Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tg-Jiu (https://forum.4tuning.ro/415-tg-jiu.html)
-   -   Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu (https://forum.4tuning.ro/415-tg-jiu/48362-tari-masini-vazute-tg-jiu.html)

manu_96xls 08-11-08 20:45

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
M3-ul de mai sus a zburat la Iasi...:roll:
Nu foarte important:Am vazut si primul golf VI circuland pe strazi...

lowrider.STi 09-11-08 11:32

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
am vazut si eu golf VI...rosu...vineri seara...e destul de reusit (se vad influente de la scirocco)

bikks 09-11-08 11:57

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
9 Attachment(s)
Salut baieti. Am sa va pun cateva poze cu un evo 9 care a trecut si inca mai trece printr-un proces de tuning. Masina vine stock cu 280 cp, suspensia bilstein , franele brembo cu 4 pistonasi p fata si 2 pe spate , cu o evacuare de 56 si o limitare pe treapta 1 pentru protectia grupului. Intre timp ea a fost dusa la Racing Code la Bucuresti unde a fost resoftata dupa urmatoarele modificari: - Evacuare completa MAGNAFLOW de 76 - Kit admisiez BOOMZ - Filtru de aer K&N - Supapa BLOW-OFF SSQV MONZA . Masina o sa mai primeasca cateva modificari pentru a ajunge la stagiul dorit de mine. Zilele astea trebuie sa ajung jentile DRAG DR-31 18x8 dupa care urmeaza , kit de frane , ambreiaj cu tot cu volanta si multe altele. Maina momentat dezvolta 420-450 cp si are performantele urmatoare : 0-100km/h in 4.5s iar 0-200km/h in 16.5s viteza maxima fiind aproape 300 kmh. Masina stoc prindea 270 km/h.Acum limitarea pe treapta 1 fiind scoasa turometrul se opreste la 7200 cu o presiune de 0.2 bar. Iar rev limiterul fiind pus la 8000rpm in timp ce turbina dezvolta 1.7 bar.
Multe alte modificari vor mai fi aduse si cand va fi gata am sa mai pun poze cu ea pe forum.

bikks 10-11-08 13:01

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
7 Attachment(s)
Aici avem un Citroen C4 1.6 hdi resoftat la DIMSPORT ce dezvolta undeva la 140-150 cp si un cuplu de 320 nm. Masina are admisie directa , evacuare completa , discuri brembo. Lupul in piele de oaie :twisted:

lowrider.STi 10-11-08 16:49

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
:O evo ala e pure sex
vara trecuta era la mine la bloc..ma si miram unde a disparut :D
am vazut si c4 acum cateva zile prin oras...arata bine...

Sasha 10-11-08 16:51

sunt de mult timp masinile in oras :omfg: de abia acum ai dat de ele???

oricum.. mi se par foarte de prost gust acele stickere...:roll:

lowrider.STi 10-11-08 18:30

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
well...daca e sa vorbim de stickere...sa zicem ca evo ar fi mers fara semnele alea pe capota si in spate si partea de jos mergea facuta altfel daca tot se vroia rosu
la c4 ala de pe capota...mergea si fara....
dar vorba aia..gusturile nu se discuta

Sasha 10-11-08 19:35

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
mda...whatever.., :-j
totusi..insist cu Fordu' de-l are Zbora la vanzare n-are nimeni poze?:|

bikks 10-11-08 19:56

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Evo este al meu. Iar Citroen'ul al unui prieten. Masina inca nu este gata asa ca nu va grabiti cu comenatrile despre cum arata. Mai am de pus jentile si inca cateva retusuri la exterior. Credeti-ma ca nu e usor deloc sa faci o masina sa arate bine cu colant. Am sa mai pun poze indata ce o sa ii mai fac modificari

wolverine 10-11-08 20:36

Quote:

Originally Posted by manu_96xls (Post 1851840)
M3-ul de mai sus a zburat la Iasi...:roll:
Nu foarte important:Am vazut si primul golf VI circuland pe strazi...

am avut ocazia sa stau in dreapta(la M3) :X e belea

manu_96xls 12-12-08 14:02

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Am făcut curăţenie pe topicul ăsta pentru că era dezastru!
Bikks , īncepānd de azi, prezentarea maşinii tale e AICI!
Vă rog postaţi la subiect!;)

Lukyan 11-01-09 09:58

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
dar pana la urma care credeti ca e cea mai buna masina din tg.jiu?

wolverine 11-01-09 10:26

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
sunt multe masini tari din diferite clase....ce`a mai waw eu zic ca e Lamborghini...

bikks 11-01-09 10:31

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Si eu zic ca cea mai waw e Lamborghini. Dar second best este cls 63 amg. Masina le imbina pe toate, ai sportivitate ai comfort , e practica. Foarte frumoasa masina si 100% utilizabila ca o masina de zi cu zi.

wolverine 11-01-09 10:33

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
ca sa alegem pe ce`a mai tare...tr sa alegem si clasa la care ne referim..


All times are GMT +2. The time now is 06:44.

- Copyright 2026 4Tuning