![]() |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
a iesit frumoasa masina..sa ai grija de ea..si bagai ulei castrol..e de efect ai sa vezi..bafta
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
M-am gandit la Castrol insa nu e 10w30 sau 15w40 cum cere motorul de Cielo. Si din cate stiu cam trebuie respectate codurile astea (lamuriti-ma si pe mine ca nu prea stiu).
Multumesc. Masina a primit cadou de ziua mea si un kit XENON H4 care imi place mult. |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
10w40 ar fi vascozitatea recomandata. Intr-adevar, producatorul poate recomanda, dar asta nu inseamna ca e "sfant" ceea ce spune Daewoo.
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Salutare! N-am mai postat de mult....in fine, vreau sa iau 2 anvelope noi(175/70r13) si m-am gandit la Continental Eco Contact3. Voi ce ziceti, care ar fi mai bune in limita a 350lei(ambele)?
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
RD-Woo tin sa te contrazic dar nu se compara conti cu marangoni .. never ca si cum ai zice montana vs toyo .. sau stiu io ce
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Anvelope Michelin E3B a avut careva? astept pareri despre ele. M-am gandit sa aleg intre ele si Continental ecocontact3 sau Pirelli P3000. Voi ce ziceti?
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Am luat pana la urma Michelin E3B1 (made in UK) si cred ca sunt bune. Am vazut diferenta la stabilitate si franare.
|
poze mai noi
4 Attachment(s)
bi-xenon
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Am vazut-o duminica prin Romanesti pe langa targ, in parcarea aia las eu masina cand vizitez targul:-) Felicitari arata super, mult mai bine in realitate!
Ai parcat exact langa mine;) |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Am pus si io Castrol Magnatec 10w40 (made in Germany - pe spate scrie doar in germana)
|
help!
Vreau sa schimb si eu arcurile la Cieloiu meu. Cine ma poate ajuta cu mai multe informatii? As vrea sa cobor spatele cu max 20mm, iar fata cu max 40mm. Nu vreau si amortizoare pt ca sunt noi. Ms.:!:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
te ajut eu.... 0763526557. ma suni si vb...
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
frumoasa masina..imi place super mult cum a iesit de la "cuafat"
sa ai grije de ea..multi KM fara probleme si incidente;);)....bafta in continuare cu ea...spor la modificari...varba romanului "bani sa fie";) numai bine! |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
multumesc pt aprecieri. si ai dreptate BANI SA FIE.....
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:53. |
- Copyright 2026 4Tuning