![]() |
Re: Machete in lucru - X1190
6 Attachment(s)
imi cer scuze ca nu am mai postat nimic,dar pana imi vopseste macheta(saptamana asta sper,daca nu mi-o iau si mi-o fac negru mat)am mai facut unele lucruri la ea...
-o butelie de nos -interiorul l-am facut verde/negru -facut butoane de blocare a usilor -am facut sa se vada scrisul pe anvelope(Michelin) -am pus mocheta pe plafon -schimbatorul de viteza putin "modificat"(culoare) -pedale metalice -ecrane SONY in tetiere |
Re: Machete in lucru - X1190
Frate,nu te supara pe mine da eu unu modelul acesta l-am cautat o vreme si in sfarsit l-am gasit stock, la mine in oras e cam rar, poate ca la tine nu da sincer ai stricat frumusete de masina, doar stopurile is frumoase. atat!
|
Re: Machete in lucru - X1190
nu este chiar asa de rara...pentru ca atunci cand am luat-o erau acolo vreo 6 exemplare de Skoda...:D
|
Re: Machete in lucru - X1190
Mai finiseaza putin acolo incinta din spate
|
Re: Machete in lucru - X1190
m-am hotarat sa ma duc sa-mi i-au macheta de la acel om...un nesimitit...si maine o s-o fac negru mat...poze maine
|
Re: Machete in lucru - X1190
octavia... ma steptam la ceva mai serios, mai decent sa zic
niste culori mai calde de exemplu mai lucreaza la finisaje... iti trebuie mai muuuulta rabdare, nu te mai grabi! si i-ar trebui niste jante masinii, neaparat! daca stiam... te ajutam cu un set pe 17" acum i le-am promis altcuiva... :cry: |
Re: Machete in lucru - X1190
Quote:
cat despre body-kit,e si primul pe 1/24...si vopseaua poate o s-o schimb(nu stiu inca)....stiu,mai am de munca si de invatat,dar...din greseli invatam |
Re: Machete in lucru - X1190
5 Attachment(s)
poze in sfarsit cu Skoda...scuzati-ma ca nu am pus poze mai repede,dar am avut probleme cu net-ul....este gata in proportie de 90%,mi-ar mai trebui niste jante mai mari....daca ma puteti ajuta:| buzz me:P
|
Re: Machete in lucru - X1190
arata ok....tu ai vopsit-o?felicitari si bafta si al celelalte
|
Re: Machete in lucru - X1190
E oribilă! Nici măcar simetrică nu e , după ce că arată ca transpunerea în realitate a unui desen creat de un copil de 3-4 ani.:(
|
Re: Machete in lucru - X1190
eu ziceam ca vopseaua e aplicata corect....de simetrie,chestii de astea e adevarat...dar fiind primul lui tuning,e acceptabil;)
|
Re: Machete in lucru - X1190
mersi darius si si tie manu;)...nu o i-au in nume de rau...stiu ca am gresit,daca o sa mai tunez vre-o macheta la scara aceasta,sper sa iasa mult mai bine decat aceasta:D
|
Re: Machete in lucru - X1190
Ce e acceptabil? Cand aud expresia asta: e primul tuning, e acceptabil... Ce e acceptabil? Decat sa-ti bati joc mai bine nu faci nimic. Urasc treaba facuta de mantuiala, ca te plictisesti si hai gata sa o termin si pe asta.
|
Re: Machete in lucru - X1190
cica prima ta macheta in lucru e pe prima pagina...stiai?:)... https://www.4tuning.ro/
|
Re: Machete in lucru - X1190
mie nu imi place ce ai facut .. e lucrat urat ,nu ai avut rabdare cred si te ai grabit , ai pus barile/praguri astea , sunt mari rau , exagerate chiar , e tank , un adevarat RICHer ai facut din masina asta .. oricum bafta in continuare
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:08. |
- Copyright 2026 4Tuning