Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

MariusM 01-02-07 13:34

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
asteptam si vom vedea . . . cine se mai aliniaza la start :D

bluey 01-02-07 15:28

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Tot asteptam vesti de la un aspirant la locul 1 cu roti portocalii.
Ca valva au facut multi in jurul lui dar rezultate...
Din august se bate lumea cu pumnul in piept.
Sebastian ne spui ceva???
Baietii cu RS4 nu pregatesc nimic???

zGb 01-02-07 20:52

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
cu rs4 n-ai ce sa pregatesti sa te ridici la nivelul asta...poate doar rs4 modelul vechi cu ceva bani bagati in el...intre timp vine maftei si ii alinieaza pe toti...parerea mea

ROSSI 46 01-02-07 20:57

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
2 litri boxter....vs....v8 de 4,2...conform ultimilor calcule e mai bun...stock....iar preparate la acelashi nivel ar ramane acelashi raport...un rs4 stock pisa un sti....shi preparate dak ar fi nu sar schimba cashtigatorul....

SEBASTIAN 01-02-07 20:59

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Daca si cu Parca se plimbau in barca, Daca Parca nu era ...

ROSSI 46 01-02-07 21:01

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
probabil cunoshti nevelul la care se ridica rs4 despre care e vorba k urmeaza sa se dea , adik shtii ce poate mashnia respectiva....dar yo ma refer la performantzele mashinilor stock unde rs4 e mult in fatza...shi la potentzialul lor...de tuning....unde iar parerea mea k rs4 e in fatza

ROSSI 46 01-02-07 21:01

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
corect sebastian...deci renuntzam la alte comentarii inutile...scuze

ROSSI 46 01-02-07 21:05

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
sunt doar foarte entuziast cand vorbesc de mashinutza asta (rs4) cred k de aia....probabil k shtii mai bine tu unde se poate ajunge cu o asemenea mashina shi ce potentzial are

AR33COP 01-02-07 21:46

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by ROSSI 46 (Post 726386)
sunt doar foarte entuziast cand vorbesc de mashinutza asta (rs4) cred k de aia....probabil k shtii mai bine tu unde se poate ajunge cu o asemenea mashina shi ce potentzial are

se poate,dar parerea ma ca pt un tuning la audi iti trebuie mai multi bani decit la un subaru.poate gresesc spunind asta.am un prieten care are un subaru.nu se ridica la nivelul lui sebastian,dar si asa la cei 400 sau in jur de 400 de cai te rupe.dadeam intr-o zi cu el ''un fel de liniuta pt ca eu eram in spatele lui'' si cind accelera el, acceleram si eu si parca greu il ajungeam.cam asa de pe la 140 incolo abia.subaru astea vin putin mai preparate decit alte masini...nu stiu ce sa zic.sint nervoase rau.

ROSSI 46 01-02-07 21:49

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
@ ar33cop esti fericitul proprietar al unui rs4?

AR33COP 01-02-07 22:05

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
6.......................

SEBASTIAN 01-02-07 22:40

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar Audi nu este o platforma buna.
Din orice se poate face mult dar cu sacrifici enorme.
RS4 s-a facut insa are mari limite.
In ce priveste un RS4 pot face urmatorul test.
Cursa pe 400m cu handicap.
Stau la linia de start si plec de pe loc cand el vine lansat cu 100km/h mergand constant si de la linie poate sa-i dea blana.
La 400m sunt in fata cu mult. Daca gasiti un RS4 sau RS6 preparat la prima legal sunt de acord sa facem acest exercitiu de imagine.Nu uitati ca la 290 am depasit un Porsche de 700cp.

thor 01-02-07 22:50

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
cu riscul de`a pierde banii,parca i`asi pune pe un rs4 la faza asta Sebi.......depinde insa si cum vine Rs`u.......dar oricum....asi pune banii pe el..:)

SEBASTIAN 01-02-07 22:58

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
El sa vina cu masina si cu bani punem noi daca el nu vrea.

lascarica 02-02-07 05:38

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 726358)
cu rs4 n-ai ce sa pregatesti sa te ridici la nivelul asta...poate doar rs4 modelul vechi cu ceva bani bagati in el...intre timp vine maftei si ii alinieaza pe toti...parerea mea

Foarte categorica parere ai..:)...poate nu-i chiar asa deloc.Poate ca pana-n 2001 domnul maftei pilota un... scuter,pe cand ceilalti doi din top...faceau ceva mai mult.Poate are importantza aspectul asta si poate va fi decisiv...Binenteles,daca nu apeleaza amicul tau la solutia altui"pilot",treaba care poate i-ar da ceva sanse in functie de cat timp va avea respectivul sa se obisnuiasca cu masina......Si masini cu puteri impresionante in test dinamic simulat ce au rupt transmisia la prima plecare NEsimulata( pe asfalt)...am vazut cu totii destule;)...si nu numai asta...
Eu Ii doresc succes,la fel ca oricarui alt pasionat.....probabil tu-l cunosti mai bine ca mine si stii mai bine care-i treaba cu el si masinile sale...posibil sa ai cunostintza de chestii pe care altii nu le banuiesc..:oops:


All times are GMT +2. The time now is 21:04.

- Copyright 2026 4Tuning