Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Masina Mea Virtuala V2 (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/289648-masina-mea-virtuala-v2.html)

quick_silver2 13-10-12 10:25

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
2 Attachment(s)
Rider Race: Ai de plm ! =))

Dupa o saptamana de 'liniste' , am revenit cu noutati.

-nu am apucat sa o inmatriculez inca.
-mi-au venit 'fusta' fata,'fusta' spate cu locuri pentru evacuare
plus evacuarea finala cu doua iesiri.
-mi-am cumparat al doilea set de stopuri complet,tot oem,in vederea vopsirii negru.
-mi-am cumparat doua chituri:
un chit xenon in proiectoare,TD® 6000K HID Slim Ballast Kit (Low Beam).
un chit bixenon in faruri H4,TD® 6000K HID Slim Ballast Kit (Low Beam).

cam atat deocamdata...

DariusAlexandru 13-10-12 10:39

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
La 1:00 a ajuns bara,azi noapte şi acum de dimineaţă am montat-o.
Momentan o las aşa,şi o vopsesc īmpreună cu tot pachetul M.
Deci am rezolvat cu:
-bara faţă M completă
-proiectoare clare OEM + suporţi proiectoare

O poză:
Attachment 2579167

@dms28: Mulţumesc.Mult succes şi ţie cu Scion-ul.
@Plesa: Doar spălat,sau ai făcut şi un polish?
@Grid28: Pe 2 merg nişte jante ceva mai old-school.Sau Tarmac-urile vopsite īn altă culoare,poate alb sau gri.
@batman: Īmi pare rău batman.Succes cu Escortul.
@Tomas_SlrR: Īmi place culoarea,să ai parte de Volvo.
@KrYpToN: E cam ireal fitment-ul.Nu prea poţi curcula aşa īn realitate,e prea exagerat.
@Ruffy RUF: Să ai parte de el Ruf.
@cretu_bs: Eşti boss.Să ai banii pregătiţi cānd īţi intră unu' īn spate,noaptea.
@quick_silver2: Nu fă stopurile negre,te rog eu.E foarte frumoasă aşa.

quick_silver2 13-10-12 10:53

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by DariusAlexandru (Post 5207438)
@quick_silver2: Nu fă stopurile negre,te rog eu.E foarte frumoasă aşa.

Ok! Am sa le las cele simple,oem.
Te misti destul de repede...

DariusAlexandru 13-10-12 11:10

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 5207456)
Ok! Am sa le las cele simple,oem.
Te misti destul de repede...

Ştiu,dar de acum va mai īncetini puţin evoluţia.Aştept bara spate M care ajunge luni şi trebuie să caut praguri.
Bara faţă o aveam promisă demult,īnainte să cumpăr maşina.
Farurile şi stopurile le-am dat la schimb cu cele de pe fosta mea pisică,cea neagră,care era la Equinox. :D

ionut.alex63 13-10-12 11:25

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
4 Attachment(s)
in dimineata asta mia sosit E36-le de la vopsit.Masina a fost vopsita tot in culoarea chitului M,Adica in portocaliu.Am vopsit si jantele in verde si rollbaru tot verde.Eu zic ca arat destul de bine voi ce parere aveti?

DariusAlexandru 13-10-12 11:37

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by DariusAlexandru (Post 5206778)
Vānd Ronal LS pe 16" fără cauciucuri.Preţ pe PM.
Attachment 2578577

@ionut.alex63: Interesantă combinaţia de culori. :D

Tomas_SlrR 13-10-12 12:36

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
3 Attachment(s)
Revin si eu cu volvo ...
i`am schimbat franele de disc,placute,etrieti
Plec dupa armotizoare , arcuri ...
Ne auzim intr`o ora
Attachment 2579276

Attachment 2579277

Attachment 2579278

--------------------------------------------

Quick Silver - lasa stopurile asa cum sunt ele ... arata mai bine :-)
Darius - arata bine.. vrei sa mai vopsesti bara?:lol: mie imi place si asa :-) ... mersi lafel .. bafta si tie cu bmw`ul
Ionut.Alex - hmmm..interesant ... sunt curios cum va arata la sfarsit

quick_silver2 13-10-12 12:40

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
Iese la vanzare,nu imi este urgent sa o vand. Pretul NU este negociabil.

R.Equinox 13-10-12 12:41

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
3 Attachment(s)
Am spalat masina....Si am ramas uimit ce fel arata:X..poze calde!
Attachment 2579263Attachment 2579265Attachment 2579264
@PiTyK-Multumesc...Ma bucur ca iti place..
@Cristi.megane-A iesit foarte bine interiorul!
@DariusAlexandru-Am multe in cap cu masina asta...
@dms28-:)))....Ma bucur ca iti place...Bafta cu masinile!
@Plesa-Multumesc mult..ce motor are bestia ta?:D
@batman-Abia astept sa il revad:X..si imi pare rau de cele intamplate!
@Tomas_SlrR-Felicitari pentru achizitie..imi place mult !..Bafta!
@KrYpToN-De ce rosuu?..De ce?!!!...Mai bine negru!!:(
@Ruffy RUF-Am avut si eu un Sierra..sunt foarte bune..!.Bafta!
@B 196 VLC-Ciudat (..nu am fost atent..si am pus numarul asta...scuze)..zilele astea o inmatriculez.:)
@Rid3r*RaCe-900cp?...iar aberezi.
@cretu_bs-Mafia Style!..Imi place!
@quick_silver2-Imi place la nebunie:X...pacat ca il vinzi:(..bafta la vanzare!
@DariusAlexandru-Doamne ce bine arata pana acum:X:X..Bafta!
@ionut.alex63-Frumoasa culoare!

quick_silver2 13-10-12 12:54

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 5207582)
@quick_silver2-Imi place la nebunie:X...pacat ca il vinzi:(..bafta la vanzare!

Stai linistit Radule,ca daca nu obtin suma ceruta,nu pleaca de la mine!
As dori ceva mai 'mare'.
Ps:destul de dragutel e21-le tau,cu toate ca jantele alea HRE nu o avantajeaza deloc,sau cel putin cu cauciucurile alea pe ele!

R.Equinox 13-10-12 13:11

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 5207591)
Stai linistit Radule,ca daca nu obtin suma ceruta,nu pleaca de la mine!
As dori ceva mai 'mare'.
Ps:destul de dragutel e21-le tau,cu toate ca jantele alea HRE nu o avantajeaza deloc,sau cel putin cu cauciucurile alea pe ele!

Deocamdata...raman jantele astea..doar schimb gumele cu un talon mai mic...App..de unde ai luat kit-ul de xenon?..vreau sa imi pun si eu pe urs...

Am dat comanda pentru e21 o finala de inox..cu o singura iesire...finuta...ajunge pe la 6....

KrYpToN 13-10-12 13:41

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Cretu-Biness dar sa schimbi reflectia :))
Quck-Vaiii ce monstrulet acolo =)))
Darius-Am mers destul de bine pana acum :)) o sa le bag oricum mai inauntru pe spate.... bft cu pisoiu al meu hiberneaza.. asteapta piese
Ionut-Vezi ca ai pana :))
Tomas-:O:O:O Ti-ai luat dric =)))
Quick-Mai taie din ea da`o dreq
Eqinoxuleee-Smechera rau masina


E36-Asteapta piese.. vin din Germania.. Capota,bara fata,faruri,masca si nari

DariusAlexandru 13-10-12 13:49

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by DariusAlexandru (Post 5206778)
Vānd Ronal LS pe 16" fără cauciucuri.Preţ pe PM.
Attachment 2578577

UP.

Cumpăr praguri M BMW E36(dacă se poate OEM,nu cont. preţul).

@Tomas_SlrR: După ce am tot pachetul M,īl vopsesc şi va fi complet alb E36-le.
@quick_silver2: Ştiu eu ce vrei tu.. :D
@R.Equinox: Frumos,alb,impecabil(zici că fac reclamă la clor). :lol:
@KrYpToN: Adevărat,depinde şi de cum mergi.Ai grijă de el,şi mai ales de jante,să nu te trezeşti cu ea pe butuci. :D

Tomas_SlrR 13-10-12 14:02

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by Tomas_SlrR (Post 5200025)
Subaru WRX STI 2011

Motor ej25 boxer 2.5 litri 16 valve
300 Horse Power
407 Nm
Caroserie Sedan
30.000Km reali
pornire motor cu buton
Hill Start Assist
Climate Control
lampi de ceata
geamuri electrice
inchidere centralizata
cruise control
100 km/h in doar 5.2 secunde

Am dat Honda Ej2 si inca 4000e :D ... masina arata si merge impecabil...nu am ce zice...este fantastica

Attachment 2572820 Attachment 2572821

Attachment 2572822 Attachment 2572823


De Vanzare .. doar 9.500e
Diseara il trimit in Germania deci cine vrea sa il cumpere sa trimita pm pana in ora 19:00

quick_silver2 13-10-12 14:25

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by DariusAlexandru (Post 5207645)
@quick_silver2: Ştiu eu ce vrei tu.. :D

Multe stii tu!:lol:


All times are GMT +2. The time now is 13:09.

- Copyright 2026 4Tuning