Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea.html)
-   -   Diverse, evenimente, discutii, pareri (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea/33602-diverse-evenimente-discutii-pareri.html)

DragosT 02-08-08 12:02

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Si aici sunt puzderie de motoare dar oamenii la fel, dezbinati. Singura chestie care-i leaga cat de cat e plimbatul. Asta nu se poate aplica soferilor de masini. Imi povestea un amic cu motor ca a fost la Tg Secuiesc, azi trebuia sa fie la Brasov dar e o chestie in familie. Ce face acolo? Bea, bea, bea, mananca putin si iarasi bea pana nu mai poate. Asculta muzica si face tampenii. Deci tot oameni ca noi sunt si ei, doar ca dintr-un motiv sau altul sunt mai "destepti".

Ce are Tulcea si mai are doar Galatiul si Braila? Peste nene ;). Nu e nicio balta, cherhana, lac de pescuit sportiv, cu ingradire, unde se poate vorbi si organiza o cupa a cluburilor la pescuit sportiv ca eveniment principal? Se face un bors pescaresc la comun seara, se sta la cort si se vorbeste de masini. Luati intrare pentru ca mintea romanului asociaza pretul cu, calitatea. Astfel se acopera parte din cheltuieli, desi daca balta se negociaza frumos altele nu prea mai vad. Un magazin doua sa acopere partea de cupe la concursul de tuning si aia e. De ce sa-l duci pe munte la Mahomed cand natural e sa-i duci pe Mahomezi la munte, unde muntele e locul vostru ales pentru desfasurare?! Anul trecut la 4tuning fever cum a fost? S-a gasit locul, au venit oamenii. De ce? Ca era mare si faceau baie. In rest, orice s-a intamplat acolo se putea intampla oriunde in tara. E foarte simplu. Ce va trebuie este mediatizare. Locala (imprimati pe hartie lucioasa niste flyere ca la tipografie va rupe), nationala prin alte situri, anuntati cluburile etc. Ganditi-va si la activitati specifice gen trasul ala cu sfoara, alergatul in saci etc. . Nu conteaza ca nu au legatura cu masinile. Conteaza ca se desfasoara cu soferii acestora.
Cat despre liniute, daca nu sunt masini in Tulcea e mai ieftin sa mergeti in alte locuri sa va dati decat sa organizati la voi in scopul asta. Altfel, se iese in gaura mare.

mikafly 03-08-08 11:08

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Despre organizarea vreunui eveniment gen cursa,burn sau alte minuni nici nu se pune problema,din 2 motive...nu exista un loc in care sa se poata desfasura asa ceva,......si 2....toti cei care se ocupa de conducere si care pot lua decizii,sunt niste comunisti feroce.Nici nu vreau sa imi imaginez figura si expresia primarului cand va auzi din partea unui grup de entuziasti ca v-or inchiderea unei strazi pt cateva ore intr-o zi de Duminica.Din partea politiei cred ca sprijin ar fi...mi sa punctat d emulte ori chestia asta.Problema mare este la primarie sau consiliu judetean.....nu stiu care se ocupa exact de autorizatie.Loc pt o cursa de accelerare ar fi ...pe o portiune centrala de la moara inspre casa cartii...are mai mult de 400 de m.....si e ultracentral.Si bineinteles pe aeroport.....unde ne lovim de un mare director...si de echipamentul de balizaj(nou ce-i drept)....si de o taxa exorbitanta........Depre sponsori nu mai vreau sa vorbesc....pt ca nu sunt.... sau daca sunt....sunt prea imbecili ca s ainteleaga fenomenul.....ei doresc o publicitate rapida si ieftina.....
Deci.......o sa mia treaca ceva timp pana cand o sa se poata face ceva cum trebuie in Romania...nu numai in Tulcea.

Cosmin255 03-08-08 12:53

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Geox` (Post 1674868)
Cei drept numarul masinilor modificate in Tulcea le poti numara pe degete!
Cum zice Tata Tulcea e capat de tara nu prea ai ce face aici!
La nori sponsori?Clubul Delta Tulcea e de vanzare 107 mil de euro si nu il ia nimeni!nu cred ca se poate vb de sponsori la noi!
Am auzit ca nici la Constanta acum nu au fost masini:???:slab detot!

107 milioane ?:) 107 mii...si se pare ca nu ii trebuie nimanui , dc nu il iei tu ?

mikafly 03-08-08 23:11

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK (Post 1676787)
107 milioane ?:) 107 mii...si se pare ca nu ii trebuie nimanui , dc nu il iei tu ?

Cred si daca ar fi la 10 mii....tot nu s-ar vinde .....si pretul ar fi mult prea exagerat........sa fim realisti....valoare.....zero.Dar s anu vorbim pe un forum automobilistic despre "sportul rege" in incultura.

flmoise 14-08-08 13:41

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
cine stie o firma de reparatii aer conditionat sa imi zica si mie....
mor de cald....
vreau....freon
pls. poate reusiti sa mi dati si mie niste relatiii....
astept
[email protected]

KAB 14-08-08 19:40

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by flmoise (Post 1695865)
cine stie o firma de reparatii aer conditionat sa imi zica si mie....
mor de cald....
vreau....freon
pls. poate reusiti sa mi dati si mie niste relatiii....
astept
[email protected]

Vino la Giva pe Spitalului, poate te rezolva baietii...;)

KAB 15-08-08 18:24

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Fleicitari lui Fly, primu om din TL, asa de incurajare si ca sa-ti creasca si inimioara!:D:tenisclap La mai multe articole!!!

mikafly 15-08-08 18:30

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Alecu_2fast (Post 1698162)
Fleicitari lui Fly, primu om din TL, asa de incurajare si ca sa-ti creasca si inimioara!:D:tenisclap La mai multe articole!!!

Ms man....sa speram ca ne vedem...din revista....pe la jumate.....ca nu indraznesc sa zic mai in fata..(ma refer la inceputul revistei...sau pe coperta)..sunt altii care merita locurile alea.

Eugen_TL 15-08-08 19:05

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
intradevar FELICITARI pt aparitie..desi sincer sa fiu nu cumpar revistele noroc de alecu

Bogyciu 15-08-08 20:02

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Oricum, felicitari si de la mine, si daca e ceva de votat ca sa urci in clasament (cu toate ca stiam ca depinde doar de juriu) dai un mass si sarim cu voturile pe tine!!! SUCCES!!!

Geox` 17-08-08 13:47

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Felicitari Flyhttp://smileyjungle.com/smilies/smiling1.gif:!:La cat mai multe apariti.
Alecu_2fast Poate sa ne scanezi si noua articolul:!:

Bogyciu 18-08-08 22:59

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Mister Grand_turbo, se poate sa ne spui si noua cine esti? Ce masina conduci, asta pt cei care nu au auzit inca de tine...

grand turbo 18-08-08 23:33

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
conduc un logan pick up 1.6 b-84-zsl si baietii imi zic cubanezu ma stii d-l world rallye car
si credema ca au auzit TOTI de mineintreabal pe vip mause

MauS 19-08-08 09:15

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by grand turbo (Post 1703066)
conduc un logan pick up 1.6 b-84-zsl si baietii imi zic cubanezu ma stii d-l world rallye car
si credema ca au auzit TOTI de mineintreabal pe vip mause

Iar ai facut cheta de 1 Leu prin cartier sa-ti iei juma' de ora la internet cafe?

:))))))))))))))))))))))))))))))))))

Bogyciu 19-08-08 09:23

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by grand turbo (Post 1703066)
conduc un logan pick up 1.6 b-84-zsl si baietii imi zic cubanezu ma stii d-l world rallye car
si credema ca au auzit TOTI de mineintreabal pe vip mause

Acu te stiu, si sunt sigur ca toti au auzit de tine :D...


All times are GMT +2. The time now is 09:32.

- Copyright 2026 4Tuning