Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Dr.Dre 29-09-11 12:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Acc3l3ratoR (Post 4613041)
ati innebunit fratilor cu carele de trs...

nu am inebunit,dar mie imi trebuie ptr itp,si pe viitor o modific cum e in poza lui manu,ca sa am de lucru ;)

Acc3l3ratoR 29-09-11 20:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4613579)
nu am inebunit,dar mie imi trebuie ptr itp,si pe viitor o modific cum e in poza lui manu,ca sa am de lucru ;)

Da ce treaba au cei de la ITP cu barele tale modificate ...???

Nu cred ca influenteaza cu ceva ...

Sau ti-e frica sa nu loveasca cu barele de rolele de la statia de verificare ...

DJBOSS 29-09-11 22:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Acc3l3ratoR (Post 4614404)
Da ce treaba au cei de la ITP cu barele tale modificate ...???

Nu cred ca influenteaza cu ceva ...

Sau ti-e frica sa nu loveasca cu barele de rolele de la statia de verificare ...

Credca mai degraba a 2-a varianta , parca e pacat sa-ti ba-ti joc de bari tocmai acolo, a ales ce-a mai buna varianta si ce-a mai sigura pt a obtine itp-u

Dr.Dre 30-09-11 00:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4614662)
Credca mai degraba a 2-a varianta , parca e pacat sa-ti ba-ti joc de bari tocmai acolo, a ales ce-a mai buna varianta si ce-a mai sigura pt a obtine itp-u

djboss a dat raspunsul corect ;)

lancer 30-09-11 17:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4613579)
nu am inebunit,dar mie imi trebuie ptr itp,si pe viitor o modific cum e in poza lui manu,ca sa am de lucru ;)

dre ... mai uite o tema de gandire ...

Co5m1n eXtreme 30-09-11 21:50

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Bara stock cu buza de varu'6 ce te mai stai pe ganduri :-)

Dr.Dre 30-09-11 22:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4616041)
dre ... mai uite o tema de gandire ...

mm nu ma incanta

Quote:

Originally Posted by Co5m1n eXtreme (Post 4616545)
Bara stock cu buza de varu'6 ce te mai stai pe ganduri :-)

cum arata prelungirea de vr6,sau mai bine zis la care te referi

ps. pana in 2013 sa tot am itp :D cum am ajuns acasa am si schimbat carbeliciul cu cel de dacie...alta viata acum,am schimbat si locul filtrului de benzina,l-am pus intre tur si pompa de benzina,ca era dupa ea,urmeaza sa dau aeroterma jos sa o curat,ca am pus-o doar ptr poza la repezeala

lancer 30-09-11 23:55

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
dre ...aveam pretentii de la tine ..azi m-ai dezamagit complet ... carbelici de dacie???????????? las-o moarta ...

Co5m1n eXtreme 01-10-11 11:29

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Iei o buza de pe un vr6 ce nu intelegi :))

Dr.Dre 01-10-11 12:08

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4616720)
dre ...aveam pretentii de la tine ..azi m-ai dezamagit complet ... carbelici de dacie???????????? las-o moarta ...

ee lasa macar sa fiu eu singura ta dezamagire :D,cum am mai spus,masina nu e de fuga,va fi low and slow,asa ca,carbelicul de dacie e ideal.ala de oltcit mi sa infundat si nu statea la relanti de 3 ori de cand am masina,desi la desfacut mecanicul la curatat.nu il mai suportam :x
Quote:

Originally Posted by Co5m1n eXtreme (Post 4617278)
Iei o buza de pe un vr6 ce nu intelegi :))

am inteles bree,trebuia sa zici cum avea laur,prelungire de golf 3 vr6 :D

don_eduardo37 01-10-11 15:43

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4616041)
dre ... mai uite o tema de gandire ...

Buna tema, doar trebuie sa intaresc buza respectiva ca sta curbata totusi revin cu niste poze, dimineata m-am trezit si m-am pus pe treaba si e gata vopsit.

Si sa fim on-topic: Carburatorul de dacie sta mai bine la relanti? Totusi stii ca ala cand l-ai inecat e mort mai mult decat ala de oltcit dublucorp, nu? Ma refer la monocorp...

Dr.Dre 01-10-11 18:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 4617649)
Buna tema, doar trebuie sa intaresc buza respectiva ca sta curbata totusi revin cu niste poze, dimineata m-am trezit si m-am pus pe treaba si e gata vopsit.

Si sa fim on-topic: Carburatorul de dacie sta mai bine la relanti? Totusi stii ca ala cand l-ai inecat e mort mai mult decat ala de oltcit dublucorp, nu? Ma refer la monocorp...


da sta mai bine la relanti decat cel de oltcit(parerea mea).adica cum e mort cand se ineaca.eu am avut si am carb de dacie de foarte mult timp si am fost foarte multumit de el,nu tu sa se infunde asa usor(si chiar daca desfac un surub,il suflu si e gata de drum)nu tu sa nu stea relantiul,consum mai bun.asta ma interesa,nu sa fuga masina.daca o sa mi se puna piticul sa fuga,o fac turbo si gata ;)

privat4u2 01-10-11 18:58

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4617995)
da sta mai bine la relanti decat cel de oltcit(parerea mea).adica cum e mort cand se ineaca.eu am avut si am carb de dacie de foarte mult timp si am fost foarte multumit de el,nu tu sa se infunde asa usor(si chiar daca desfac un surub,il suflu si e gata de drum)nu tu sa nu stea relantiul,consum mai bun.asta ma interesa,nu sa fuga masina.daca o sa mi se puna piticul sa fuga,o fac turbo si gata ;)

daca vrei buza de varu 6 am 2 una slim pe laterale 60 ron si una plina 80 ron

don_eduardo37 01-10-11 21:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4617995)
da sta mai bine la relanti decat cel de oltcit(parerea mea).adica cum e mort cand se ineaca.eu am avut si am carb de dacie de foarte mult timp si am fost foarte multumit de el,nu tu sa se infunde asa usor(si chiar daca desfac un surub,il suflu si e gata de drum)nu tu sa nu stea relantiul,consum mai bun.asta ma interesa,nu sa fuga masina.daca o sa mi se puna piticul sa fuga,o fac turbo si gata ;)

Eu ziceam ca tata fiind mecanic si avand pe mana si dacie si oltcit, a fost mai multumit de carburatorul dublucorp de oltcit decat monocorpul de pe dacie si zicea ca dublucorpul daca l-ai inecat isi revine in 5 minute insa monocorpul de dacie daca l-ai inecat e bun inecat si plangi pe langa el.
La al meu am avut la revizia de acum ceva ani bunisori un consum de 6- 6,5 pe dublucorp un picut modificat pe motor de 1.3, acum sa mai fi crescut un pic, al tau de dacie cat iti ia la suta?

Dr.Dre 02-10-11 01:03

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by privat4u2 (Post 4618018)
daca vrei buza de varu 6 am 2 una slim pe laterale 60 ron si una plina 80 ron

cand fac rost de bani,ne auzim ;)
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 4618323)
Eu ziceam ca tata fiind mecanic si avand pe mana si dacie si oltcit, a fost mai multumit de carburatorul dublucorp de oltcit decat monocorpul de pe dacie si zicea ca dublucorpul daca l-ai inecat isi revine in 5 minute insa monocorpul de dacie daca l-ai inecat e bun inecat si plangi pe langa el.
La al meu am avut la revizia de acum ceva ani bunisori un consum de 6- 6,5 pe dublucorp un picut modificat pe motor de 1.3, acum sa mai fi crescut un pic, al tau de dacie cat iti ia la suta?

posibil sa aiba dreptate,dar cum ziceam mie imi place cel de dacie,si cu asta pe care il am acuma nu am avut probleme,cum am avut cu cel de oltcit(sau mai bine zis cu cel de nova de 1.6)


All times are GMT +2. The time now is 10:25.

- Copyright 2026 4Tuning