Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   2 Faster More Show (https://forum.4tuning.ro/439-baia/121631-2-faster-more-show.html)

botdriver 09-06-09 18:06

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by Keisuke (Post 2393786)
era 205 ce s-a dat cu huber

ups:oops: era cam ciudat nu am retinut ce era ;))

brummy 09-06-09 18:49

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by jozsi555 (Post 2393728)
asta masina a fost anul acesta?


adica un fiesta de la cluj?

nope... baiatu face ceva si mai rapid :D

apropo.. anul trecut nu a fost "facut" de nimeni, a fost cea mai rapida masina de la grupa A

huber_bm 09-06-09 19:10

Re: 2 Faster More Show
 
baiatu asta cu fiesta nu a fost, de venea ne rupea pe toti de la grupa mea...
4 carburatoare daca tin bine minte

Piry 11-06-09 09:41

Re: 2 Faster More Show
 
ti bine minte dar la timpul trecut :D si-a schimbat motorul si a pus chiar si un filmulet cu el cand l-a pornit prima data pentru ca el are masina prezentata pe cateva forumuri si lumea era curioasa http://www.*************/video/74/team...-20-first-fire

Raekwon205 11-06-09 11:15

Re: 2 Faster More Show
 
anu trecut a fost la grupa B ( ca erau A,B,C...nu A1,A,B...) si a scos timp mai bun decat cei de la C, ...dar sa-l vedeti acuma...

Keisuke 11-06-09 12:23

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by Piry (Post 2398316)
ti bine minte dar la timpul trecut :D si-a schimbat motorul si a pus chiar si un filmulet cu el cand l-a pornit prima data pentru ca el are masina prezentata pe cateva forumuri si lumea era curioasa http://www.*************/video/74/team...-20-first-fire

Frumos proiectul, cofetarita de el in garaj, tot respectul pentru fiesta asta !

M I V E C 11-06-09 18:54

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by Keisuke (Post 2398714)
Frumos proiectul, cofetarita de el in garaj, tot respectul pentru fiesta asta !

nu as zice ca a fost cofetarita,,, mai degraba as spune ca este proiect frumos , finalizat cu succes,,,,

cofeterite is acele masini la care predomina sarma, banda izolatoare (power tape) si alte inventiii de genul,,,, dar aici chiar este vorba de ceva frumos

Keisuke 12-06-09 00:58

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by M I V E C (Post 2399840)
nu as zice ca a fost cofetarita,,, mai degraba as spune ca este proiect frumos , finalizat cu succes,,,,

cofeterite is acele masini la care predomina sarma, banda izolatoare (power tape) si alte inventiii de genul,,,, dar aici chiar este vorba de ceva frumos

Bine ca esti tu destept :punch: , 'cofetareala' la care ma refeream nu are legatura cu sarma, dar powertape-ul e indispensabil la orice masina de curse ;)

http://www.*************/video/85/team...a-vs-205-rally

Jeff 25-06-09 15:38

Re: 2 Faster More Show
 
Alta gafa organizatorica la Baia Mare, care ma implica direct: mi s-a promis din partea sponsorului S.C. CRISADA TYRES S.R.L. din Chitila un set de anvelope Toyo CT01 235/45/17, premiu special acordat la 2 Faster More Show celei mai rapide masini. Am asteptat o saptamana dupa care am sunat la Crisada - mi s-a spus ca anvelopele au fost puse la curier de catre un "coleg", care urmeaza sa-mi dea AWB-ul. Desigur ca nu m-a cautat nimeni, gumele nu au fost expediate. Am sunat din nou, am fost aburit din nou. Am luat legatura cu Ionut (organizatorul curselor) care s-a scuzat ca treaba il depaseste, nu are cum sa controleze actiunile sponsorului.
In ceea ce ma priveste, Ionut Pintea nu va mai beneficia de participarea sau sprijinul meu la nici o cursa organizata la Baia Mare. Mai grav e ca in loc sa ridice nivelul curselor el a ales o abordare superficiala. Unele lucruri pot fi scuzate de catre timpul nefavorabil, altele nu.
Despre Crisada Tyres: no comment.

ondin 25-06-09 15:53

Re: 2 Faster More Show
 
Pai e clar ca se dorea doar mediatizarea, daca era pe bune premiul primeai gumele pe loc.

Jeff 25-06-09 16:56

Re: 2 Faster More Show
 
Am inteles, nu inteleg insa sa-si bata joc de mine. Nu in gumele alea stau eu, e doar o chestiune de principiu, urasc ipocrizia si minciuna.

T@m@ngo 25-06-09 17:30

Re: 2 Faster More Show
 
pacat ca n-o sa-l mai vedem pe jeff in baia mare :( un om care stie sa conduca nu gluma ...

IonutzMFF 25-06-09 18:23

Re: 2 Faster More Show
 
Imi pare rau ca a iesit asa , exact cum spunea Jeff , nu pot controla actiunile oamenilor .

M I V E C 26-06-09 07:28

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by Jeff (Post 2437051)
Alta gafa organizatorica la Baia Mare, care ma implica direct: mi s-a promis din partea sponsorului S.C. CRISADA TYRES S.R.L. din Chitila un set de anvelope Toyo CT01 235/45/17, premiu special acordat la 2 Faster More Show celei mai rapide masini. Am asteptat o saptamana dupa care am sunat la Crisada - mi s-a spus ca anvelopele au fost puse la curier de catre un "coleg", care urmeaza sa-mi dea AWB-ul. Desigur ca nu m-a cautat nimeni, gumele nu au fost expediate. Am sunat din nou, am fost aburit din nou. Am luat legatura cu Ionut (organizatorul curselor) care s-a scuzat ca treaba il depaseste, nu are cum sa controleze actiunile sponsorului.
In ceea ce ma priveste, Ionut Pintea nu va mai beneficia de participarea sau sprijinul meu la nici o cursa organizata la Baia Mare. Mai grav e ca in loc sa ridice nivelul curselor el a ales o abordare superficiala. Unele lucruri pot fi scuzate de catre timpul nefavorabil, altele nu.
Despre Crisada Tyres: no comment.

poi numai cand spui Chitila,, mie imi trec prin cap piesele lui Margineanu
https://www.youtube.com/watch?v=C0OrwtGPaMw
aici aveti piesa, si va puteti imagina ce oameni sunt cei de la Chitila

Quote:

Originally Posted by Jeff (Post 2437249)
Am inteles, nu inteleg insa sa-si bata joc de mine. Nu in gumele alea stau eu, e doar o chestiune de principiu, urasc ipocrizia si minciuna.

poate organizatorul a optat sa primesca bani, si a renuntat la gume, si a omis sa iti spuna asta,,,:shock:

IonutzMFF 26-06-09 09:12

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by M I V E C (Post 2438760)
poi numai cand spui Chitila,, mie imi trec prin cap piesele lui Margineanu
https://www.youtube.com/watch?v=C0OrwtGPaMw
aici aveti piesa, si va puteti imagina ce oameni sunt cei de la Chitila


poate organizatorul a optat sa primesca bani, si a renuntat la gume, si a omis sa iti spuna asta,,,:shock:

:)) Glumet ca de obicei ...era vorba sa'mi de'a 500 ron inainte si gumele , nu mi'a dat nici un ban , dupa show mi'a spus ca trimite anvelopele ...deci e total invers :)


All times are GMT +2. The time now is 19:31.

- Copyright 2026 4Tuning