![]() |
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
a reparat Onoriu motorul sau cine da 100.000 +pe o masina fara motor
a 2 intrebare dupa cate stim cu toti in ultima vreme Lola a avut probleme de batranetze,lipsind revizia si piesele cine o cumpara atunci,mai ales ca nu are ce face cu ea conform regulamentului adevarul este ca incet incep sa ma plictisesc toti vor numai masini de sute de mii de euro,cu sute de cai putere,nimeni nu vrea sa inceapa de jos,mai mic si toti se vaita de lipsa de sponsori si bani nu am sa inteleg niciodata imi pare rau ca trebuie sa o spun |
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
Quote:
Onoriu , da , a reparat motorul , l-a pornit si nu a iesit ce vroia el , cica trebuiau din nou modificari la electronica , a folosit un Motec M800 de la Paul Andronic( este dealer pe Motec in Romania si cam atat. Masina este functionala, dar trebuie adaptata electronica la noul motor si deci trebuiesc BANI. No problem , se va vinde , nu la 100 mii , la max 50 mii , sunt destui care vor asa ceva , dar acum mai depinde si cine va performa pe ea . |
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
[QUOTE=TG53;5771825] 2 intrebare dupa cate stim cu toti in ultima vreme Lola a avut probleme de batranetze,lipsind revizia si piesele cine o cumpara atunci,mai ales ca nu are ce face cu ea conform regulamentului
Lola daca va fi cumparata de cineva va participa oricum la Coaste in Romania , pe orice regulament va fi sau nu va fi , ideea este sa fie pe mana cuiva si sa o pregateasca de start . traim in Romania si se poate ORICE , numai bani ( cinstiti ) sa se faca nu prea se pot face. |
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
4 Attachment(s)
Inca un material valoros! Programul cursei de coasta de pe FELEAC 1971
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
3 Attachment(s)
Programul cursei de coasta de pe FELEAC 1972
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
4 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
6 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
cand sa tinut de fapt ultima coasta la Feleac?
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
1 Attachment(s)
Quote:
Coasta Feleac 1973 Stefano Buonapace Chevron 1300 |
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
Mitica,multumesc pentru raspuns,articolul este foarte interesant .deci din cauza accidentului nu sa mai tinut niciodata.Tin vag aminte ca si in vremea mea se discuta ca se va relua,eu am si vizitat traseul dar nu sa facut nimic.De accident nu am stiut
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
5 Attachment(s)
Timpul stabilit de Hans Stuck, în 1938, pe un Auto-Union, 2 minute 56 secunde, este recordul absolut, nu a putut fi doborât niciodată
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
7 Attachment(s)
Celebrul pilot Ladislau Hartmann pe coasta Feleacului 1935 si 1936
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
3 Attachment(s)
alte foto de pe Feleac!
1. În anul 1927, automobilistul Iorgu Ghica la volanul unui Bugatti a fost primul în calificări cu timpul de 3 minute şi 23 secunde. Nu a câştigat cursa mare, dar acest timp a fost un record al vremii pentru acest traseu. Cel care a luat locul întâi a fost chiar Principele Nicolae, fratele Regelui Carol al II-lea, un mare împătimit al acestui sport, cu o maşină Sunbeam, dar timpul din concurs a fost de 4 minute şi 28 secunde. 2> Cupa Feleacului 1928 3. E i. Cristea 1971 Feleac |
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
Tibi,
Mircea VIZIREANU este inginer constructor, trăiește la Tulcea, cu soția sa Letiția și ea inginer constructor. Ambii foarte buni arbitri de automobilism. Road, Mulțumesc pentru info inedite. |
| All times are GMT +2. The time now is 00:48. |
|
- Copyright 2026 4Tuning