Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

tng 27-01-07 17:38

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
gata ma cu kojikiro, n-a stiut si el, s-a pierdut in pagini :-)

Felicitari Sebastian ! :twisted:

AR33COP 27-01-07 17:40

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SaintDick (Post 717845)
OH MY GOD & WTF?!? :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

SEBASTIAN 27-01-07 19:37

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Dupa mintea unor retardati e chiar un scooter.

L3on 27-01-07 21:21

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Care e treaba cu scuterul ???:shock:

Alfa_band 27-01-07 21:45

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
A devenit un topic demn de toata jena!!!

MariusM 27-01-07 23:02

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
asteptam sa vedem ce va "declara" ono. sunt foarte curios ;)

prelude2.8 28-01-07 02:21

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
deci pana la urma sebi a castigat FELICITARII SEBY le meritii cu adevarat.. iar faza cu dedicatia e super tare.... chiar mi-as dorii sa vin anu asta sau la anu in tzara sa ma dau la o liniutza cu instalatie de cronometrare profesionale.... ar fi ceva frumos ... felicitarii si sper sa terminatii cu succes proiectul cu cronometrarea.................FELICITARII INCA O DATA

lascarica 29-01-07 05:07

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Concluzia pe care ar trebui s-o tragem(cred eu) din evenimentul cu pricina :
-Sansele de a invinge o echipa om-masina ce s-a pregatit(a muncit si a pus pasiune+bani=sacrificii,indiferent de nivelul financiar la care se afla) pentru a fi competitiv timp de aproape 2ani,de catre un chalenger grabit care dupa cateva saptamani de munca(impropriu in cazul de fata),are pretentii....sunt foarte mici;).
Eu cred ca in cazul STi-ului,numai pentru a se gasi setarile perfect potrivite pilotului si modificarilor "hardware" ce le are masina(si care au evoluat de-a lungul timpului...urmand de fiecare data optimizarea setarilor in functie de ele)s-a cheltuit mult timp nervi si bani...poate si ceva riscuri. Evolutia asta gradata eu nu cred ca poate fi in nici un caz concurata de o infuzie scurta si intensa de capital,facuta poate fara multa strategie.....Blitzkrieg-ul incercat de aspirantul cu porsche 996 turbo,n-a prea dat roadele scontate....asta e:)
PS: Sunt parerile mele,cat se poate de subiective,scuze daca am jignit pe cineva-a fost fara intentie...insa nu cred....

SEBASTIAN 29-01-07 08:18

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Pentru a sta linistita lumea masina nu este gata si primeste un nou kit de abgrade pentru mare putere.
Iar pana acum oricum nu a mers cu setarile la maxim.

ROSSI 46 29-01-07 14:08

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
sebastian cred k orizontul tau e mult peste cel vizibil...banuiesc k tinzi catre cea mai inalta treapta a podiumului....aici ma refer k vrei sa ajungi cu masnia asta unde nimeni nu a mai facuto....adik sa faci din ea cea mai rapida subaru impreza sti din lume...ce pot sa zic....cred k nu e imposibil...shi tu shtii cel mai bine unde te situezi acuma cu acest proiect....itzi doresc de acum numai concurentzi din ce in ce mai puternici ptr a putea evolua....bafta maxima...shi numai bine....

SEBASTIAN 29-01-07 14:42

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Nu nu gandesc atat de mult sunt limitat de buget.
Am limitele mele dar vreau sa matur multe masini de strada cu mari pretentii.
Am sa incerc sa progresez!

MariusM 29-01-07 14:46

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
eu stiam de un wrx modificat de easy street. are cam 740 hp si se misca excelent. dar seby cu munca lui cred eu ca poate face din sti-ul lui una din cele mai competitive masini (cel putin din romania, daca nu din lume)

ROSSI 46 29-01-07 14:54

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
sincer cred k sunt destui cei k mine care ar plati bai sa mearga cu mashnia ta...e shi asta o idee...100 de euro pe km...cu sigurantza cred k ai strange bani frumoshi....punem toata suflarea ban la ban satzi faci mashina...glumeam sper k nu am deranjat....oricum...sa fii sanatos k restu incet incet le rezolvi tu..numai bine

SEBASTIAN 29-01-07 15:07

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Pentru romania tinta nu e asa de grea, dar pentru toata lumea e imposibila.
Eu am totusi strategia mea, nu ma raportez la nimeni fac ce cred ca e bine cand pot indiferent de restul, nu fortez insa eu stiu ce insemna cel mai puternic wrx si nu am aceasta tinta, chiar daca as putea aceea nu mai e o masina care sa circule normal.

ROSSI 46 29-01-07 15:20

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
chiar nu e tentanta ideea de cea mai pueternik..k s epoate rezolva nui problema asta....dar ceea ce cred k e cel mai important este felu in care performeaza mashina k un tot unitar...nu doar pe 402 metri sau doar in linie dreapta....e imbucurator sa shtii k ai pe cineva la tine in tzara care prepara o asemenea minunatzie la un asa nivel shi care e dispus sa mai shi comunice cu poporu'....deshi unii fac nazuri ptr k nu spui tot ce ai...dar probabil k nu shtiu k totul in ziua de azi costa bani...cu atat mai mult informatzia...cel mai important este sa ajungi satzi duci proiectul la bun sfarshtit....dehi crred k o asa mashnia este o gaura neagra ptr orice buzunar..shi treaba nu cred k sar termina vreodata...adik ar fi intotdeauna ceva de modificat la ea de imbunatatzit...subasnsable noi mai performante...in fine cred k ai o intreaga lista de modificari ce urmeaza sa le aplici....e o mashina tare nascuta din mainnile unuia care shtie ce face....shi cu sigurantza k ink nam vazut nik din ce poate ea cu adevarat...ashteptam cu sufletu la gura evolutzia acestei rachete...care din fericire mai shtie sa ia shi o curba....ai fost contactat de vreo publicatzie de specialitate din afara satzi expui mashina in revistele lor?...sau urmeaza sa apari...probabil k dupa ce vei ieshi la bataie cu ea in europa vei produce ceva senzatzie shi atunci vor face coada....wtf was that?....subaru from romania mother fuckers....


All times are GMT +2. The time now is 12:16.

- Copyright 2026 4Tuning