Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

SEBASTIAN 29-01-07 15:29

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Atentie eu nu tintesc 402m, asta e o perceptie gresita.
masina mea este pregatita pt circuit si marea ei calitate este transmisia si trenul de rulare care-mi permit abordari de viraje cu g lateral f mare.

200SX 29-01-07 15:49

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 721015)
masina mea este pregatita pt circuit si marea ei calitate este transmisia si trenul de rulare care-mi permit abordari de viraje cu g lateral f mare.

ai in plan participarea la un concurs care sa puna in evidenta aceste calitati ale masinii? care ar fi acesta? (ma refer ce competitie? in ce locatie? cam cand?)

ROSSI 46 29-01-07 16:05

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
sper k nu sunt prea indraznetz k te intreb...dar cam ce mai ai de gand sai faci in perioada urmatoare de timp?....lucrezi la usurarea masei totale?...o carbonizezi?...este f intereseant de shtiut cam unde vrei sa ajungi cu ea....adik va sfarshi in a arata k un wrc?.. sau nu vrei sa renuntzi la lautura practik a masnii...ptr k personal cred k este o extensie cat se poate de corecta a personalitatzii tale...adik e low profile..la prima vedere mashnia nu zice shi nu promite nik nu sare in ochi nu e opulenta ...dar felu in care performeaza e unfucking beliveble.. cred k banii pe care iai pompat in mashnia asta te lasa shi pe tine cu gura cascata...sau nici nu eshti curios sa estimezi?...e socant presupun....obscen chiar...

SEBASTIAN 29-01-07 20:20

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Da sumele sunt mari dar pasiunea nu se masoara in bani, ai bagi nu ai te uti la altul. E simplu.
incva mai am de lucrat discret sub partea vizibila si cand termin asta o sa apelez la tehnologia de aviatie pentru usurare, doar putine piese or sa fie cumparate de pe piata in rest voi confectiona tot ce trebuie, multe care se vand sunt sa-ti ia banutul din buzunar si nu ajuta eficient.

ESPinoza 29-01-07 20:23

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 721459)
Da sumele sunt mari dar pasiunea nu se masoara in bani, ai bagi nu ai te uti la altul. E simplu.
incva mai am de lucrat discret sub partea vizibila si cand termin asta o sa apelez la tehnologia de aviatie pentru usurare, doar putine piese or sa fie cumparate de pe piata in rest voi confectiona tot ce trebuie, multe care se vand sunt sa-ti ia banutul din buzunar si nu ajuta eficient.

asta am apriciat intotdeauna la tine ai fost foarte calculat si documentat de la inceput

SEBASTIAN 29-01-07 20:27

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Multumesc!

ROSSI 46 30-01-07 10:51

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
daca apelezi la aviatzie e clar....o sa fie racheta sol-sol

aiurel 30-01-07 13:51

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by dogarel (Post 717343)
E cam impersonal asa. Parca alta este senzatia cand esti umar la umar cu cel de langa tine.

asa este insa peste tot in lume starturile sunt separate si cronometrate separat...vorbind la intervale de cateva zecimi de secunda.

SEBASTIAN 30-01-07 18:47

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Sunt sisteme si sisteme.
Pe timp depinde cum se face daca se ia in calcul reactia pilotului sau se scade.
In mod normal spectacol se face fara celule.

ROSSI 46 30-01-07 18:52

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
adik dak se ia in calcul reatcia pilotului...sau pe timp cum o fi....potzi termina pe locul 2..adik s atreci al 2lea linia de strat shi sa fii desemnat cashtigator fiindca ai scos un timp mai bun...deshi ai plecat mai prost shi ai trecut al 2lea linia de start .....sper k nu gresesc,,,,dar e aiurea asa...

SEBASTIAN 30-01-07 19:10

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Exact asa.

ROSSI 46 30-01-07 19:20

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
sebastian estimezi cumva cam la catzi cai sa ridicat mashina lu ono in ziua cursei?

SEBASTIAN 30-01-07 19:28

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Putin peste 700 cea ce e plauzibil si exista astfel de preparatori care din motorul de serie fac atat, oricum motorul de porsche e forjat de serie.

ROSSI 46 30-01-07 19:51

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
sper sa nu gresesc dar park tzin minte k ai spus k ai avut de facut o alegere grea inainte sa prepari subaru....spuneai k o alta obtziune ar fi porsche....k mashnia pe care ai fi dorit sa o prepari...dar ai invocat pretzul prea mare..probabil de achizitzie sau pretzul necesar prepararilor....dak gresesc imi cer scuze...

SEBASTIAN 30-01-07 20:02

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Ai retinut ad literam.
Asa am spus, insa si o Dacia daca o fac bine bate orice, totul depinde mult de buget.
Oricum as vrea o americana la 2500cp de strada cu viteza de top peste 420.


All times are GMT +2. The time now is 17:22.

- Copyright 2026 4Tuning