![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
deci practic ma p** pe el de calculator....nush ce sa mai fac ca sa imi mearga programul..
ieri am bagat windowsul din nou....am instalat toate placile...am instalat si programul...nu vroia sa mearga de fiecare data imi dadea eroarea de mai jos. am reinstalat de vreo 5-6 ori si programul si placile....tot nu vrea sa mearga...ma poate ajuta cineva in legatura cu ce sa fac....VA ROG!! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
eu cred ca e ceva din PC...hdd...nush sigur:???:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
din cate am vazut acolo (ati3duag.dll) se pare ca ar fi ceva de la placa video probabil un conflict ceva... nu pot sa ma pronunt..
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am facut toate panaramele posibile...tot nimic...
asa ca am bagat windows-ul din nou...acu imi da alta eroare si nici nu vrea sa imi mai porneasca programul...zice ca nu a gasit ceva...:( |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
a mai patit unu asa cu smax-u...dupa ce a reinstalat xp'u nui mai mergea smaxu...tare mi-e frik sa reinstalez windows'ul:???:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
...am si eu o mica prob ...daca e cnv amabil sa ma ajute si pe mine...am facut un blueprint in smax pt un audi a3...si partea ''side'' si cea ''top'' se vad neclare..sa-mi spuna si mie cnv cum rezolv prob...la toate am folosit aceleasi setari numai ca la ''side'' si ''top'' e rezolutia mai mare...uitati printu...so hellp me !
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
frost- mie imi dadea aceeasi eroare pt ca se incalzea placa video prea tare . i-am pus un cooler si nu mai sunt probleme
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ms man...dar planuiesc sa imi schimb tot compul :)....e cam vechi el ..
o sa stau un pic pe tusa cu 3d-ul dar tre sa ma conformez :( |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am problema asta de mai multa vreme.. dau sa pornesc maxu, se petrece ceva.. incarca ceva informatii, si apoi nimic.. la fel si daca incerc sa deschid un *.max
ce sa fac? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Daca ai obtiunea atunci cand pui imaginea in emulator , sa repari programul , asta ti-as recomanda. Totusi , daca problema reapare , reinstaleaza-l .
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
iemies.. o sa incerc cand imi revine chefu
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
cobra2007 : ai la customize/preferences/viewports/configure driver/selectezi 1024 cu 512,bifezi match bitmap in ambele locuri,linear si linear,ok.repornesti maxu.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Bine v-am regasit oameni, azi am ajuns si eu de la mare, si am inceput sa mai trag cu ochiu pe forumuri ca nu am mai vazut pc de vreo 2 sapt :D
@Frost Dani: Heh ce ai patit tu acolo nu are nici o leg cu windows-ul sau cu max-ul. Care e progr pe care il folosesti la randare? Dak e mental ray at treci pe Vray ca cu el nu o sa ai asa o problema din cate stiu eu. Faza care e: tu vrei sa randezi o scena cu niste setari prea mari pt pc-ul tau si plak video nu face fata, asa am patit si eu cu un alt motor de randare, deoarece folosea la randare plaka video nu CPU si placile ATI sunt de *** la faza asta nu suporta prea bine motoarele de randare care fol plak video, dak ai sa treci pe vray ai sa vezi ca probl dispare deoarece vray fol mai mult cpu decat plak video, nu ai ce face la faza asta decat sa reduci detaliile, sa iti schimbi motorul de randare sau pc-ul dar nu iti lua plak ATI sau se poate sa ai aceeasi surpriza. Bafta |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ms man..dar problema a fost cam asa la inceput :
am instalat max-ul....dupa care tot ce ii mai trebuia..si la sfarsit si motorul de randare v-ray . am restartat comp-ul si dupa care am vrut sa intru in program. imi arata ca incarca si cand sa intre in scena..(fara sa fac nimic ) mia dat eroarea aceia....am reinstalat totul am si scos v-ray dar tot degeaba. nush ce se intampla...ca acum nici sa mai porneasca programul nu vrea:???: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:06. |
- Copyright 2026 4Tuning