Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

DJBOSS 27-09-11 18:20

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4609719)
schimbarea culori a costat fix 107 ron ;)

uuuuuuuuuuu cam mult ce nu au toti aceleasi preturi ?

julaikos 28-09-11 07:33

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Hai ca si eu sunt curios cum ai reusit fara identificare...

darck_angel64 28-09-11 08:08

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
indentificarea este obligatorie doar atunci cand schimba proprietarul, este o masura de preventie...

julaikos 28-09-11 08:38

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Zau? :D de asta ai pe formularul de atestare un paragraf unde alegi pentru ce vrei sa verifici autenticitatea masinii?

Dupa vopsirea vehiculului in culoarea preferata, trebuie sa va prezentati la sediul unei reprezentante R.A.R. pentru modificarea culorii in cartea de identitatea vehiculului.

Actele necesare la R.A.R. pentru modificarea cartii de identitate a vehiculului (C.I.V.) sunt:
- cerere activitate R.A.R. (cererea se va completa olograf de catre solicitant pe propria sa raspundere, va fi semnata in prezenta angajatului R.A.R. care efectueaza prestatia);
- act de identitate solicitant;
- cartea de identitatea vehiculului.

lancer 28-09-11 14:02

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
schimbarea culorii e aparte de schimbarea proprietarului ... la schimbare proprietar trebuie sa ai si itp facut ... la schimbare de culoare nu se cere asta.. am trecut si eu prin asta ... am cumparat masina ..am aranjat-o inclusiv vopsire si dupa aia tambalaul cu actele ... prima data am facut schimbarea de culoare cu identificare cu tot (m-am riscat si m-am dus cu masina fara itp... nu au zis nimic) a doua zi am facut itp-ul (nu ma primeau la itp fara schimbare de culoare trecuta in certificat) si dupa itp imediat am facut schimbarea de proprietar in carte iar la rar si apoi tevatura cu politia si financiarul si ..bla bla

lancer 28-09-11 14:15

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4609256)
Credaca maxim 60 lei a dat pt schimbarea culori,cel putin la rar in seveverin atat este si sa treci in 2 culori 90 lei , desi la fel zic si acic a trebuie sa fie prezenta si masina :lol

preturi difera de la oras la oras ..asta am vazut un pic logic ar fi hai sa zicem ... intr-un oras mai mare si preturile sunt altfel ... si impozitele si taxele ... asta e romania ... dar ce mi se pare ilogic diferenta pentru 2 culori se face aceiasi munca ..aceiasi identificare si in cazul unei culori ca si in cazul a doua culori .. e ca si cum ar costa 60 de lei ca ai schimbat culoarea in alb si 90 ca ai schimbat-o in albastru ... sunt mai multe litere de scris ...:P... eu cand am facut-o pe a mea nu stiu sa ma fi costat mai mult ca am facut-o in 2 culori

Danniel 28-09-11 15:10

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
sa ne luminezi si pe noi in privinta schimbarii de culoare fara masina, eu am fost tot pe 26 09 2011 !!! si tot crem a fost si a mea acum au trecut-o neagra problema e ca la mine au verificat la sange masina si mi-au racait vopseaua pe lonjeron si contraaripa sa fie ei siguri ca a fost crem inainte am scapat cu 89.xx lei

Dr.Dre 29-09-11 00:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
garantie ,garantie,ce garantie domnule.noi aici lucram pe incredere https://www.youtube.com/watch?v=gMGM9LDtHW0 pe principiul asta sa rezolvat:D.ptr cei mai curiosi detalii pe privat ;).bun,am rezolvat si cu itp-ul,am programare vineri,pana atunci o pregatesc sa fie frumoasa la poza :D.i-am pus bari de trs(imi place f mult cu da cu ele),o sa iau si o capota stock sa am una si fara bad boy,o vopsesc si o montez,si uite asa masina o sa aiba doua fete.cand ma plictisesc de una o pun pe cealalta :D

DJBOSS 29-09-11 00:29

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4612780)
garantie ,garantie,ce garantie domnule.noi aici lucram pe incredere https://www.youtube.com/watch?v=gMGM9LDtHW0 pe principiul asta sa rezolvat:D.ptr cei mai curiosi detalii pe privat ;).bun,am rezolvat si cu itp-ul,am programare vineri,pana atunci o pregatesc sa fie frumoasa la poza :D.i-am pus bari de trs(imi place f mult cu da cu ele),o sa iau si o capota stock sa am una si fara bad boy,o vopsesc si o montez,si uite asa masina o sa aiba doua fete.cand ma plictisesc de una o pun pe cealalta :D

ce o sa faci cu scaunele ? le lasi pe astea SPORT sau pui pe cele normale ? bafta vineri la itp oricum treci cu brio fara probleme

Dr.Dre 29-09-11 00:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4612786)
ce o sa faci cu scaunele ? le lasi pe astea SPORT sau pui pe cele normale ? bafta vineri la itp oricum treci cu brio fara probleme

ms ms,asa zic si eu ca il trec fara probleme.scaunele astea raman,dar va trebui sa tai traversele de la jumate(cum a facut iulica) si sa o las mai jos

yg.alex 29-09-11 00:50

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
cat de smechera poate sa fie cu bara asta :X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X

Dr.Dre 29-09-11 01:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by yg.alex (Post 4612798)
cat de smechera poate sa fie cu bara asta :X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X

iti place acuma,chiar ma gandeam daca bara asta iti place :D,o sa ii pun si o capota fara badboy sa vad cum arata

manu_96xls 29-09-11 01:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4612807)
iti place acuma,chiar ma gandeam daca bara asta iti place :D,o sa ii pun si o capota fara badboy sa vad cum arata

Ar merge la linie cu pragurile spoilerul ăsta.:-)

Dr.Dre 29-09-11 02:03

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by manu_96xls (Post 4612827)
Ar merge la linie cu pragurile spoilerul ăsta.:-)

mmm sti ca nu zici rau 8)

Acc3l3ratoR 29-09-11 08:30

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4612832)
mmm sti ca nu zici rau 8)

ati innebunit fratilor cu carele de trs...


All times are GMT +2. The time now is 00:41.

- Copyright 2026 4Tuning