Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - DJ-06-PFH (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/105339-cielo-dj-06-pfh.html)

johnsonxxl 29-11-09 22:53

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
a iesit frumoasa masina..sa ai grija de ea..si bagai ulei castrol..e de efect ai sa vezi..bafta

clauio 30-11-09 09:52

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
M-am gandit la Castrol insa nu e 10w30 sau 15w40 cum cere motorul de Cielo. Si din cate stiu cam trebuie respectate codurile astea (lamuriti-ma si pe mine ca nu prea stiu).
Multumesc.
Masina a primit cadou de ziua mea si un kit XENON H4 care imi place mult.

Geo_ZGA 30-11-09 09:57

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
10w40 ar fi vascozitatea recomandata. Intr-adevar, producatorul poate recomanda, dar asta nu inseamna ca e "sfant" ceea ce spune Daewoo.

clauio 17-02-10 09:48

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Salutare! N-am mai postat de mult....in fine, vreau sa iau 2 anvelope noi(175/70r13) si m-am gandit la Continental Eco Contact3. Voi ce ziceti, care ar fi mai bune in limita a 350lei(ambele)?

RD-Woo 17-02-10 10:50

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 3094547)
....in fine, vreau sa iau 2 anvelope noi(175/70r13) si m-am gandit la Continental Eco Contact3. Voi ce ziceti, care ar fi mai bune in limita a 350lei(ambele)?

In limita sumei iti recomand Marangoni. ofera cel mai bun raport calitate-pret.

iviTe 17-02-10 12:49

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
RD-Woo tin sa te contrazic dar nu se compara conti cu marangoni .. never ca si cum ai zice montana vs toyo .. sau stiu io ce

clauio 22-02-10 11:02

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Anvelope Michelin E3B a avut careva? astept pareri despre ele. M-am gandit sa aleg intre ele si Continental ecocontact3 sau Pirelli P3000. Voi ce ziceti?

clauio 03-03-10 22:27

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Am luat pana la urma Michelin E3B1 (made in UK) si cred ca sunt bune. Am vazut diferenta la stabilitate si franare.

clauio 04-03-10 16:57

poze mai noi
 
4 Attachment(s)
bi-xenon

Robert_MNW 04-03-10 17:47

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Am vazut-o duminica prin Romanesti pe langa targ, in parcarea aia las eu masina cand vizitez targul:-) Felicitari arata super, mult mai bine in realitate!
Ai parcat exact langa mine;)

clauio 29-03-10 21:56

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Am pus si io Castrol Magnatec 10w40 (made in Germany - pe spate scrie doar in germana)

clauio 14-04-10 22:45

help!
 
Vreau sa schimb si eu arcurile la Cieloiu meu. Cine ma poate ajuta cu mai multe informatii? As vrea sa cobor spatele cu max 20mm, iar fata cu max 40mm. Nu vreau si amortizoare pt ca sunt noi. Ms.:!:

gbry_el_05-RSG 15-04-10 10:44

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
te ajut eu.... 0763526557. ma suni si vb...

Stefy88 22-05-10 20:22

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
frumoasa masina..imi place super mult cum a iesit de la "cuafat"


sa ai grije de ea..multi KM fara probleme si incidente;);)....bafta in continuare cu ea...spor la modificari...varba romanului "bani sa fie";)


numai bine!

clauio 23-05-10 18:12

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
multumesc pt aprecieri. si ai dreptate BANI SA FIE.....


All times are GMT +2. The time now is 03:53.

- Copyright 2026 4Tuning