![]() |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Mersi de raspuns, ai idee ce s-a reparat la el ce anume i-au facut ?
Eu cand am luat masina imi mai caraia cateodata la pornire, dar dintr-o data nu a mai facut deloc timp de 6 luni. Nici acum nu caraie doar ca.. nu mai invarte bine. |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Mi-au schimbat periile si rectificat putin suprafata colectorului. Bendixul nu cred ca l-am schimbat, cel putin nu tin minte. curatat bine bine pentru ca se aduna praf de la perii foarte mult. cu imi pare rau ca n-am schimbat bendixul dar imi trebuia repede masina si l-am facut. au trecut deja vreo 7 luni de cand l-am facut si n-o dat rateu nici macar odata.
Eu zic ca daca tot il desfaci schimba tot ce prezinta uzura. Merita . O zi faina ! |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
salutere am si eu o problema se aude un motoras ca merge incontinu in spatele climei din bord :( mai ales cat e cheia in contact (cand scot cheia mai se aude 2,3 min.)stie cineva ce poate sa fie ?
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Coolerul de la panoul de clima. E normal sa mearga asa, dar daca ti se pare zgomotos, poate are nevoie de putina ungere.
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
2 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Salut, am nevoie de un sfat. Vreau sa schimb senzorul de la axa cu came si nu prea gasesc second. Iar nou e o poala de bani. Are cineva idee daca ar merge senzorul de la M52B25 sau B28 la M50B25 (vanos)? Mufa nu ar fi o prob, o pot schimba, zic senzorul in sine daca ar merge.
Mersi! |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
salutare imi poate spune si mie ce poate sa fie imi ramane turatia la 1000 ,dar nu cand pornesc dupa ce merg ceva km... si ma opresc .
ms. |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
app se mai aude un tacanit in "galeria aia unde e si cablul de acceleratie repet nu la motor doar in galerie. |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
1 Attachment(s)
Am si eu o intrebare, de noob ce este drept, asa trebuie sa arate usa fara bandou? Adica nu are nici o clema prinsa de caroserie? Ca m-am trezit cu bandourile pe jos de ce bine le-a pus vopsitorul lui peste.
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
Bafta ! |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
stie cineva ce debit au injectoarele de m42b18 si m44b19? (motoarele is)
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
170 cc/min
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:57. |
- Copyright 2026 4Tuning