![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Hai ca si eu sunt curios cum ai reusit fara identificare...
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
indentificarea este obligatorie doar atunci cand schimba proprietarul, este o masura de preventie...
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Zau? :D de asta ai pe formularul de atestare un paragraf unde alegi pentru ce vrei sa verifici autenticitatea masinii?
Dupa vopsirea vehiculului in culoarea preferata, trebuie sa va prezentati la sediul unei reprezentante R.A.R. pentru modificarea culorii in cartea de identitatea vehiculului. Actele necesare la R.A.R. pentru modificarea cartii de identitate a vehiculului (C.I.V.) sunt: - cerere activitate R.A.R. (cererea se va completa olograf de catre solicitant pe propria sa raspundere, va fi semnata in prezenta angajatului R.A.R. care efectueaza prestatia); - act de identitate solicitant; - cartea de identitatea vehiculului. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
schimbarea culorii e aparte de schimbarea proprietarului ... la schimbare proprietar trebuie sa ai si itp facut ... la schimbare de culoare nu se cere asta.. am trecut si eu prin asta ... am cumparat masina ..am aranjat-o inclusiv vopsire si dupa aia tambalaul cu actele ... prima data am facut schimbarea de culoare cu identificare cu tot (m-am riscat si m-am dus cu masina fara itp... nu au zis nimic) a doua zi am facut itp-ul (nu ma primeau la itp fara schimbare de culoare trecuta in certificat) si dupa itp imediat am facut schimbarea de proprietar in carte iar la rar si apoi tevatura cu politia si financiarul si ..bla bla
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
sa ne luminezi si pe noi in privinta schimbarii de culoare fara masina, eu am fost tot pe 26 09 2011 !!! si tot crem a fost si a mea acum au trecut-o neagra problema e ca la mine au verificat la sange masina si mi-au racait vopseaua pe lonjeron si contraaripa sa fie ei siguri ca a fost crem inainte am scapat cu 89.xx lei
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
1 Attachment(s)
garantie ,garantie,ce garantie domnule.noi aici lucram pe incredere https://www.youtube.com/watch?v=gMGM9LDtHW0 pe principiul asta sa rezolvat:D.ptr cei mai curiosi detalii pe privat ;).bun,am rezolvat si cu itp-ul,am programare vineri,pana atunci o pregatesc sa fie frumoasa la poza :D.i-am pus bari de trs(imi place f mult cu da cu ele),o sa iau si o capota stock sa am una si fara bad boy,o vopsesc si o montez,si uite asa masina o sa aiba doua fete.cand ma plictisesc de una o pun pe cealalta :D
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
cat de smechera poate sa fie cu bara asta :X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:41. |
- Copyright 2026 4Tuning