Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

MaxX_82 24-06-08 18:48

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1608941)
upgrade part 1
maine la vopsit cu masina si mai trebuie si pragurile

nice :)
Unde le vopsesti? si eu am de vopsit o gramada :P

bzsa 24-06-08 21:04

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 1610686)
nice :)
Unde le vopsesti? si eu am de vopsit o gramada :P

pe strada lombului este o vopsitorie si acolo am dus masina

MaxX_82 24-06-08 21:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
super! f aproape de mine :D. sa imi zici daca fac treaba baietii

bzsa 24-06-08 22:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 1611066)
super! f aproape de mine :D. sa imi zici daca fac treaba baietii

ai sa vezi cand atasez pozele dupa ce iese de la vopsit

vlepkaliuk 26-06-08 21:10

Re: Proprietari de vw vento
 
Salut,bzsa...new member here...caut de mor pleoape de Vento ca ale tale.Da-mi un sfat, te rog, de unde sa le procur?

antonlupan 26-06-08 22:29

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sal stie careva unde se gaseste cotiera de vento?eventual second hand ca ma gandesc ca e mai ieftin.....?

antonlupan 26-06-08 22:32

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ptr.BZS ....foarte tare.....intrebare....vede bine cu farurile alea?ca are cineva pe un golf3 si vede aiurea de tot....nu are lumina....are doar 2 raze pe sosea.....

bzsa 26-06-08 22:47

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by vlepkaliuk (Post 1615011)
Salut,bzsa...new member here...caut de mor pleoape de Vento ca ale tale.Da-mi un sfat, te rog, de unde sa le procur?

salut la mine este prlungire la capota l-am comnadat de la FK
dar daca esti din suceva te pot indruma la un prieten de acolo de la care am cumparat si bara spate si el iti poate aduce ce vrei la masina + ca are si el vento ;)

bzsa 26-06-08 22:49

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by antonlupan (Post 1615145)
ptr.BZS ....foarte tare.....intrebare....vede bine cu farurile alea?ca are cineva pe un golf3 si vede aiurea de tot....nu are lumina....are doar 2 raze pe sosea.....

iti spun sincer ca nu bat la fel de bine ca si cele de fabrica am noroc ca imi bat bine cele de ceata o sa incerc sa ii pun xenoane dar asta pe viitor

bzsa 26-06-08 22:51

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by antonlupan (Post 1615138)
sal stie careva unde se gaseste cotiera de vento?eventual second hand ca ma gandesc ca e mai ieftin.....?

cotiera de vento nu cred ca o as gasesti eventual ceva aftermarket asa ceva am si eu la masina

vlepkaliuk 27-06-08 09:55

Re: Proprietari de vw vento
 
hello again!multumesc mult, te rog sa-mi dai adresa sau telefonul tipului din suceava pentru a comanda prelungirea de capota.O zi buna!

vlepkaliuk 27-06-08 10:11

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
3 Attachment(s)
aici am niste poze cu noua mea achizitie...daca ii pun faruri angel eyes, o sa am lumini la fel de bune?

bogmotorsport 27-06-08 10:32

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by vlepkaliuk (Post 1615698)
aici am niste poze cu noua mea achizitie...daca ii pun faruri angel eyes, o sa am lumini la fel de bune?

frumoasa gagica:-P eu am vazut la multa lume cu angel si se vede naspa mai ales angelul...e de 2 lei...daca vrei sa "vezi" tranteste-i un xenon si nu vei fi dezamagit...decat sa dai vreo 6-7 mil pe faruri si sa se mai si abureasca si poate ai "norocul" sa-ti sara vreo piatra si tre' sa-ti iei faruri din nou ca la bucata nu gasesti pe cand un set de faruri din dezmembrari nu cred ca te ajung mai mult de 2 mil si poti lua si la bucata in caz de "urgenta"

bzsa 27-06-08 17:32

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by vlepkaliuk (Post 1615674)
hello again!multumesc mult, te rog sa-mi dai adresa sau telefonul tipului din suceava pentru a comanda prelungirea de capota.O zi buna!

e vorba de Fritz dar am, auzit ca ai trecut pe la el:lol::lol:

la ce pret l-ai luat si cat o sa iasa cu inmatricluat cu tot

vlepkaliuk 27-06-08 23:58

Re: Proprietari de vw vento
 
mai, dar mica e lumea cand e vorba de masinile noastre dragi...asa e, azi am descoperit ca avem "fritz" la noi in suceava.o sa-i vizitez cand mai inventez cate ceva parale.cu angel eyes m-am lamurit, nu mai vreau,prelungirea de la capota nu e pe stoc in germania, astept un raspuns de la cei din oradea.pe masina am dat 1500E asa cum se vede, am pe cineva in germania care mi-a gasit-o si mi-a negociat-o.e din '93,tinuta la garaj, nu are nimic suplimentar, decat cip pt pornire suspensii pe gaz sport, cas JVC si boxe Magnat, si un rand de caucioace noi de iarna, toate in pretul de mai sus.Lucky man, I guess.am deja clienti buni la ea, dar nu o dau nicicum, sper sa mai fac cate ceva bun pt ea, ca merita...si merge ca un vis,consuma putin(5,8)si nu simte cei 125.000km pe care ii are facuti.cam atat deocamdata.ti-am remarcat masina de cum am gasit acest forum,si m-am gandit sa ma apropii mai bine de cum trebuie sa arate un vento.sunt masini excelente, eu sunt fan vw, am avut vo 5 pana acu, asta e primul vento(dupa passat, scirrocco,audi)taxa e in jur de 300E, daca nu-si bat astia joc de noi pe ultima suta de metri pana la 1 iulie.Doamne ajuta!multam pt tot, la buna auzire!


All times are GMT +2. The time now is 02:40.

- Copyright 2026 4Tuning