![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
sal.....sa rupt nuca de la schimbator....de la ce masini se mai potrivesc?ca de vento nam gasit si poate imi recomanda cineva ceva mai aftermarket......
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
sau la logtuning daca esti din tm |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Apropos de computerul de bord ca tot vorbeatzi mai devreme...
1 si 2 sunt programele computerului. Zero reprezinta resetarea computerului in ambele prorgrame. Nedumerirea mea este alta. Dupa care din programe ma iau atunci cand vreau sa vad consumul mediu spre exemplu. Eu le-am resetat pe amandoua si dupa ce am parcurs cativa kilometri si m-am uitat in ambele programe, primul imi arata un consum de vreo 15 L la suta iar al doilea un consum de 12 L la suta. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
A inceput sa-mi ploua in vento, pe la trapa. Stiti cum se poate remedia problema?
Mi-a zis cineva ca s-ar putea sa aiba ceva furtune de scurgere, si alea ar fi infundate. A mai zis ca tre sa dau tot plafonu jos..si nu-s m-as baga la creatii de-astea. aveti alte idei? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Vezi capetele furtunelor de scurgere. 2 sunt in stalpii din fata, celelalte 2 sub spoilerul spate.Baga o sarma pana iese capatul pe cealalta parte si curata un pic pe acolo.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
3 Attachment(s)
Am inceput montarea tempomatului. In prima faza am montat pompa de vacuum si manetele cu functia MAF si cea pentru tempomat.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
Azi am pregatit instalatia electrica si am verificat mufele dupa schema.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
sal.in legatura cu vento meu....e gt din 93 de 1.8....stie cineva sa imi spuna daca e injectie mono sau multipunct?as vrea sa imi pun gpl si difera pretul la instalatie functie de tipul injectiei....mersi anticipat
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
e cred ca e monopuct dar daca poti sa atasezi o poza cu motorul sigur iti putem zice de care e |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Cu siguranta e monopunct, sistem de injectie monomotronic
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Salutare baieti!! am si eu o intrebare...dak imi iau catalizatorul jos ce se intampla?imi afecteaza ceva pe acolo?am auzit de ceva sonda da nush sigur k nu ma pricep...imi spuneti va rog dak pot sa il scot si ce urmari o sa am pe urma! thnx!!
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Daca ai catalizatorul pana in sonda lambda atunci da, te va afecta.
La mine e dat jos, si deci este dupa sonda. Orice masina este gatuita de catalizator si de amortizorul de zgomot care se afla dupa toba intermediara (cel putin la VR6), restul masinilor nu stiu daca il au. Ca zgomot nu va afecta pe nimeni. Asa ca da jos tot ce ai pe-acolo si lasa decat intermediara si finala, eventual una sport! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
dupa cum m-am uitat eu acuma sub masina e ceva sonda acolo dar e in fata catalizatorului. si amortizor de zgomot nu am...am doar catalizator,intermediara si finala.
oricum ms de info' zilele astea cred k dau catalizatoru' jos! am auzit ceva de consum...cik va consuma mai mult sau cam asa ceva?!? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
4 Attachment(s)
upgrade part 1
maine la vopsit cu masina si mai trebuie si pragurile |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
super fain kit-u :X:X...sa ai bafta in continuare!! sincer chiar imi place foarte mult:D
mai pune ceva poze cand e gata sa vedem cum arata:) |
| All times are GMT +2. The time now is 14:43. |
- Copyright 2026 4Tuning