Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   Club Ford Capri (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/2021-club-ford-capri.html)

Silencer Power 06-06-10 18:25

Re: Club Ford Capri
 
Se intampla sa aiba cineva o chiulasa de 2.8 (injectie sau carburatie) de vanzare? - nu conteaza starea ei, poate sa fie suuuper distrusa

costybanica 07-06-10 12:40

Re: Club Ford Capri
 
am inteles, asa voi face, astept cutia florin si daca se schimba situatia in bine o voi pastra (contracost bineinteles); eu am desfacut capacul de plastic de la debitmetru, m-am uitat pe acolo dar nu am gasit nimic in neregula, cursorul are destul grafit si cred ca debitmetrul poate fi de vina sau , cum spune florin, lipsa cutiei filtrului original

spike_angel2000 07-06-10 16:20

Re: Club Ford Capri
 
carcasa filtru de aer pentru un 2000 v6 pot gasi undeva?are cineva poze cu evacuarea de capri 2000 v6?

andreigame 09-06-10 10:03

Re: Club Ford Capri
 
3 Attachment(s)
niste poze cu cristina... cam triste

baga 09-06-10 13:49

Re: Club Ford Capri
 
Frumoasa cristina :D trebe aranjata dar ii ok.
Poze cu evacuare pot sa iti vac eu insa am 2.3 v6 :D dar is pe aproape evacuarile....

florin_cars 09-06-10 18:25

Re: Club Ford Capri
 
sunt identice :)

Quote:

Originally Posted by andreigame (Post 3428063)
niste poze cu cristina... cam triste

ce a patit bre cea mai tare capra din romania? :(
nici nu stiam ca asa a ajuns :rolleyes2

dan_kamikaze 09-06-10 21:59

Re: Club Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by baga (Post 3428585)
Poze cu evacuare pot sa iti vac eu insa am 2.3 v6 :D dar is pe aproape evacuarile....

Pai trebe reconstruita evacuarea ptr 2.0 v6 deci identica ... :D

capricosti 09-06-10 22:21

Re: Club Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by andreigame (Post 3428063)
niste poze cu cristina... cam triste

Parca este Capri din proiectul cu motor V6 Cosworth...
Arata cam trist si neglijat, dar poate e o situatie de scurta durata :cry:
Poate vor veni vremuri mai bune si proprietarul va reusi sa-l puna la punct...

baga 10-06-10 10:11

Re: Club Ford Capri
 
Pai vezi cine are pe aici un 2.0 v6 si sari pe el :D sa iti faca niste poze :p

florin_cars 10-06-10 12:51

Re: Club Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by dan_kamikaze (Post 3429823)
Pai trebe reconstruita evacuarea ptr 2.0 v6 deci identica ... :D

Te pot face cu evacuarea partiala/totala de V6.
De la intermediare pana spre spate, iar un prieten are si 2 saxafoane, daca te intereseaza, discutam de pret, eu ma var sub masina si o scot afara pe a mea, si vb cu prietenul pt ale lui.
Transportul sa fie problema si banii. ;)


Quote:

Originally Posted by capricosti (Post 3429893)
Parca este Capri din proiectul cu motor V6 Cosworth...
Arata cam trist si neglijat, dar poate e o situatie de scurta durata :cry:
Poate vor veni vremuri mai bune si proprietarul va reusi sa-l puna la punct...

Puntea fata e data jos pt modificari, parbrizul a fost crapat si geamul usii pasager spart de cine stie ce tembel ce n-a avut altceva de lucru :rolleyes2

player77 10-06-10 19:38

Re: Club Ford Capri
 
salut.ma poate ajuta cineva cu o cutie de capri 1.3 sau 1.7 sau 2.o ?
sau cu o punte spate ?
imi trebuie varianta cu 3 tije.dau o bere.

AudioClass 11-06-10 08:48

Re: Club Ford Capri
 
Eu am o cutie de pe 2.0 v6-ul care l-am avut pe masina cu timonerie cu 3 tije.
Dar stiu ca nu merge pe motor cu 4 in linie.

Stai asha ca am citit mai bine, motoarele astea care leai enumerat sunt in V.
E posibil sa mearga.

AudioClass 11-06-10 09:07

Re: Club Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by Silencer Power (Post 3420674)
Se intampla sa aiba cineva o chiulasa de 2.8 (injectie sau carburatie) de vanzare? - nu conteaza starea ei, poate sa fie suuuper distrusa

De curiozitate....la ce iti foloseste o chiuloasa distrusa de 2.8? :?:
Aveam eu vreo 2 de la un motor gripat, dar cred ca mi leo furat tiganii din garaj.
O sa ma uit sa vad.

florin_cars 11-06-10 12:14

Re: Club Ford Capri
 
pt future Tuning :D

player77 11-06-10 20:13

Re: Club Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by spike_angel2000 (Post 3423317)
carcasa filtru de aer pentru un 2000 v6 pot gasi undeva?are cineva poze cu evacuarea de capri 2000 v6?

salut.am vb despre cutia ta care o ai la vanzare...o mai vinzi sau nu?astept un raspuns concret.multumesc


All times are GMT +2. The time now is 03:28.

- Copyright 2026 4Tuning