Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

SEBASTIAN 02-02-07 08:30

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Pana una alta dupa ce a facut Daniel, a chemat presa, nu se mai poate face nimic, cel putin eu trebuie sa-mi spal obrazul chiar daca nu a fost nimic , pentru ca vreau sa organizam noi competitii legale.

EVOLUTION8 02-02-07 08:51

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by thor (Post 726549)
cu riscul de`a pierde banii,parca i`asi pune pe un rs4 la faza asta Sebi.......depinde insa si cum vine Rs`u.......dar oricum....asi pune banii pe el..:)

Pui multi bani ???
Sa stiu daca pun si eu pe Subaru :)

thor 02-02-07 09:15

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by EVOLUTION8 (Post 726898)
Pui multi bani ???
Sa stiu daca pun si eu pe Subaru :)

doi lei,cre ca ai deajuns....la o cota de 3.90 ....daca face Rs-u pe Sti`...fac de`o ciorba,daca pierde,paguba`n ciuperci:P):-P

zGb 02-02-07 10:00

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by lascarica (Post 726787)
Foarte categorica parere ai..:)...poate nu-i chiar asa deloc.Poate ca pana-n 2001 domnul maftei pilota un... scuter,pe cand ceilalti doi din top...faceau ceva mai mult.Poate are importantza aspectul asta si poate va fi decisiv...Binenteles,daca nu apeleaza amicul tau la solutia altui"pilot",treaba care poate i-ar da ceva sanse in functie de cat timp va avea respectivul sa se obisnuiasca cu masina......Si masini cu puteri impresionante in test dinamic simulat ce au rupt transmisia la prima plecare NEsimulata( pe asfalt)...am vazut cu totii destule;)...si nu numai asta...
Eu Ii doresc succes,la fel ca oricarui alt pasionat.....probabil tu-l cunosti mai bine ca mine si stii mai bine care-i treaba cu el si masinile sale...posibil sa ai cunostintza de chestii pe care altii nu le banuiesc..:oops:

eu ma refeream la masina in sine...nu am vreo prietenie cu el, nu pot sa-mi exprim o parere vis-a-vis de el ca sofer pt ca pur si simplu nu am de unde sa stiu...masina lui este cel mai complex proiect 9ff facut vreodata de ei si se spune ca ar fi mult mai tare decat porscheul lor de 800cp

Morro 02-02-07 10:47

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by thor (Post 726922)
doi lei,cre ca ai deajuns....la o cota de 3.90 ....daca face Rs-u pe Sti`...fac de`o ciorba,daca pierde,paguba`n ciuperci:P):-P

e pe undeva pe site pe aici filmat dintr-un RS6 cum pleaca Sebastian de langa el si e filmat si vitezometrul pe RS6 adica si ala pleaca nu gluma ... nu are NICI O SANSA RS4 ...

thor 02-02-07 11:31

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by Morro (Post 727070)
e pe undeva pe site pe aici filmat dintr-un RS6 cum pleaca Sebastian de langa el si e filmat si vitezometrul pe RS6 adica si ala pleaca nu gluma ... nu are NICI O SANSA RS4 ...

stiu filmul...il am,nu stiam insa ca dintr-un rs e filmat..

AR33COP 02-02-07 12:56

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
imi puteti da si mie un link pe unde gasesc filmul ca pina il caut asa dureaza cam un an.

ROSSI 46 02-02-07 14:46

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 726984)
eu ma refeream la masina in sine...nu am vreo prietenie cu el, nu pot sa-mi exprim o parere vis-a-vis de el ca sofer pt ca pur si simplu nu am de unde sa stiu...masina lui este cel mai complex proiect 9ff facut vreodata de ei si se spune ca ar fi mult mai tare decat porscheul lor de 800cp

suna prea bine ce pot sa spun....k cei de la 9ff pregatesc un proiect cel mai mare de altfel facut de aceasta companie ptr un client roman....e prea tare treaba...dak e asa o sa faca valva mare shi pe afara presupun...

ROSSI 46 02-02-07 22:34

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
sebastian lumea te vrea in revista ''cox''....(mii de scuze dak am facut publicitate shi nu aveam voie)...dak nu ma insel spuneai la un moment dat k negociezi cu ei...dar vrei prima coperta...shi k ashteptzi k revista sa se mai maturizeze....mie imi par o publicatzie cat de cat serioasa...shi care dupa 9 numere poate te merita shi pe tine pe coperta...presupun k ptr coperta cauta ceva spectaculos care sa vanda revista k doar de ambalajul vinde produsul...shi banuiesc k ashteptarile lor nu se regasec la mashina ta in materie de impact vizual...ashteptam sa apari....shi dak binevoieshti poate un raspuns pe aici...mii de scuze ink o dta ptr offtopic shi ptr reclama facuta...numai bine la toata lumea

SEBASTIAN 02-02-07 22:51

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 726984)
eu ma refeream la masina in sine...nu am vreo prietenie cu el, nu pot sa-mi exprim o parere vis-a-vis de el ca sofer pt ca pur si simplu nu am de unde sa stiu...masina lui este cel mai complex proiect 9ff facut vreodata de ei si se spune ca ar fi mult mai tare decat porscheul lor de 800cp

Cum garantezi ceea ce spui?

SEBASTIAN 02-02-07 22:58

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by ROSSI 46 (Post 728193)
sebastian lumea te vrea in revista ''cox''....(mii de scuze dak am facut publicitate shi nu aveam voie)...dak nu ma insel spuneai la un moment dat k negociezi cu ei...dar vrei prima coperta...shi k ashteptzi k revista sa se mai maturizeze....mie imi par o publicatzie cat de cat serioasa...shi care dupa 9 numere poate te merita shi pe tine pe coperta...presupun k ptr coperta cauta ceva spectaculos care sa vanda revista k doar de ambalajul vinde produsul...shi banuiesc k ashteptarile lor nu se regasec la mashina ta in materie de impact vizual...ashteptam sa apari....shi dak binevoieshti poate un raspuns pe aici...mii de scuze ink o dta ptr offtopic shi ptr reclama facuta...numai bine la toata lumea

Este o revista buna si s-a maturizat.
Am cochetat cu gandul de a aparea in aceasta revsta am si vorbit sa fiu sunat sa ma vad cu ai lor sa pozeze dar au avut alte prioritati.
Intradevar as vrea sa apar dar doar pe coperta.
Aici mai este o problema revista lor are un linie speciala masini si femei.
Mie in schimb imi plac treburile bine puse la punct, masini intre masini si femei separat. Eu atac cat se poate de serios subiectul auto si nu-mi place sa impart tema cu un alt subiect orcat de atragator ar fi.
Singura publicatie in care am aparut a fost 4tuning si cand scriu cate ceva cu trimitere la adrese de pe legalracing nu inteleg de ce se cenzureaza?
Mai e vorba si de o alta filozofie, eu nu vreau sa pozez in cel mai bun, cel mai tare...cea mai tare masina, nu vreau sa ma raportez la altii si nu-mi place cand se face asta.Eu cred in unicitatea si personalitatea fiecaruia.
Nu vreau sa fiu stiut, sa se stie tot, vreau sa fie altii mari si tari iar eu cand apar ca prin senin sa-i domin.

scorpio GL 02-02-07 23:42

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
''iar eu cand apar ca prin senin sa-i domin''
Am inteles ca ai studiat psihologia...cam ce crezi?
scuze pentru off topic
PS:
Nu o lua in nume de rau, dar incearca sa fii obiectiv si sa citesi si tu inca o data.

zGb 03-02-07 02:14

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 728223)
Cum garantezi ceea ce spui?

eu nu garantez pentru nimeni...am spus doar ce am auzit si daca este adevarat sincer nu cred ca o sa-l bati daca masina ta merge ca la cursa cu onoriu...teoretic ar trebui sa aibe minim 100cp in plus...si poate sa aibe si 1000...exista posibilitatea ca maftei sa nu poata sa scoata tot ce e mai bun din ea (sau nu) ... cine stie ... strada o sa elucideze misterul :lol:

Calimero2003 03-02-07 03:08

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Sebastian ai spus ceva mai sus ca Audi nu e o platforma buna...sa iti dau niste indicii in 2003 street racing a fost castigat de un rs4 combi de 1000 hp.Masina face undeva la 8 sec 400 m .Daca vrei sa vezi acea masina sa imi zici si am sa postez filmuletul.(e cam mare deasta nu am facuto acuma)
La ora actuala cea mai rapida masina pe 400m din Europa este un Golf 4 R32 biturbo de 900 hp.Exista si filmulete cu masina(e a unei persoane din germania).Masia face sub 8 sec pe 400m.Cel mai rapid subaru din lume este in Australia si este o masina de 870 hp si face in jur de 8 sec pe 400m (modelul ca al lui Sebastian cu capacitatea de 2500 cm3).Cea mai rapida masina 0-100 este un Evo 9 care face 2,3 sec (masina este din Anglia-exista filmulete cu ia pe net).Lista poate continua ff mult dar ce am vrut eu sa spun prin ceace am enumerat mai sus este ca nu exista o platforma buna si una proasta exista o platforma buna si una si mai buna.Orice masina facuta bine este buna(chiar foarte buna).Acuma la craiova un prieten lucreaza la Cielo evo 2 care va fi cu siguranta mult mai spectaculoasa ca evo 1.Tot e sa stii foarte bine ce vrei sa faci si unde vrei sa ajungi ca sa stii de unde sa pleci.
P.S. - pana vine masina lui maftei si pana o invata sa mearga cu ia si pana........astea sunt vorbe aruncate aiurea .....la ora actuala Sebastian e NR 1 in ROMANIA....lasati gargara.....omul merita laude pt ce a facut si ceace face in continuare.

SEBASTIAN 03-02-07 07:52

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 728458)
eu nu garantez pentru nimeni...am spus doar ce am auzit si daca este adevarat sincer nu cred ca o sa-l bati daca masina ta merge ca la cursa cu onoriu...teoretic ar trebui sa aibe minim 100cp in plus...si poate sa aibe si 1000...exista posibilitatea ca maftei sa nu poata sa scoata tot ce e mai bun din ea (sau nu) ... cine stie ... strada o sa elucideze misterul :lol:


Pana nu ne dam nu ai de unde sa sti cine e in fata.
Dar nu inteleg cum oameni pun botul la vrajeala si vorbe dupa ce au vazut ca sunt dusi cu zaharelul de atata timp.
Pot sa-l bat pentru ca cu Daniel maina nu era setata suficient de sus iar startul meu a fost total defectuos.
Oricum in cca 3 luni o sa pot batea orice masina de cca 1000cp, kitul e pe drum.


All times are GMT +2. The time now is 21:04.

- Copyright 2026 4Tuning