Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - X1190 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/108121-machete-lucru-x1190.html)

X1190 13-10-09 12:54

Re: Machete in lucru - X1190
 
6 Attachment(s)
imi cer scuze ca nu am mai postat nimic,dar pana imi vopseste macheta(saptamana asta sper,daca nu mi-o iau si mi-o fac negru mat)am mai facut unele lucruri la ea...
-o butelie de nos
-interiorul l-am facut verde/negru
-facut butoane de blocare a usilor
-am facut sa se vada scrisul pe anvelope(Michelin)
-am pus mocheta pe plafon
-schimbatorul de viteza putin "modificat"(culoare)
-pedale metalice
-ecrane SONY in tetiere

quick_silver2 14-10-09 15:50

Re: Machete in lucru - X1190
 
Frate,nu te supara pe mine da eu unu modelul acesta l-am cautat o vreme si in sfarsit l-am gasit stock, la mine in oras e cam rar, poate ca la tine nu da sincer ai stricat frumusete de masina, doar stopurile is frumoase. atat!

X1190 15-10-09 17:23

Re: Machete in lucru - X1190
 
nu este chiar asa de rara...pentru ca atunci cand am luat-o erau acolo vreo 6 exemplare de Skoda...:D

zN3u 15-10-09 18:44

Re: Machete in lucru - X1190
 
Mai finiseaza putin acolo incinta din spate

X1190 21-10-09 19:31

Re: Machete in lucru - X1190
 
m-am hotarat sa ma duc sa-mi i-au macheta de la acel om...un nesimitit...si maine o s-o fac negru mat...poze maine

eddycdk 22-10-09 07:26

Re: Machete in lucru - X1190
 
octavia... ma steptam la ceva mai serios, mai decent sa zic
niste culori mai calde de exemplu
mai lucreaza la finisaje... iti trebuie mai muuuulta rabdare, nu te mai grabi!
si i-ar trebui niste jante masinii, neaparat!
daca stiam... te ajutam cu un set pe 17"
acum i le-am promis altcuiva... :cry:

X1190 22-10-09 17:05

Re: Machete in lucru - X1190
 
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 2740589)
octavia... ma steptam la ceva mai serios, mai decent sa zic
niste culori mai calde de exemplu
mai lucreaza la finisaje... iti trebuie mai muuuulta rabdare, nu te mai grabi!
si i-ar trebui niste jante masinii, neaparat!
daca stiam... te ajutam cu un set pe 17"
acum i le-am promis altcuiva... :cry:

pai man,eu am si deschis topic ca vreau sa cumpar jante...si nimeni nu mi s-a oferit in ajutor:(:(

cat despre body-kit,e si primul pe 1/24...si vopseaua poate o s-o schimb(nu stiu inca)....stiu,mai am de munca si de invatat,dar...din greseli invatam

X1190 21-11-09 13:36

Re: Machete in lucru - X1190
 
5 Attachment(s)
poze in sfarsit cu Skoda...scuzati-ma ca nu am pus poze mai repede,dar am avut probleme cu net-ul....este gata in proportie de 90%,mi-ar mai trebui niste jante mai mari....daca ma puteti ajuta:| buzz me:P

Darius DMS 21-11-09 13:41

Re: Machete in lucru - X1190
 
arata ok....tu ai vopsit-o?felicitari si bafta si al celelalte

manu_96xls 21-11-09 13:53

Re: Machete in lucru - X1190
 
E oribilă! Nici măcar simetrică nu e , după ce că arată ca transpunerea în realitate a unui desen creat de un copil de 3-4 ani.:(

Darius DMS 21-11-09 14:15

Re: Machete in lucru - X1190
 
eu ziceam ca vopseaua e aplicata corect....de simetrie,chestii de astea e adevarat...dar fiind primul lui tuning,e acceptabil;)

X1190 21-11-09 15:25

Re: Machete in lucru - X1190
 
mersi darius si si tie manu;)...nu o i-au in nume de rau...stiu ca am gresit,daca o sa mai tunez vre-o macheta la scara aceasta,sper sa iasa mult mai bine decat aceasta:D

bmwh548 22-11-09 14:21

Re: Machete in lucru - X1190
 
Ce e acceptabil? Cand aud expresia asta: e primul tuning, e acceptabil... Ce e acceptabil? Decat sa-ti bati joc mai bine nu faci nimic. Urasc treaba facuta de mantuiala, ca te plictisesti si hai gata sa o termin si pe asta.

L4uR 30-11-09 22:25

Re: Machete in lucru - X1190
 
cica prima ta macheta in lucru e pe prima pagina...stiai?:)... https://www.4tuning.ro/

expres 02-12-09 20:38

Re: Machete in lucru - X1190
 
mie nu imi place ce ai facut .. e lucrat urat ,nu ai avut rabdare cred si te ai grabit , ai pus barile/praguri astea , sunt mari rau , exagerate chiar , e tank , un adevarat RICHer ai facut din masina asta .. oricum bafta in continuare


All times are GMT +2. The time now is 14:08.

- Copyright 2026 4Tuning