Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

mafteicon 22-01-10 20:04

Re: VW Vento - Proprietari
 
stai linistit ca din fata blocului nu o ia nimeni SINGURUL lucru care ma deranjeaza este ca e cam batrana sper ca ma intelegi? mai ales ca nr. este preferential: al baiatului meu care nu vrea sa o dau sub nici o forma .

ulie.cozmi 22-01-10 20:09

Re: VW Vento - Proprietari
 
si eu am investit bani multi..mai ales atunci cu vopsitoria completa,suspensia sport,eleron,tobele facute,parbriz schimbat(nou)
..au costat ceva..dar in fine..astia's bani morti. Eu vreau sa imi iau ceva mai vechi nu mai nou :)) tot e bine ca tu vrei ceva mai nou:D
sa ai bafta la vanzare oricum !!

bzsa 22-01-10 20:20

Re: VW Vento - Proprietari
 
eu zic ca pretul cerut de mafteicon este un pret real pt vento
sa vina cineva si sa imi zica ca da pe al meu 2800 de E cred ca l-as si fugari sa nu il vad in fata mea
acum fiecare stie ce are sub mana dar si eu sunt de aceeasi parere cu mafteicon daca nu iau cel putin 3500 atunci mai bine nu o dau
parerea mea

mafteicon 22-01-10 20:22

Re: VW Vento - Proprietari
 
un adevarat partener! TOATA STIMA!

mafteicon 22-01-10 20:26

Re: VW Vento - Proprietari
 
IN COMPARATIE CU CE VAD CA SE ADUCE DE AFARA LA VANZARE SI CER 2800-3000 CU PIESE LIPSA ETC. ALE NOASTRE SUNT BIJUTERII IMI PARE RAU DAR ASTA ESTE ADEVARUL GOL GOLUT..

bzsa 22-01-10 20:27

Re: VW Vento - Proprietari
 
nu da pe bune, am urmarit piata auto in cluj la 2500 de euro iti cumper o coaja de golf 3 adusa de dincolo cu motor de 1.6 ca e scumpa taxa la 1.8
si cu totul ajungi peste 3500 si nu cred ca se poate compara vento cu golf sa nu mai povestim daca vrei un audi sau altceva tot la aceeasi varsta ca doar daca aduci un mai noua e mai mult taxa :lol:
sapt asta a dat comanda tata pt un logan si trebuie sa plateasca aproape 500 de euro pt masina noua euro 4 :lol:

mafteicon 22-01-10 20:45

Re: VW Vento - Proprietari
 
6 Attachment(s)
am gasit cateva accesorii care mi-ar place sa le am:asta este adresa:http://stores.shop.ebay.de/Tuningtei...mrsZ1QQ_fsubZ3Attachment 1277051

Attachment 1277052

Attachment 1277053

Attachment 1277054

Attachment 1277055

Attachment 1277056

bzsa 22-01-10 20:47

Re: VW Vento - Proprietari
 
eu le am :-) in afara de far pt am angel
pe schimbator iti ingheata mana

mafteicon 22-01-10 20:53

Re: VW Vento - Proprietari
 
sti ca te-am urmarit de la inceput . am intrat si eu atuci cand ma invatat PAUL ce trebuie ptr. c.c. MASINA TA ESTE SUPER O ADMIR DE MULT!

mafteicon 22-01-10 22:10

Re: VW Vento - Proprietari
 
a mai cumparat cineva de pe eBay? as vrea sa comand cate ceva si ma gandeam ca daca cumpar mai multe lucruri o data, platesc un singur transport. daca stiti spuneti-mi si mie sa nu ma trezesc ca am de platit cine stie cat . transportul ma intereseaza cel mai mult! scrie ceva de transport in valoare de 25 euro Romania mersi!!!:???:

ulie.cozmi 22-01-10 22:14

Re: VW Vento - Proprietari
 
Asta e..eu stiu ca cereti mult pentru ca ati si investit mult sa zic asa..la fel am facut si eu,dar gadeste-te ca daca vrei sa o dai cine iti da atatia bani?? oricum mafteicon are un avantaj la vanzare ca e Tdi..si asta creste si la pret. Si eu zic ca merita mai mult masinile noastre,(iar eu cer un pret mai mic pentru ca vreau neaparat si cat mai repede ceva mai ieftin pentru naveta)dar pe vremea asta nu ofera nimeni va garantez !
Toate cele bune

mafteicon 22-01-10 22:24

Re: VW Vento - Proprietari
 
ai dreptate ! ca si eu as vrea sa iau bora de pe autovit 2001 cu 5500 postata astazi criza e de vina!

mafteicon 22-01-10 22:33

Re: VW Vento - Proprietari
 
eu personal am o problema cu masinile :la 3 ani o schimb. cu asta m-am impacat cel mai bine, o am de 5 ani si mi se pare o masina usor de intretinut la costuri . sincer mi-ar pare rau dupa ea . numai consumul este intre 3,5 si 4l la suta in functie de viteza adaptata si incarcatura . cam asta e! 0 noapte linistita va doresc!!!

fiderzen 23-01-10 18:08

Re: VW Vento - Proprietari
 
:lol:si eu ma gandeam sa imi vand opelul...si sa pastrez o vreme vento :P...nu credeam ca o sa mi placa asa mult

antonlupan 24-01-10 20:26

Re: VW Vento - Proprietari
 
pai si al meu e scos la vanzare.....3500 euro....de 3 saptamani si pana acum nu a sunat nimeni....macar asa de curios sa intrebe ce si cum....
in fine...problema e ca ieri am dat la cheie si o pornit mai greu decat de obicei....si dadea sa moara....scadea in 400 de ture.....am accelerat de 2 ori si gata....merge bine.....stie careva ceva?sa fie imbaxita pompa de benzina?filtrul de benzina il schimb la fiecare schimb de ulei...

big bastard 30-01-10 12:10

Re: VW Vento - Proprietari
 
de unde pot face rost de faruri cum sunt alea pe Vento'ul din fast and furious..dau bine de tot

bzsa 30-01-10 12:20

Re: VW Vento - Proprietari
 
sunt ceva de golf 3
dar nu stiu exact modeleul
cred ca era o serie limitata

danielddd 31-01-10 16:03

Re: VW Vento - Proprietari
 
3 Attachment(s)
Schimb ventuliciul meu 1,8 benzina,an 94, jante,alarma din fabrica,mp3,geamuri electrice fata-spate+oglinzi electrice,mahon,folie autorizata fata-spate,consumabilele skimbate de la prima la ultima bucsa ...telescoape.. tot tot..161000 km,carte service,masina e 99% originala, super pastrata,interiorul e oglinda,nu are nici un beculet sau vreun buton care sa nu functioneze.Problemele ar fi: cateva puncte pe caroserie undea sarit lacul(Are vopsea originala)iar geamul de la sofer merge sacadat,dar nici nu dau fatza de portiera jos ca sa nu-mi apara greierasi..As dori sa o schimb cu un vw dar TDI..vento..sau golf 3 caravan..sau passat model 94-95..dar sa fie tdi si pastrat,fara improvizatii,abtibilduri..sau mai stiu eu ce modificari.

Victor_Is 31-01-10 16:44

Re: VW Vento - Proprietari
 
cunosc masina
e putin spus ingrijita...are grija de ea
pacat ca se da si ferice de cine o ia
Spor la vanzare

mafteicon 31-01-10 18:12

Re: VW Vento - Proprietari
 
improvizatiile le fac ca asa vrea muschii mei la fel si abtibildurile si nu ti-a cerut nimeni parerea OK??

ulie.cozmi 31-01-10 20:29

Re: VW Vento - Proprietari
 
mafteicon cred ca ai inteles gresit...el se referea ca vrea o masina simpla,fara 'abtibilduri,imporvizatii' nu se referea la masina ta, aici e chestia de gusturi. tie iti plac, lui nu...deci nu trebuie sa te simti jignit de ceea ce a scris el acolo mai sus.
fiecare face pana la urma ce vrea cu masina lui,poate so vopseasca roz cu picatele ca e treba lui...

mafteicon 31-01-10 21:14

Re: VW Vento - Proprietari
 
multumesc, numai sa fie asa, dar daca e cu dedicatie cum a dat impresia e foarte urat din partea lui - pana acum nu am vazut ca cineva sa jicneasca lucrul altuia

timisoara80 31-01-10 22:06

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by mafteicon (Post 3004676)
a mai cumparat cineva de pe eBay? as vrea sa comand cate ceva si ma gandeam ca daca cumpar mai multe lucruri o data, platesc un singur transport. daca stiti spuneti-mi si mie sa nu ma trezesc ca am de platit cine stie cat . transportul ma intereseaza cel mai mult! scrie ceva de transport in valoare de 25 euro Romania mersi!!!:???:

eu am luat ceva halogene + semnalizari + ornament de pe ebay din hong kong si o m-a costat piesele 9$ si 25$ transportu si mi-o vinit intr-o luna. AA erau pt passat intermediar. Ce am gasit pt vento erau destul de scumpe. Adica chiar mai scumpe ca la noi

danielddd 31-01-10 22:15

Re: VW Vento - Proprietari
 
mafteicon imi cer scuze daca ai inteles ca as fi facut vreo referire la tine,chiar nu comentez nimic despre gustul fiecaruia de a-si aanja masina.La fel cum multora le place sa le tuneze cu toate chestiile sportive si look modern...asa imi place mie sa fie originala.Spun asta pentru ca am avut inainte masini in care s-a umblat la instalatia electrica,la improvizatii de astea care nu mai stiai de unde incep si unde se termina,si mai ales ca la mine merge tot la ea si nu am de ce sa-i stric ``starea`` sau sa-mi caut de lucru :).Imi cer scuze inca odata daca ai crezut ca am facut vreo referire la tine.Fiecare a dat un ban pe masinuta lui si o face cum vrea.:). Maine iau tobe noi la vento intermediara +finala.Daca ii mai pun si astea,apai nu mai stiu ce ar mai putea schimba cineva la ea :|

mafteicon 01-02-10 18:24

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut! TIMISOARA 80, eu am vazut ceva legat de transport 25 euro dar nu aveam incredere. - in banii astia transportul inseamna pana la domiciliu? sau ai mai platit ceva in afara de cei 25 euro? - si cum ai procedat la plata catre ei? ma gandeam ca daca cumpar mai multe piese platesc un singur transport si ma scot la bani!- preturile la ei mi se par foarte ok. - la noi le cumperi la dublu si ceva si nu se merita. ma mai gandesc! ms mult!

mafteicon 01-02-10 18:43

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut daniel ddd! imi retrag cuvintele de suparare. sincer! aseara negociam cu unul un schimb cu masina mea si tipul imi fixase pretul:2500euro, a lui era poleita cu aur ca de era mai noua si mai vroia diferenta 4000euro. sa innebunesc! si numai bine am intrat la noi pe forum si mi-a sarit in ochi chestia cu:abtibilduri,improvizatii etc. si am zis: bai asta se leaga de spanul meu si am trecut la atac. bine. problema e rezolvata . accepta si scuzele mele! APROPO: AI O MASINA PE CINSTE!

FANEX 01-02-10 21:00

Re: VW Vento - Proprietari
 
Daniel,ce tobe ai luat si in ce bani ? eventual ceva poze cu ele.

danielddd 02-02-10 13:23

Re: VW Vento - Proprietari
 
pai nu stiu ce firma sunt dar mam uitat la suduri si par bune,tabla groasa...intermediara 120 ron,finala 150 ron,placute de frana 45 ron(le-am luat sa fie acolo,ca cele de acu au 30000km,dar sunt originale de vw,cu stantza pe ele si sigla),am uitat sa zic pretul la a mea: 3100 euro neg

mafteicon 03-02-10 08:27

Re: VW Vento - Proprietari
 
9 Attachment(s)
cateva modificari:clante cromate,manere si alte plastice vopsite,telescoape capota,grila vopsita negru,deschidere portbagaj din buton interior si telecomanda,inele cromate ceasuri bord, leduri albastre in tote gurile de ventilatie, senzori de parcare si cam atat.:lol:

mafteicon 03-02-10 08:31

Re: VW Vento - Proprietari
 
am uitat de pilot automat. pozele le-am facut cu telefonul si nu sunt atat de clare

danielddd 03-02-10 09:06

Re: VW Vento - Proprietari
 
mie ce m-ar trebui,ca sa-i pun pilot automat,in afara de maneta de la volan?

mafteicon 03-02-10 09:34

Re: VW Vento - Proprietari
 
la mine a fost foarte simplu. in spatele tabloului de sigurante aveam o mufa cu instalatia pilotului si in acelasi timp aceasta functie de pilot era activata - lucru foarte important. daca nu era activata functia nu gaseam nicaieri program ptr. ea fiind veche. am gasit maneta pe la dezmembrari, am montat-o si am intregit instalatia cu cablul existent pe maneta si acea mufa. totul a fost functional din prima secunda. tu daca esti pe benzina treaba este complicata. ai nevoie de multe accesorii. citeste in urma si o sa gasesti povestea acestui pilot sau cruise control detaliata de colegul PAUL RAL sau ia legatura cu el. este tatic!!!

antonlupan 04-02-10 14:04

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut...ma ajuta careva cu un cod pentru capacul ce inchide pragul pe partea dreapta spre roata din fata?(ma refer la pragurile din plastic)
mersi fain...

Vladutzzz89 06-02-10 12:59

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut am si eu o intrebare se poate sa imi pun ace indicatoare cu bec gen cielo sau golf 4 pe vento?si care ii din cluj si ar putea face treaba asta ?

bzsa 07-02-10 13:14

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut
nu pra se poate incerca plasme (dar cred ca ai nu-i asa?) :D

ulie.cozmi 07-02-10 13:23

Re: VW Vento - Proprietari
 
se pot face..nu ca si alea de cielo sau de Golf 4,dar e cineva aici pe forum care face uite asa...a mai facut la cineva pe un golf 3
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...-a/page-8.html

Vladutzzz89 07-02-10 13:48

Re: VW Vento - Proprietari
 
eu am vazut un video pe youtube si avea plasma si miar surade ideea sa am si eu:D

Vladutzzz89 07-02-10 13:50

Re: VW Vento - Proprietari
 
exact asa miar trebui si mie cum e pe topic dar as vrea pe cineva din cluj daca poate sa faca :D daca nu raman asa cum e :D

ulie.cozmi 07-02-10 14:12

Re: VW Vento - Proprietari
 
pai vb cu baiatu ala te intelegi, vezi daca iti face si ii trimiti cesurile de bord si ti le face :)
chiar daca nu e din cluj:D
Bafta!

Sc0fy 11-02-10 20:34

Re: VW Vento - Proprietari
 
4 Attachment(s)
sal..am si yo un vento din '92 1.8 injectie monopunct...masina o am de amu's doi ani am cumparato de la unchiu deci in afara ca se decojeste lacu de pe ea si ca am schimbat motoru dupa ce lam luat nu din cauza mea:)) nuprea am avut probleme cu masina desi a stat 3 sapt in stand by cand a fost zapada ptr ca aveam niste cauciucuri de tat rasu:P si a pornit din prima dupa ce lo invartit de vreo 3 ori:D...daca se poate am niste intrebari...se poate monta numai arcuri sport ptr ca telescoapele si asa mi se par cam tari avand in vedere ca masina nu misca mult cand ma pune pe ea si cam da destul de tare in gropi..poate chiar din cauza asta am toate bucsaraiele varza...as vrea niste distantiere insa nustiu de unde as putea cumpara,dar asa avea optiunea sa il fac yo singur numa ca nustiu din ce material ar trebui..insa cea mai mare problema o am cu consumu...frate in cluj imi manca cam 13-14% cea ce ii cam exagerat..afara nu am probleme..am bagat benzina de 100 de lei si mam dus 400..pan' ungaria si inapoi..deci afara sta bine da in oras ii dezastru..niste idei cel putzin cu consumu?..pun si yo niste poze dar ma doare inima cand il vad asa decojita si decolorata:((..in rest numa bine:-h...scuzati claritatea is facute cu telefonu:P


All times are GMT +2. The time now is 12:20.

- Copyright 2026 4Tuning