![]() |
Re: Renault 5 1.6D
6 Attachment(s)
Poze recente cu masina-->
|
Re: Renault 5 1.6D
cat costa?
|
Re: Renault 5 1.6D
poate pui si un pretz ca sa stie si lumea cat costa sau vrei sa faci impulsuri pe tel ?
|
Re: Renault 5 1.6D
ii pusa la bazar.1600e.Pret bun la cum arata masina
|
Re: Renault 5 1.6D
Imi cer scuze de intarziere.
Pretul de inceput este 1600 de euro. Si acum ca tot am facut un post am sa va pun o intrebare. Am vazut ca pe r5 se poate pune motor de volvo 1.7 T de pe volvo 440 sau 480 nu m-am documentat destul. Stie cineva ce modificari implica montarea acestui motor? |
Re: Renault 5 1.6D
da. se poate pune.... mai usor se poate pune un 1,8 16v sau 2,0 16v williams....
electrica, cutie de viteze de gtt sau de volvo, planetare, frane calumea, electronica, tubulatura admisie, intercooler, radiator apa mai mare, pompa de benzina electrica si poate am mai omis cate ceva... |
Re: Renault 5 1.6D
se poate sa vii si tu la intalnire maine? sambata ora 13. in parcarea de la sala polivalenta. sunt si eu curios sa vad masina.
merci |
Re: Renault 5 1.6D
Sincer ..as veni cu cea mai mare placere daca as avea permis de conducere, pana pe 25 mai sunt pieton ..cum am fost si pana acum pentru simplul motiv ca inca nu am 18 ani..dar mai am putin ..doar 5 luni si vreo 15 zile:D, de condus stiu sa conduc , dar nu mi-am permis sa plec departe..doar scot masinilie din garaj, o parcare, pe stradute si cam atat, nu ma risc. Imi place sa lucrez la masini sa le bibilesc si asta de la o varsta destul de mica...atat cat stiu eu sub atentia si sfaturile tatalui meu. Acum sper sa nu va fi schimbat parearea despre mine si asta doar din cauza varstei.
|
Re: Renault 5 1.6D
stiam ca nu ai 18 ani.. poate il convingi pe tatal tau sa veniti ... chiar as vrea sa vad si eu masinuta voastra.
|
Re: Renault 5 1.6D
as dori sa stiu care este dimensiunea jantelor la renault 5, si bara din fata si din spate de unde leai cumparat sau de pe ce model sunt.
|
Re: Renault 5 1.6D
jantele sunt pe 15, masina asa am cumparat-o, barile sunt din fibra si au fost facute la constanta ( asa am fost si eu informat)
|
Re: Renault 5 1.6D
frumos! bafta cu permisu'!
|
Re: Renault 5 1.6D
Mersi mersi, teoretic peste vreo 2 luni ar trebui sa ma inscriu la scoala, dar prioritatea numarul unu este liceul. Si dupa cum stiti se fac doua luni scoala, o luna se face pregatirea teoretica, si o luna pregatirea practica.
|
Re: Renault 5 1.6D
superba masinuta ai :D bafta cu permisu si eu dau luni sala sper sa scap:shock: .
|
Re: Renault 5 1.6D
succes omule! si eu m-am apucat de invatat cartea si de facut chestionarele alea cu indicataorele..eh..sunt inca la inceput...
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:52. |
- Copyright 2026 4Tuning