![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
va mai deranjez cu o problema (nu vreau sa abuz de acest ''serviciu'' dar voi sunteti mai destepti cu max'u:D ) .....am facut 2 jenti, le-am cromat...toate bune si frumoase pana la un punct....dupa cum se vede in imaginea de mai jos am incercuit acele reflexii care au iesit ondulate dar nu stiu din ce motiv...am tot incercat cu setari...tot asa iese...stie cnv de ce ?:???:
Eu vreau sa iasa acele reflexii frumos nu ondulate:-|. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Vezi daca nu e ceva de la model, poate a iesit asa de la meshsmooth, daca nu schimba materialul
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
eram in seara asta intr-un mol din constanta ....
si la standul de jucarii am dat peste ceva interesant si nu puteam sa nu ii fac o poza cei care stiti cunoasteti .... io cred ca o mica inspiratie au auvut`o sigur dupa vestitul porsche facut de TopArt |
Re: 4T 3D Car Battle -DISCUTII-
sal all....vad ca va pricepeti bine...sa lucrati in 3 ds max...eu is doar incepator..:(...care ma poate ajuta si pe mine cu ceva tutorila viode sau ceba blueprinturi....ii raman dator...:)
am mutat postul pe topicul asta data viitoare te rog ai grija unde postezi (here GRIGO) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
baieti am o problema cu materialele...spre ex, vreau sa pun greise/faiantza in baie si nu vreau sa para plata, asa ca am luat dupa http://www.vray-materials.de/ un material pt baie.Problema este urmatoarea, am downloadat modelu si sunt 4poze+materialu.Si nu stiu cum sa le pun in asa fel incat sa nu iasa plat.Am pus si modelu la dispozitie, ca sa-mi spuneti exact ce si cum, va multumesc!:D
|
Re: 4T 3D Car Battle -DISCUTII-
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
:drunk: La multi ani la lume in anul 2008!
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
la multi ani
fie ca 2008 sa va aduca rami, procesoare puternice sa rupeti cu 3d`u sa aveti numai rendere bune si proiecte cat mai reusite .....:hug: :drunk: :drunk: :drunk: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
la multi ani , pe 2008
stai linistit ca are 2 infractiuni luate una de la mine si una de la ace axel :D nu a scapat , are ban -here GRIGO- |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
trebuia sa mai cobori...k tot pepsi era :d
la multi ani :D:D:) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
a coborat de tot :) spor la jucariile voastre ! sa vedem ce a iesit !
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
La cererea lui Cobra2007 aici aveti cateva materiale pt. carbonfibre sper sa va fie de folos
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Va salut. Eu sunt incepator in 3D asa ca sunt multe pe care nu le stiu, dar pt moment vreau sa va intreb ceva...sper sa n-o considerati o intrebare tampita :)).. de ce atunci cand modelez un box dupa blueprint, cand dau render "obiectul" apare deformat? Mentionez ca am luat toti vertecsii de pe o anumita linie cand am facut forma...deci nu inteleg de ce daca am miscat toata linia intr-un loc se vede drept si in altul stramb. Stiu ca sunt praf in domeniu dar chiar vreau sa invat si cred ca invat mai bine daca fac incercari decat sa urmez un tutorial pas cu pas. dupa ce invat cat de cat o sa fac si tutoriale dar deocamdata poate imi explicati voi cum procedez in cazul de care v-am zis..Va multumesc si astept un rasp :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning