Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Maşina mea: Alba-Neagra (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/117477-masina-mea-alba-neagra.html)

uskt2005 18-10-12 21:39

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
6 Attachment(s)
Am terminat de sfacut swapul de la AC la Climatronic
Am schimbat inclusiv iluminarea la comanda climatronicului, in poze ce se vede portocaliu este da fapt rosu, ce-i drept putin mai deschis decat cel de la mp3, dar in realitate diferenta nu e atat de mare.

Poze:

KpK91 18-10-12 22:36

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
Quote:

Originally Posted by uskt2005 (Post 5211059)
Le ce anume te referi cand intrebi "cum ti-ai facut stopurile?" ?
La cum le-am innegrit? la iluminare?...etc?

Azi masina intra la o modificare care vroiam s-o fac demult.... conversie de la AC la climatronic...poze dupa montaj.

da.. exact. cum le ai innegrit.. arata super. as vrea si eu sa mi le fac cu toate ca nu prea e legal !

marius3030 18-10-12 23:21

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
felicitari domnu'!arata si ff bn,iar in + este si mult mai eficient decat manual.

uskt2005 19-10-12 07:16

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
Quote:

Originally Posted by KpK91 (Post 5214604)
da.. exact. cum le ai innegrit.. arata super. as vrea si eu sa mi le fac cu toate ca nu prea e legal !

Au folie speciala de stopuri aplicata pe ele. Da, nu este legal deloc :evil:

@marius, mai mult pt junior am pus clima, pt ca nu reuseam niciodata sa fac o setare calumea din rotite vara sa nu "bata" aerul rece nici prea rau, dar nici sa mor de cald, ma saturasem sa tot apas pe butonul de AC ON-OFF.
Si da, arata si mult mai bine consola acum cu clima decat cu AC.

goshy 19-10-12 09:17

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
frumos ce ai facut tu pe aici, dar consider ca lampile trebuia sa le lasi rosii, asa ai stricat frumusete de lampi si mai aveai si putin contrast :-)

uskt2005 19-10-12 11:33

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
Rosu in contrast cu ce? ca nu am nimic rosu pe masina, toata este alb-negru...

LiviuTunman 19-10-12 20:02

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
Quote:

Originally Posted by uskt2005 (Post 5214506)
Am terminat de sfacut swapul de la AC la Climatronic
Am schimbat inclusiv iluminarea la comanda climatronicului, in poze ce se vede portocaliu este da fapt rosu, ce-i drept putin mai deschis decat cel de la mp3, dar in realitate diferenta nu e atat de mare.

Poze:

Multa munca ! prima poza arata ca dupa razboi . Bravo ! jos palaria :D

goshy 19-10-12 22:35

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
Quote:

Originally Posted by uskt2005 (Post 5215086)
Rosu in contrast cu ce? ca nu am nimic rosu pe masina, toata este alb-negru...

pai tocmai... sa mai fie si altceva, nu doar alb si negru :-)

uskt2005 03-12-12 15:16

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
10 Attachment(s)
I-am luat o surioara:

Numele ei este ...SKY...
Este editia limitata de 90 de ani bertone, care a venit din fabrica cu anumite dotari mai speciale...
Dintre ele ar fi: Culoarea asta altastra cu perla in ea, interiorul de piele bej -baroniu, jatele BBS pe 17", grila fata cu insertie cromata, praguri si presuri personalizate, nuca schimbator aluminium look.

Ca dotari are asa: Climatronic, scaune de piele cu incalzire, ABS, ESP, cred ca si TC, dar nu-s sigur, geamuri si oglinzi electrice, boxe bose sau faital (nu sunt sigur inca de care sunt dar se aud bestial), cd-player, volan sport de piele cu comenzi, nuca schimbator sport, deflector de vant si altele...
Motorul este Z18XE, desi mi-as fi dorit un 2,0 nu am gasit nimic ok altceva la bani/calitate.

marius3030 03-12-12 16:08

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
superba surioara.s-o stapanesti sanatos!
masina ar trebui lasata putin mai jos pe fata si un tips cu 2 iesiri.
nu ai TC,iar din ce am citit pe club opel ESP-ul vine la pachet cu TC-ul.(asa cica).

PS: pt ce sunt cele 2 butoane de lg gaura aceea din bord?

uskt2005 03-12-12 17:13

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
ESP - are cu siguranta, l-am testat deja :D
butonul din stanga coboara toate cele 4 geamuri odata, iar cel din dreapta e de la decapotare.

_Cox_ 03-12-12 19:02

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
Foarte frumoasa sa o stapanesti sanatos, sper sa o vad live:D

uskt2005 03-12-12 19:10

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
Atat timp cat vremea imi permite, sa nu inghete afara sau sa ninga, o sa tot ies cu ea, cand vine gerul si ninsoarea intra la garaj pana in primavara cand revine caldura si mergem cu UCY

westsideracer 03-12-12 19:15

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
:shock: Absolut superba masina! imi place mult de tot,sa o stapanesti sanatos si sa ai parte numai de clipe frumoase cu ea!
ai ceva modificari in plan? o reglabila parca sa zic eu ca ar completa aspectul ;)

uskt2005 04-12-12 07:39

Re: Maşina mea: Alba-Neagra
 
Problema la reglabilele astea este ca au prostul obicei de a face masina prea rigida dpdv al rulajului si in cazul unui cabrio nu e prea placuta sa iti zdrangane toata. Nu stiu exact cum sa explic, dar daca acum cu arcuri eibach se cam torsioneaza ciudat caroseria nu vreau sa ma gandesc cum ar fi cu o suspensie mult mai rigida...
Momentan ramane asa, pana cand nu merg cu una cu asa ceva si mi se pare ok.


All times are GMT +2. The time now is 04:22.

- Copyright 2024 4Tuning