din tipar cu modelul asta dar se pare ca n-au avut imaginatie destula.
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Nu sunt fan desavârşit al trustului Vag :lol mai ales când vine vorba de Alfa :D .. e prima maşină cu care am mers ..bine eram mic era albastră :D aveam 12 şi am pornit şi în poala unui unchi am deplasat-o 5 m :lol: eram în al 9 cer.
Apoi tot ce se lega de maşini eram fan Alfa ..Votat Brera ;) Designul e unul foarte reusit a ajuns pe primul loc ca şi design .."„Best of show” la categoria prototipuri din cadrul concursului de eleganta Villa d’Este “One of the most elegant in the world”, la Challenge Bibendum“The most fascinating car”, la SuperCar Rally Paris-Montecarlo." |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Evident votat alfa brera. Liniile caroseriei care urmaresc V-ul siglei . Spatele, considerat urat de unii, care urmareste milimetric liniile laterale inchizandu-se in acelasi V specific. Bombat, cu stopuri mari si evacuari imense. Fluiditatea, formele rotunde evidentiate si mai bine de cateva linii drepte. E absolut superba!!!!
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Am votat alfa romeo pt ca de ceva timp am luat microbul alfa si nu mi se pare nici o masina mai frumoasa :P na obiectivitate :D
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
daca vedeti bine votati brera. restul nu mai conteaza
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
Quote:
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Am votat Brera...Nu zic, e frumos si Scirocco-ul, da` parca nu iese cu nimic in evidenta, asa cum o face Brera. E la fel de sobru ca toate VW-urile. Insa cand vine vorba de Brera, nimic de comentat :D
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Mai bine puneati Alfa romeo Brera vs Nemtzia ...toata lumea ridica masinile nemtzesti pentru ca doar asta au in cap . Nu suport masinile nemtzesti , sunt scarbit de ele.
VOT CLAR PENTRU BRERA ! Nu se compara din nici un punct de vedere |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:09. |
- Copyright 2026 4Tuning