Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Model incinta (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/106036-model-incinta.html)

iviTe 08-02-09 18:46

Re: Model incinta
 
nasol ... daca vrei altceva ce faci ?

TheADX 08-02-09 18:51

Re: Model incinta
 
Quote:

Originally Posted by iviTe (Post 2048903)
nasol ... daca vrei altceva ce faci ?

tocmai asta e ca nu o sa vreau altceva... :D incinta aia acolo moare iar difurile le pot schimba oricand cu unele mai mari dar momentan e perfect, nu prea se poate sta in masina cu ele la maxim.

iviTe 08-02-09 18:56

Re: Model incinta
 
...mda daca la tine nu se poate sta in masina ...

TheADX 08-02-09 19:04

Re: Model incinta
 
pai da ca tot sunetul bate inauntru :> e destul de tare nu zic ca nu se poate mai tare dar este destul pentru o dacie

iviTe 08-02-09 19:08

Re: Model incinta
 
Bine ca esti priceput :) pe parcurs o sa te saturi si de ce ai si ai sa vrei mai tare :) asa am fot eu ... dela 300RMS am vrut ceva mai mult si am ajuns la 800RMS :D

TheADX 08-02-09 19:19

Re: Model incinta
 
Poate cu alta ocazie si alta masina... :D Acum numai investesc in sunet la ia... poate doar sa o mai insonorizez desi nu cred... :D Am mai multe de facut pe parte tehnica la ia si de asta am sa ma ocup.

TheADX 17-02-09 19:47

Re: Model incinta
 
Cateva teste de SPL

http://i44.tinypic.com/34nqhvm.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=h42HG9RYNr8

TheADX 06-06-09 15:44

Re: Model incinta
 
Am un nou proiect pe hartie... vreau sa schimb componentele de pe incinta.

https://img261.imageshack.us/img261/6885/incinta4.th.jpg

2 x Infinity REF 1040W

# Difuzor 25 cm
# Putere maxima 1000W
# Putere reala RMS 250W
# Impedanta 4 ohm
# Raspuns in frecventa 25-400 Hz
# SPL 91 dB

Amplificare

Mac Audio ZX 4000



* Amplificator 4 canal
* Putere nominala: 4x95W RMS (Impedanta 4 Ohmi), 2x250 W RMS (Impedanta 4 Ohmi)
* Raspuns in frecventa 5 Hz-50 kHz
* Dimensiuni 356x55x290mm.



modificarile urmeaza sa le fac la vara...

astept sfaturi, pareri

aaaa si era sa uit.... am nevoie de condesator?


All times are GMT +2. The time now is 23:23.

- Copyright 2026 4Tuning