![]() |
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
daca este nr 105 este Silviu Dinu
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
dupa informatiile mele in aceea vreme au mai concurat in afara de Grigoras,Iancovici,Nicoara si Ursu Burebista 104 si C-tin Zarnescu 106,cred ca Werner a avut la grupa A 107,a fost singurul dintre noi care a participat in CPP atat la gr.A cat si la Eastere si asta la 57 de ani nu la tras curentul
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
Am o veste proaspata! Am vorbit cu baiatul lui Cioaca Gh. si mi-a spus ca easterul este restaurat si complet functional.
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
3 Attachment(s)
D-l Dan Niristeanu, pilota o dacie cu acelasi design. Nea Mitica, cred ca ne poate ajuta cu raspunsul.
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
asta este o veste buna,exista ceva poze sau ceva detalii ce motor,ce roti,este carena modificata(fibra)
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
NU am detalii, dar daca a restaurato inseamna ca are motorul de Lada 3000. Nu stiu mai multe,dar sper sa aflu! :-)
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
Road,te rog sa nu mio iei in nume de rau,dar eu sant curios,masina lui Cioca este "primul meu nascut" si de acea ma intereseaza in mod deosebit,ce a modificat si cum cand a luato de la mine masina nu a avut motor,cutie si roti si o carena din tabla de aluminiu,el a folosit un motor Dacia preparat a la Pitesti,cilindrea nu o cunosc si o cutie de 5 trepte Dacia in decursul anilor a mai modificat cate ceva si la design,inclusiv aripa deportanta spate dar aici se termina ce cunosc eu,de aceia sant curios cum sa dezvoltat mai departe dupa ani1990
ce este Lada 3000 nu stiu,dar poate aflam |
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
3 Attachment(s)
Asta e inainte de restaurare. I-am lasat un mesaj, poate ne da mai multe detalii !!! Habar nu am nici eu ce inseamna Lada 3000, dar el asa a spus.
In fine... i-am lasat mesaj sa vedem poate aflam ceva mai mult. |
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
Cam ciudata pozitia la volan .. Pozitia pilotului nu trebuia sa fie mai jos? Ma uit la poze si-mi pare cam inghesuita pozitia la volan .. in special in poza veche cu mai multe formule in spate, este o diferenta mare de pozitie ..
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
Quote:
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
Quote:
|
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
Quote:
Are cineva nr. de telefon al lui Sylvyu? |
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
Quote:
101 GRIGOȘ 102 IANCOVICI 103 NICOARĂ 104 MAZILU (NECULA) 105 CIUCĂ 106 PREOTEASA 107 DUMITRESCU 108 HIRSCHVOGEL 109 ..... 110 DINU (la Reșița) ..... ZĂRNESCU Revin, s-ar putea să nu fie DINU. Mai caut. |
Re: Cand au inceput circuitele in Romania?
intradevar,acuma imi amintesc Werner a avut 108 masina alba cu dungi rosii si negre,stie cineva unde este facuta poza Grigoriev 64 si dacia cu necunoscutul la volan
Dan,pozitia la volan a lui Cioaca este cunoscuta,era aproape 20 de cm mai inalt ca mine si plus,dupa cate tin minte sia montat si un scaun ca sa stea mai "comod" de aici rezulta pozitia cam ciudata,in plus este carena modificata,fata(botul)este mult mai lat si pontoanele sant trase spre interior,el asa sa simtit bine |
| All times are GMT +2. The time now is 14:08. |
|
- Copyright 2026 4Tuning