Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Cafeneaua Ieşenilor (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/11994-cafeneaua-iesenilor.html)

mituc 23-05-11 18:48

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Daca nu mergi in sarcina sau turat mult (peste 4000) e ok, poa' sa aiba si 90RON :)

Diferenta de consum e prea mare. Diferenta de energie calorica degajata in urma arderii nu are cum sa fie semnificativ mai mare intre benzine (decit daca una contine apa sau alte mizerii de umplutura care nu ard).

Eu as da vina pe temperatura exterioara si pe faptul ca ti s-au umflat binisor pneurile (binisor = peste 0.3bar). Mai stii cam cite grade erau afara cind ti-ai facut ultima data presiunea? Daca ti-ai facut-o la +15C atunci acum la +30 ai semnificativ mai mult, si in lipsa vintului pneuriunea in pneuri e urmatorul factor ce influenteaza mult consumul.

Victor VRE 23-05-11 21:19

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Nu, tot aceeasi temperatura, adica oricum nu difera cu 2 grade. (erau peste 25)

La Petrom cred ca aia de 95 are numai mizerii. Si asta imi dau seama cand pornesc motorul prima oara pe ziua respectiva :rolleyes2

IS19CIP 27-05-11 21:39

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Marlani azi in Podu Ros sau luat la bataie " Replica Romanului Taci ca poate aduc Cheia din Masina " nai ce sa le ceri

JusT_SaY_BoBo 28-05-11 15:08

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
nu se mai face nici o intalnire nimic?
acum ca a venit caldura ar fi bine venita o intalnire,daca sunt doritori,nu?

SeRee 28-05-11 18:39

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 4357151)
nu se mai face nici o intalnire nimic?
acum ca a venit caldura ar fi bine venita o intalnire,daca sunt doritori,nu?

un gratar cv pe la ciric sau altundeva?

JusT_SaY_BoBo 28-05-11 19:03

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Quote:

Originally Posted by SeRee (Post 4357545)
un gratar cv pe la ciric sau altundeva?

o idee si mai buna:lol:
ar fi doritori?

Jockers 28-05-11 20:56

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
nu ar fi o ideie rea..din contra:D

RazvanMRG 30-05-11 16:05

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Mnezo ce ai facut la Tulcea? vreau si eu o tura cu masina sa vad cum merge si sa-mi spui ce i-ai facut.

grg_92 30-05-11 19:25

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Quote:

Originally Posted by RazvanMRG (Post 4361805)
Mnezo ce ai facut la Tulcea? vreau si eu o tura cu masina sa vad cum merge si sa-mi spui ce i-ai facut.

are masina de 14.3 secunde ! :D:D:D

MnezO 31-05-11 14:16

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Masina trage grav atat am de spus :P ! Multumesc DRAGOOS

N3n3a 31-05-11 16:29

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 4364084)
Masina trage grav atat am de spus :P ! Multumesc DRAGOOS

MnezO is tare curios cum trage masina.. cand crezi ca iti pot admira si eu monstruletul?? :D

skimpy 31-05-11 18:38

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
de drobet@ stie cineva ceva ca nu-i mai merge telefonul. IAR a plecat din tara? :D
Quote:

Originally Posted by MnezO
Masina trage grav atat am de spus :P ! Multumesc DRAGOOS

Vlad, astept invitatie speciala sa ma dau cu masina ta:!:

IS19CIP 31-05-11 19:43

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
In calitate de Purator de cuvant al clubului te anunt ca Domnu Drobeta nu este in tara , ajunge pe 10 iunie:D

Eriksson 31-05-11 20:10

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Quote:

Originally Posted by IS19CIP (Post 4364928)
In calitate de Purator de cuvant al clubului te anunt ca Domnu Drobeta nu este in tara , ajunge pe 10 iunie:D

ieri am vazut nissan ul prin alexandru...

CRyS` 31-05-11 20:16

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Este condus de altcineva...


All times are GMT +2. The time now is 05:44.

- Copyright 2026 4Tuning