Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

turbatu' 24-04-08 10:50

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1500185)
ai cumparta arcuri noi?
sau second hand?

noi. 2 mil arcurile si 1 mil montatul..
si cand am vazut ce usor se schimba, mi-a venit sa-mi dau palme

bzsa 24-04-08 14:10

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by turbatu' (Post 1500199)
noi. 2 mil arcurile si 1 mil montatul..
si cand am vazut ce usor se schimba, mi-a venit sa-mi dau palme

atunci nu stiu ce sa zic la meu e detul de inaltata nu am probleme
ai suspensie sport?

turbatu' 24-04-08 14:42

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1500565)
atunci nu stiu ce sa zic la meu e detul de inaltata nu am probleme
ai suspensie sport?

nu, e stock
dar si cand ma apas pe ea, se duce in jos..
am apasat si pe alte masini, dar nu se lasa asa tare. Nu are ceva bara de torsiunie, care sa tina masina mai sus?
amortizoarele le-am schimbat anu trecut..cred ca nici n-au iesit inca din garantie

paul_ral 24-04-08 22:36

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Asta e o problem comuna la VW

SV-05-YCR 09-05-08 11:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Salut la toata lumea!!!
Sunt nou pe forum , am un Vento 1,8 benzina 66 Kw 1997 cumparat in decembrie anul trecut si acum am o problema cu senzorul de temperatura interioara la climatronic . Stie cineva unde as putea gasi asa ceva?

MaxX_82 24-05-08 23:35

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
nimeni nu mai zice nimic... ceva noutati pe masini? sau nu le mai aveti...

bzsa 24-05-08 23:37

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ba da urmeaza noutati la masina mea:D:D:D

MaxX_82 25-05-08 11:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pai nu te rusina si zi cam ce vrei sa faci :P

FANEX 25-05-08 21:21

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
anvelope noi pe masina,se incadreaza la categoria noutati ?


:peace:

turbatu' 26-05-08 09:51

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sapt viitoare imi schimba arcurile pe spate..din nou.
sper ca astea sa fie mai tari ca alealalte.
daca pun 2 pers in spate, o trag dupa mine

turbatu' 26-05-08 09:54

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
la toamna cred ca o marit. E interesat cineva? E de familie buna, cu zestre :D

FANEX 26-05-08 20:03

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
turbatu'le , esti la a doua pereche de arcuri pe spate ?
amortizoarele de care sunt ?
eu sunt total dezamagit de amortizoarele spate,MONROE pe ulei,care le-am schimbat noi acum un an si s-au duuuuuus ....
intentionez sa schimb pe spate arcurile si sa pun amortizoare pe gaz,dar nu stiu daca se vor impaca cu cele din fata care sunt pe ulei.

:peace:

turbatu' 27-05-08 08:58

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1554829)
turbatu'le , esti la a doua pereche de arcuri pe spate ?
amortizoarele de care sunt ?
eu sunt total dezamagit de amortizoarele spate,MONROE pe ulei,care le-am schimbat noi acum un an si s-au duuuuuus ....
intentionez sa schimb pe spate arcurile si sa pun amortizoare pe gaz,dar nu stiu daca se vor impaca cu cele din fata care sunt pe ulei.

:peace:

pai le-am dat jos pe alea originale, si am pus altele..dar sunt la fel (bani aruncati).
problema cre ca e amortizorul..
amortizoarele le am de un an jumate..sunt inca in garantie (nu mai stiu marca) si sunt praf.. mi-a facut un "test de anduranta" (au zis ei) la suspensie si a iesit 56 %pe fatza stanga-dreapta, 54%spate stanga si 10% spate dreapta.
Minimul admis e 20%. Acu astept sa vad ce-mi schimba..amortizoarele sau arcurile.

Am un prieten cu golf 3, are pe fatza ulei si pe spate gaz. merge bine..
doar ca de un timp, la viraje scurte, ii ajunge aparatoarea de noroi fatza pe jos.

antonlupan 31-05-08 23:41

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
salutare.nou ventoloc.am o mica intrebare.gpl pe motor de 1,8 ,90 cai are cineva?cum se comporta?

antonlupan 31-05-08 23:43

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
cum sa fac sa pun ceva poze cu masinutza mea?


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2026 4Tuning