Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/59316-the-zeitgeist-intra-vezi-lumea.html)

B3ST 22-10-08 18:40

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
2012:weirdface?? Poate 3012 ai vrut sa scrii :lol:. Pai ar trebui schimbat tot. Incepand de la cum stim sa mancam pana la cum stim sa ne inmultim. Dupa cum zice acea minte iluminata, am avea nevoie de o schimbare radicala, de o revolutie a mintii. A fost nevoie 2000 de ani sa ajungem acea ce suntem si cum, despre ce gandim(:blahblah:). Tu crezi ca in 4 ani se poate realiza asa ceva?:no:

cannavaro 26-10-08 23:36

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
ahaha in seara asta e Prigoana pe OTV. Si ce subiect de discutie are?! Zeitgeist 2. Bine..ca multe din lucrurile din film le prezinta ca fiind descoperite de el gen asasini economici, criza din America si sistemul bancar de-acolo etc.

Dominic-V 03-11-08 19:51

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Astazi, pe OTV pentru cine nu a vazut inca filmu (Zeitgeist 2), il poate vedea (nu tot, doar ce e mai important). Vizionare placuta.

romeeeeo 04-11-08 20:45

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Sunt nou pe aici si ma bucur foarte mult ca vad o dezbatere pe tema ,asta am caut pe net sa gasesc un forum dedicat acestui subiect,
https://video.google.com/videoplay?do...80303867390173
un link cu un film super bun. Vizionare placuta. mai revin cu posturi ,momentan foarte ocupat.

AAAAK 05-11-08 11:31

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Quote:

Originally Posted by cannavaro (Post 1828614)
ahaha in seara asta e Prigoana pe OTV. Si ce subiect de discutie are?! Zeitgeist 2. Bine..ca multe din lucrurile din film le prezinta ca fiind descoperite de el gen asasini economici, criza din America si sistemul bancar de-acolo etc.

A fost si la Nasul intr-o seara (printre putinele emisiuni tv ce merita vazute,dau pe fatza multe afaceri murdare) si chiar au bagat cateva particele din Zeitgeist.

loverboy 06-11-08 11:04

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
http://video.google.co.uk/videoplay?...55148420454993 a aparut si subtitrarea in romana.... ;)

patriotu90 08-11-08 12:11

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
http://war080808.com/

ERY 10-11-08 10:57

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Si pt cei pasionati de acest gen...se gaseste pe dc un film... "Illuminati" are 4 parti...dezbate aceeasi problema ca Zeitgeist...foarte explicit si bine realizat...

bmwm5 10-11-08 11:35

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
eu mi-am luat cartea Iluminatii,dar din lipsa de timp liber nu am trecut nici macar de introducere

ERY 11-11-08 09:35

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Cartea nu o stiu dar filmul este....brici...si am mai vazut un film recent..."banii negrii ai lui Ceausescu"...o sa vedeti cateva nume interesante din lumea politica actuala...;)

ESPinoza 11-11-08 13:29

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Quote:

Originally Posted by ERY (Post 1856658)
Cartea nu o stiu dar filmul este....brici...si am mai vazut un film recent..."banii negrii ai lui Ceausescu"...o sa vedeti cateva nume interesante din lumea politica actuala...;)

ajuta`ma cu un link ceva te rog, nu gasesc nimic cu titlul asta. ma refer ma "banii negri ai lui ceasusescu"

ERY 11-11-08 14:44

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Cand ajung acasa o sa iti zic titlul exact de pe DC.

NONE 14-11-08 03:57

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
am ramas in stare de soc :shock:
partea cu religia m-a interesat ca-s musulman...
si de multe ori mi-au zis multi din romania ca musulmanii sunt salbatici etc etc...ca, crestinismul nu stiu de cat timp e...acum o sa le arat filmul sa se convinga singuri !
am vazut multe minunatii cu ochii mei !
Vara trecuta am fost in Liban ca e o sarbatoare cum este la romani Pastele...ceva de genul...acolo fac de mancare ptr toti....am vazut foc arzand singur doar un fel de teava si ardea singura am pus mana pe ea m-am uitat in ea si era goalä...si am vazut multe chestii care m-au lasat socat...
acum va rog sa nu o luati in nume de rau...dar Romania daca tot se mai tine dupa America...America in sus , America in jos o sa fie un macel de nedescris...Romanii se duc ei in Afganistan ca sunt cu americanii ce sunt smecheri...si daca s-or supara aia sarim toti in aer...au banii sa cumpere ce arme vor...
faceti putin calcul cati arabi sunt pe lumea asta !
Siria , Liban , Afganistan , Pakistan , Dubai , Emiratele Saudite , Egipt , sunt multe nu am acum chef sa le scriu pe toate...
daca s-ar unii toate ce s-ar intampla ?
Arabii ar conduce lumea...dar toata prietenia e pana la bani...petrolul...
acum si Romania se cearta cu Ungaria pentru Insula Serpilor ca au descoperit o cantitare mare de petrol dupa care Romania nu ar mai avea nevoie de petrol in urmatoarele 200 de ani...
imi cer scuze scuze ca m-am abatut de la film...
si inca o data scuze ca s-ar putea sa am si greseli gramaticale..nu am mai stat sa verific...o zii placuta tuturor...

EvLSant0S 14-11-08 10:36

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Exista o chestie aparuta recent,mai multi oameni de stiinta ar fi ajuns la concluzia ca ..
in 2012 odata cu schimbare polilor ..
psihic vbind .. multi or s-o ia razna.. odata din cauza schimbarii rapide..
si a doua , din cauza haosului care o sa fie ..
pentru ca o sa fie direct mayhem :D haos maxim !!
daca astia se caca pe ei de la o criza financiara gandita si manarita de aceiasi muisti care fac totul , daramite la o miscare de genul ala, si marele haos o sa vina din cauza faptului ca lumea n-o sa stie ce i-a lovit,
selectie naturala,multi or sa moara, aia slabi ..
se spune ca vor fii cca 3 zile.. de haos..
dupa care.. incep sa se aseze lucrurile ..
imi doresc,din tot sufletul meu , ca 2012 sa se intample,pentru ca decat sa traiesc intr-o lume de cacat cum e asta, in care lumea chiar s-a obisnuit cu legile astea de jungla ! cu .. ce conteaza ca ala moare de foame ? MIE SA-MI FIE BINE !



DE CE SA-TI FIE TIE BINE SI ALUIA NU CAND E FOARTE FOARTE POSIBIL SA VA FIE LA AMANDOI
profit,bani .. etc..
egoism infect..
va faceti probleme ... ? ca daca automatizam totul n-o sa mai avem ce face?
oricum automatizarea asta are loc deja ..
doar ca acum ..
e mai mare haosu ..
ca nu mai are lumea loc de munca/bani , etc..
intr-o societate libera,fara bani ..
:)
n-ar exista probleme astea,cum zicea si filmu,e mega,mega,simplu
creeaza ABUNDENTA ...
cand ai 3 miliarde de kg de cartofi .. ptr un orash ..
nu-l mai vinzi ..
ca nu valoreaza nimic ..
plm,varza exemplu .. dar ati prins ideea :D




ei hotarasc cati bani sunt pe piata si etc...
e interesul lor sa fie cat mai putini ..
cu cat mai putini,cu atat mai mare sentimentul asta ca nu e destul pentru toata lumea, cu tot mai mult urca idiotenia asta cu legea junglei, cu mori sau fii omorat si etc..
e planul perfect ce-au facut ei, si sincer merita aplauze,in picioare..
e gandit la perfectie..
cu toate astea,sa le iau familiile ....

AAAAK 15-11-08 10:43

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Prin 2012 ar fi vorba ca traversam "ecuatorul" galaxiei
https://www.youtube.com/watch?v=3KCXuhFkMfA explica mai multe chesti aici.


All times are GMT +2. The time now is 04:51.

- Copyright 2024 4Tuning