![]() |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Ei se gandesc ca o masina NOUA o tii in circulatie mai mult timp decat una veche, si au dreptate! Cat va merge de acum inainte o masina nou fata de una care merge deja de 10 ani? dar in calcul normele de poluare nu se mai iau oarecum ! TAMPITI oricum! pe mine nu ma deranjeaza taxa, naiba sa o ia, ma deranjeaza ca nu sunetm ca restul tarilor din UE, si vrem sa fim mai cu mot !
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
in sfarsit...nu mai beti coca cola, nu mai conduceti renault, nici ford, nu mai folositi otel de la mital, nu mai faceti nimik ca totul e facut de biciuitorii nostri stapani :-P |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Discutia nu are rost sa contiune... Taxa are multe substraturi politice si nu numai, e o lege data de alesii nostri... Chiar nu are rost discutia, in Romania nu se va face niciodata nimic cum trebuie, buzunarul primeaza. Eu sunt pro taxa, cine are bani de masina nu trebuie sa isi cumpere neaparat din Germania, Ungaria, Austria etc., sunt masini bune si in Romania, poate mai bune decat ale lor...
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
cum ziceam si mai inainte...e pueril sa crezi ca tariceanu a bagat taxa tripla ca sa i se vanda lui citroenurile. si ce e ciudat e faptul ca majoritatea vehiculeaza aceiasi idee...poa o sa-mi spuna si mie cineva care e motivul asta al taxei pana la urma...?
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Incetati cu cearta......taxa e un lucru temporar.....la fel ca si ieftinirea benzinei.Ganditi-va ca data trecuta taxa era mare,sa facut mica,ba chiar au dat si bani inapoi....si acum au marit-o la loc......toate astea au legatura cu schimbarea legislatiei de acordare a creditelor de catre banci.Ei vor sa protejeze productia interna de autoturisme,precum si vanzarea de autoturisme noi in general,dar omul de rand conform noilor standarde impuse de banci nu se mai ridica la nivelul impus pt a obtine un credit auto pt masina noua.....si se orienteaza catre una second mai ieftina.........si aici intra in joc taxa......din nou omul de rand se loveste de o mare problema...banii...are bani sa isi ia o masina dar nu are bani sa o inmatriculeze.Exista o regula.....oamenii care au bani de masina noua si isi doresc una noua,no sa cumpere niciodata un second hand.Iar vrajeala ca daca nu se vinde dacia se inchide fabrica si raman pe afara cateva mii de oameni....e un mare rahat ,pt ca pe nimeni nu intereseaza cine ramane somer........au dat ei afara alte zeci de mii de oameni si nu i-a durut......de ce i-ar durea tocmai de cei de la dacia?....Consider ca aceasta taxa este doar un moft temporar facut in ultima suta de metrii de mandat,sa nu uitam ca au mai fost cazuri...(de ex Iliescu care in ultima saptamana de mandat......la gratiat pe...surpriza....Miron Cozma.....).
Taxa o sa scada,sau o sa dispara,pt ca Dacia se va vinde in continuare.........si masinile noi vor avea farmecul lor.........second hand va fi pt cei care nu isi permit una noua....tre sa existe o solutie si pt acestia. |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Da-o dreq de taxa!!
Sa aveti un Craciun fericit plin de bucurii si implinirii,iar la anul sa ne vedem mai impliniti si sanatosi!! Sarbatori fericite alaturi de cei dragi tuturor membrilor 4tuning Tulcea si familiilor acestora! La multi ani!!! |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Multumim, si tie la fel ! :) Sa ne vedem mai buni, intr-un an mai bun !
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Sarbatori fericite si tie ;)
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Sarbatori cu bine tuturor...
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:19. |
- Copyright 2026 4Tuning