![]() |
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Deocamdata aleg motorina deoarece ulei vegetal.
|
Re: Benzina sau motorina ?
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Am trecut inapoi la benzina. :D motoare silentioase, plus ca au si sprint. Asa bine e cind deabia auzi motorul cind e pornit, sau cind merge, ca nu te mai gindesti ca consuma cu 1 litru mai mult decit un diesel. Gata, nu mai stau cu morcovu in cur, ca mii se duce pompa de injectie, sau turbo, sau buliile la diesel, ca-s scumpe rau. Benzinara ma tata -piese mai ieftine, motor silentios, sprint mai bun, - asta trebe la baiatu, nu tractor. :D Mai bine sa-mi consume benzinara mai mult cu 1 litru jumate, da stiu ca motorul e silentios. Si asta conteaza la baiatu. :D Ca de tractoare m-am saturat. Liniste sa se auda muzica. Eu inteleg ca Golfu 1,9 tdi cu 90 de cai, e la fel de rapida ( teoretic ), ca si Civicu de 1,4 cc , 90 de cai. Da nu are sprintu ca si o benzinara. Si mie sprintu conteaza, pt ca daca iesi dintr-o intersectie, daca n-ai sprint, te claxoneaza aia care circula din stinga si din dreapta. Ca azi traim in secolul vitezei, toata lumea se grabeste, toata lumea se baga.
|
Re: Benzina sau motorina ?
Ai o minte.... si-o gramatica...
|
Re: Benzina sau motorina ?
[QUOTE=franz34sm;5365952 Eu inteleg ca Golfu 1,9 tdi cu 90 de cai, e la fel de rapida ( teoretic ), ca si Civicu de 1,4 cc , 90 de cai. Da nu are sprintu ca si o benzinara.[/QUOTE]
:D Daca e la fel de rapida, cum nu are acelasi sprint? ::lol: Adica ai doua maini exact la fel, mai putin stanga? |
Re: Benzina sau motorina ?
Stii care e diferenta dintre o gaina?
Are picioarele paralele, mai ales stangul! :lol: |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
https://www.youtube.com/watch?v=Qy4LVBl_qGM https://www.youtube.com/watch?v=CLBKTe64TL4 A-ti vazut ce fum scoate fiecare diesel, nu ? Ar trebui interzise masinile pe motorina, ca polueaza rau de tot. Motorina e pt tractoare si vapoare, nu pt masini. Poate peste 1000 de ani iom ajunge si noi pe americani. |
Re: Benzina sau motorina ?
franz34sm- esti prost.
Cred ca te plimbi cu bicicleta si visezi ca ai masina. Unde ai vazut diesel sa scoata asa fum? Ma refer la unele de serie, intretinute. Alea scot fum asa pentru ca au modificari extreme la motor, dar esti prea incuiat la minte, sa intelegi ceva. |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
https://www.youtube.com/watch?v=AdqVOP9AaEM |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:05. |
|
- Copyright 2026 4Tuning