![]() |
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Daca nu mergi in sarcina sau turat mult (peste 4000) e ok, poa' sa aiba si 90RON :)
Diferenta de consum e prea mare. Diferenta de energie calorica degajata in urma arderii nu are cum sa fie semnificativ mai mare intre benzine (decit daca una contine apa sau alte mizerii de umplutura care nu ard). Eu as da vina pe temperatura exterioara si pe faptul ca ti s-au umflat binisor pneurile (binisor = peste 0.3bar). Mai stii cam cite grade erau afara cind ti-ai facut ultima data presiunea? Daca ti-ai facut-o la +15C atunci acum la +30 ai semnificativ mai mult, si in lipsa vintului pneuriunea in pneuri e urmatorul factor ce influenteaza mult consumul. |
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Nu, tot aceeasi temperatura, adica oricum nu difera cu 2 grade. (erau peste 25)
La Petrom cred ca aia de 95 are numai mizerii. Si asta imi dau seama cand pornesc motorul prima oara pe ziua respectiva :rolleyes2 |
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Marlani azi in Podu Ros sau luat la bataie " Replica Romanului Taci ca poate aduc Cheia din Masina " nai ce sa le ceri
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
nu se mai face nici o intalnire nimic?
acum ca a venit caldura ar fi bine venita o intalnire,daca sunt doritori,nu? |
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Quote:
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Quote:
ar fi doritori? |
Re: Cafeneaua Ieşenilor
nu ar fi o ideie rea..din contra:D
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Mnezo ce ai facut la Tulcea? vreau si eu o tura cu masina sa vad cum merge si sa-mi spui ce i-ai facut.
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Quote:
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Masina trage grav atat am de spus :P ! Multumesc DRAGOOS
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Quote:
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
de drobet@ stie cineva ceva ca nu-i mai merge telefonul. IAR a plecat din tara? :D
Quote:
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
In calitate de Purator de cuvant al clubului te anunt ca Domnu Drobeta nu este in tara , ajunge pe 10 iunie:D
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Quote:
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Este condus de altcineva...
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:44. |
|
- Copyright 2026 4Tuning