Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36 (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/88517-trucuri-secrete-info-stiam-e36.html)

Bryan 18-09-13 10:12

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Mersi de raspuns, ai idee ce s-a reparat la el ce anume i-au facut ?

Eu cand am luat masina imi mai caraia cateodata la pornire, dar dintr-o data nu a mai facut deloc timp de 6 luni.
Nici acum nu caraie doar ca.. nu mai invarte bine.

Ms-02-TPI 18-09-13 10:17

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Mi-au schimbat periile si rectificat putin suprafata colectorului. Bendixul nu cred ca l-am schimbat, cel putin nu tin minte. curatat bine bine pentru ca se aduna praf de la perii foarte mult. cu imi pare rau ca n-am schimbat bendixul dar imi trebuia repede masina si l-am facut. au trecut deja vreo 7 luni de cand l-am facut si n-o dat rateu nici macar odata.

Eu zic ca daca tot il desfaci schimba tot ce prezinta uzura. Merita .

O zi faina !

Lawcustoms 18-09-13 14:26

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
salutere am si eu o problema se aude un motoras ca merge incontinu in spatele climei din bord :( mai ales cat e cheia in contact (cand scot cheia mai se aude 2,3 min.)stie cineva ce poate sa fie ?

Roby_m 18-09-13 14:48

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Coolerul de la panoul de clima. E normal sa mearga asa, dar daca ti se pare zgomotos, poate are nevoie de putina ungere.

Sparkle_81 18-09-13 14:55

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by Lawcustoms (Post 5574223)
salutere am si eu o problema se aude un motoras ca merge incontinu in spatele climei din bord :( mai ales cat e cheia in contact (cand scot cheia mai se aude 2,3 min.)stie cineva ce poate sa fie ?

Ti-am raspuns o pagina mai in spate. :rolleyes2

Lawcustoms 18-09-13 15:54

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 5574243)
Ti-am raspuns o pagina mai in spate. :rolleyes2

RESPEKT nu se mai aude (fff INCET) dar e normal sa mearga si daca e clima oprita ?

Sparkle_81 18-09-13 16:07

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Lawcustoms (Post 5574286)
RESPEKT nu se mai aude (fff INCET) dar e normal sa mearga si daca e clima oprita ?

Da, e normal.

mistreku 24-09-13 09:51

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Salut, am nevoie de un sfat. Vreau sa schimb senzorul de la axa cu came si nu prea gasesc second. Iar nou e o poala de bani. Are cineva idee daca ar merge senzorul de la M52B25 sau B28 la M50B25 (vanos)? Mufa nu ar fi o prob, o pot schimba, zic senzorul in sine daca ar merge.

Mersi!

Lawcustoms 25-09-13 11:30

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
salutare imi poate spune si mie ce poate sa fie imi ramane turatia la 1000 ,dar nu cand pornesc dupa ce merg ceva km... si ma opresc .
ms.

Lawcustoms 25-09-13 19:31

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by Lawcustoms (Post 5578913)
salutare imi poate spune si mie ce poate sa fie imi ramane turatia la 1000 ,dar nu cand pornesc dupa ce merg ceva km... si ma opresc .azi am observat ca nici nu a mai stat la relanti :sad:
ms.

am auzit ca poate fi sonda lambda sa-u depimetrul de are stie cineva ?
app se mai aude un tacanit in "galeria aia unde e si cablul de acceleratie repet nu la motor doar in galerie.

the_rifle 26-09-13 12:58

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by Lawcustoms (Post 5579221)
am auzit ca poate fi sonda lambda sa-u depimetrul de are stie cineva ?

Dracu are stie ce sa este oare.

Billy c25xe 27-09-13 01:16

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
1 Attachment(s)
Am si eu o intrebare, de noob ce este drept, asa trebuie sa arate usa fara bandou? Adica nu are nici o clema prinsa de caroserie? Ca m-am trezit cu bandourile pe jos de ce bine le-a pus vopsitorul lui peste.

Ms-02-TPI 27-09-13 09:21

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by Billy c25xe (Post 5580191)
Am si eu o intrebare, de noob ce este drept, asa trebuie sa arate usa fara bandou? Adica nu are nici o clema prinsa de caroserie? Ca m-am trezit cu bandourile pe jos de ce bine le-a pus vopsitorul lui peste.

dap. asa e. eu zic sa-ti comanzi cleme noi. eu mi-am luat cu 50 de lei vreo 25 de bucati. vin cu tot cu caciulia aia de cauciuc. stau la fix si nu te chinui cu ele.

Bafta !

wolverine 27-09-13 10:18

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
stie cineva ce debit au injectoarele de m42b18 si m44b19? (motoarele is)

Cristi B. 27-09-13 13:15

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
170 cc/min


All times are GMT +2. The time now is 17:57.

- Copyright 2026 4Tuning