Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Masina Mea Virtuala V2 (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/289648-masina-mea-virtuala-v2.html)

B 196 VLC 06-10-12 20:08

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
R.Equinox: motorul a fost la locul lui cand a fost bagata in service,nu a fost scos[daca la asta te referi],a fost scos acum cand am trimis-o la vopsit.
Tis-ul: se ocupa cei de la vopsitorie,multumesc oricum pentru sfat,si apropo foarte frumos interiorul bmw-ului.

Abia astept sa soseasca Jetta-ul de la vopsit i-am sunat pe baieti si au spus ca joi sau vineri ajunge :)

UserName615 06-10-12 20:30

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
3 Attachment(s)
Am luat din Germanica 2 escorturi:D
Am dat pe acesta 1350e de la o femeie
Pare destul de ingrijit
Imi place...

Tis-ul 06-10-12 20:38

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by UserName615 (Post 5200007)
Am luat din Germanica 2 escorturi:D
Am dat pe acesta 1350e de la o femeie
Pare destul de ingrijit
Imi place...

Frumos, frumos. Ce planuri ai cu el ? Cu Volvo-ul cum rămâne ?

Tomas_SlrR 06-10-12 21:11

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
4 Attachment(s)
Subaru WRX STI 2011

Motor ej25 boxer 2.5 litri 16 valve
300 Horse Power
407 Nm
Caroserie Sedan
30.000Km reali
pornire motor cu buton
Hill Start Assist
Climate Control
lampi de ceata
geamuri electrice
inchidere centralizata
cruise control
100 km/h in doar 5.2 secunde

Am dat Honda Ej2 si inca 4000e :D ... masina arata si merge impecabil...nu am ce zice...este fantastica

Attachment 2572820 Attachment 2572821

Attachment 2572822 Attachment 2572823

------------------------------------------------------------------

Cristi.Megane - arata bine pana acum...este versiunea cu motor turbo?
Cristy - arata bine...dar de ce nu pui gume stretch?:D
Quick - si ai trecut in talon modificarile aduse?:lol: sa nu iti ridice garda piticania :-)
Tis`ul - mai bine pune`ai pe 17 ca aratau mai bine
B 196 VLC - ce culoare ai ales?
UserName - arata binisor tu esti din ala smecher...tu nu iei cate 1 masina...tu iei 2 deodata :lol:

Tis-ul 06-10-12 21:30

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by Tomas_SlrR (Post 5200025)
Subaru WRX STI 2011

Motor ej25 boxer 2.5 litri 16 valve
300 Horse Power
407 Nm
Caroserie Sedan
30.000Km reali
pornire motor cu buton
Hill Start Assist
Climate Control
lampi de ceata
geamuri electrice
inchidere centralizata
cruise control
100 km/h in doar 5.2 secunde

Am dat Honda Ej2 si inca 4000e :D ... masina arata si merge impecabil...nu am ce zice...este fantastica

Attachment 2572820 Attachment 2572821

Attachment 2572822 Attachment 2572823

------------------------------------------------------------------

Cristi.Megane - arata bine pana acum...este versiunea cu motor turbo?
Cristy - arata bine...dar de ce nu pui gume stretch?:D
Quick - si ai trecut in talon modificarile aduse?:lol: sa nu iti ridice garda piticania :-)
Tis`ul - mai bine pune`ai pe 17 ca aratau mai bine
B 196 VLC - ce culoare ai ales?
UserName - arata binisor tu esti din ala smecher...tu nu iei cate 1 masina...tu iei 2 deodata :lol:


n-am ales pe 17 pentru ca masina este de zi cu zi, nu se va lasa mai jos..

quick_silver2 06-10-12 23:12

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by Tis-ul (Post 5199982)
Au mai apărut mici modificări de efect și anume:
-M5 Wheels 18x10;
-Kumho Ecasta 235/40;
-stopuri M3 OEM un pic fumurii.
Mâine îmi vin niște semnalizări smoked pentru farurile față și să văd dacă găsesc și pentru semnalizatoarele laterale.
Luni sunt programat la RAR, sper să nu am probleme..
S-ar putea să mai apară încă o mașină în familie, tot un E36, dar cabrio.
************************************************** ****
quick_silver2- sincer, nu prea îmi plac stopurile.. dacă tot ai pus distanțiere, mă gândesc că urmează și o nouă suspensie și jante noi, nu ?
cristy_dacia- arată bine pisicu', dar eu cred că totuși îi stă mai bine mai lăsat de față.
(schimbă jantele, cromu' de la mod e foarte HIDOS)

Mie imi plac, fac masina mai neagra :lol:
Oricum, suspensie nu stiu daca va fi, poate doar arcuri, si poate niste jante...poate!
Luni am sa merg, la vecini nostrii... unguri, sa depun actele pentru inscrierea la ei a masinii.

Jante de e39 m5 pe e36, nu stau rau, dar nu stiu... parca ar merge altceva sincer.

KrYpToN 07-10-12 04:17

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
mi-am luat pisoi 318IS lovit :O 700E

quick_silver2 07-10-12 05:38

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
4 Attachment(s)
Am sters bine bine de tot stopurile cu o carpa imbibata bine in diluant, vopseaua nu era complet uscata spre norocul meu, am pus emblemele inapoi pe porbagaj, am refacut-o cum era inainte, ca sa nu am probleme cand o duc sa o inmatriculez.
Adaug si eu cateva poze facute aseara cu Aveo-ul.

KidForDrift 07-10-12 07:09

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
3 Attachment(s)
UserName-Frumos Frumos...vezi ca eu mai am ceva piese de la fostul meu Escort. Daca vrei, te astept sa te uiti:D
Tomas-E SUPERB!:shock: Mare noroc ai avut! Ce zici...ma ajuti mai pe zilele viitoare sa vopsesc si eu Suby-ul meu>?:-)
KrYpToN-Bravo...daca te pot ajuta cu ceva...nu ezita sa ma anunti:-)
Quick-BAFTA!;)


Eu si cu niste baieti...am montat Ultra Low in cateva ore si animala s-a lasat considerabil! Imi place la nebunie, + ca am niste planuri de tuning pentru ea:giggle:

cristy_dacia 07-10-12 10:05

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by Tomas_SlrR (Post 5200025)
Subaru WRX STI 2011

Motor ej25 boxer 2.5 litri 16 valve
300 Horse Power
407 Nm
Caroserie Sedan
30.000Km reali
pornire motor cu buton
Hill Start Assist
Climate Control
lampi de ceata
geamuri electrice
inchidere centralizata
cruise control
100 km/h in doar 5.2 secunde

Am dat Honda Ej2 si inca 4000e :D ... masina arata si merge impecabil...nu am ce zice...este fantastica

Attachment 2572820 Attachment 2572821

Attachment 2572822 Attachment 2572823

------------------------------------------------------------------

Cristi.Megane - arata bine pana acum...este versiunea cu motor turbo?
Cristy - arata bine...dar de ce nu pui gume stretch?:D
Quick - si ai trecut in talon modificarile aduse?:lol: sa nu iti ridice garda piticania :-)
Tis`ul - mai bine pune`ai pe 17 ca aratau mai bine
B 196 VLC - ce culoare ai ales?
UserName - arata binisor tu esti din ala smecher...tu nu iei cate 1 masina...tu iei 2 deodata :lol:

Pai vor urma si gume stretch dar dupa ce i voi reface motorul cap coada caci are unele defectiuni prin el.Si apropo sa stapanesti cu multa sanatate si multa bucurie subiul.Multa bafta tuturor

Grid28 07-10-12 10:23

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
4 Attachment(s)
Tis-ul Badboy-ul nu-l scot, pentru ce l-am facut. Numere patrate ii pun pentru ca imi plac modelele americane.. Si ATS-urile de ce sunt fake-uri?
La Golf 2 i-am cumparat semnalizari clare, iar un prieten de-al meu si-a deschis o vopsitorie si mi-a facut cinste, mi-a vopsit jantele cu negru, da mult mai bine.

R.Equinox 07-10-12 11:13

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
5 Attachment(s)
Salut la toata lumea...am lucrat zilele astea numai la e36..
Vineri seara am terminat porbagajul CSL..
Attachment 2573112
Sambata dimineata am gasit o bara stock...pana ce imi iau alta m3....
Attachment 2573113
Sambata seara am vopsit bara si porbagajul
Attachment 2573114
Duminica dimineata am facut cateva poze
Attachment 2573115Attachment 2573116

Buna treaba tuturor..ati avansat mult...
Am vandut c63 cu 35.000E..Se pare ca raman la babe...Azi revin cu o noua achizitie de la Username!

Tomas_SlrR 07-10-12 11:16

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 5200471)
Salut la toata lumea...!


Salut si tie :D si am eu bara de m3 ptr baba ta ;) treci pe la mine...e moca .. e si neagra doar ca trebuie sa o lustruiesti tu sa arata calumea :D

R.Equinox 07-10-12 11:25

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by Tomas_SlrR (Post 5200474)
Salut si tie :D si am eu bara de m3 ptr baba ta ;) treci pe la mine...e moca .. e si neagra doar ca trebuie sa o lustruiesti tu sa arata calumea :D

Si abia acum imi spui?....dupa ce am dat bani pe asta?...Tigan ce esti:lol:..Vorbim mai multe pe mess

quick_silver2 07-10-12 11:38

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by KidForDrift (Post 5200260)
Quick-BAFTA!;)

Multumesc,voi avea nevoie!


All times are GMT +2. The time now is 14:44.

- Copyright 2026 4Tuning