![]() |
Re: Roman
Quote:
Deci , eu am facut lista cum v-am promis , nu o sa va vina sa credeti , cum nici mie , dar m-am gandit eu de ieri pana azi , si am gasit cam 57 de masini tunate mai mult sau mai putin oricum , orice masina cat de putin "tunata" e bine'venita , pentru ca e prima oara si o sa avem nevoie de masini. Acum sa ii contactez pe proprietari , si sa vedem care poate sa vina si care nu , oricum , sunt constient ca din aia 57 , e imposibil sa vina toti , oricum , e bine ca am gasit multi , ca din aia macar 15-20 o sa vina sigur. Iar acum am sa caut numarul de telefon a lu' Razvan Anania, sa il sun si sa ii aduc la cunostinta sa stie si el sa nu ii spunem pe ultima suta de metri , am sa postez dupa ce vorbesc cu el , in jumatate de ora maxim. |
Re: Roman
57 masini??? De unde drq ai scos tu atatea masini nu stiu =)) dar is maxim 10 masini TUNATE/MODIFICATE in Roman...restul nu stiu de unde leai scos...tiam zis si aseara...nu suna lumea degeaba. Nu o sa populam parcarea cu masini care au xenon/folie/jante/cip...trebuie ceva mai mult...putini da buni decat multi si stock :) Daca te mai las 2 zile scoti 100 masini? :))
|
Re: Roman
Quote:
uite niste exemple de cele mai tari/frumoase de pe la noi: -2x Subaru WRX STI -BMW M3 ( 2008 ) -Renault Megane F1 -Subaru WRX -Chrystler 300c -Chrystler PT CRUISE -Opel Calibra (ala din FAVORIT tunat full aproape) -BMW 318i E46 ( NT 18 AMA) -BMW 318i Compact M-Power (Ciordel) -Alfa Romeo 156 (Pantelimon - sunt vreo 2 poze cu ea pe threadu' asta , una neagra tunata bine) -Alfa Romeo 147 Facelift (Parvoiu - NT 33 GEO) -Fiat Brava (Jder , una rosie , are turbo electric , evacuare full , jante cromate , xenon , amortizoare sport , folie ) -Fiat Seicento (Morpheusmaster) Deci astea mentionate mai sus is cele mai tari masini de pe la noi(NU le-am pus in ordine care si cum e mai tare ) , si o sa mai vina alti care au doar jante , folie , evacuare , xenon , oricum , orice masina cate de putin tunata e bine-venita. pentru primul meeting , e bine si asha :) |
Re: Roman
Hm .. nu e bine :D Cred ca e bine venit orice pasionat de masina, fie cu dacie, fie cu BMW M3 .. nu doar aia cu masini tunate ...nu? :)
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Da pantelimon nujt dak mai are alfa :)
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
1 Attachment(s)
Hmmm....avea tata numarul lui,cand vine tata acasa am sa ma uit in agenda:) Si o poza din Alfa lui Pante,de pe vremea cand era a lui Matei :)
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
https://www.220.ro/ebuUTrAILc/Oaia-Ghiavol.html Oaia ghiavol =))
|
Re: Roman
Cine ma poate ajuta cinve in legatura cu: un prieten d'ameu are un BMW 318i FACELIFT(145bhp) a incercat odata sa faca burn-out si a spus ca a rupt planetara , cand tinea frana(de picior) se blocau toate rotile , si daca stie cineva sa ii spuna cum poate sa rezolve sau cum poate sa dea burnout , nu in plecare , sa stea pe loc.
|
Re: Roman
Hai sa va mai spun eu o niste masini modificate: Opel Calibra NFS....si nu e doar folie, filtru, si xenon ci are si un bodykit si am inteles ca e lucrat si sub capota.....am observat ca are in geam si abtipildul 4Tuning si mai era si o alta Calibra albastra HMI dar am observat ca a inceput sa o dea in kitch cu ea....are vreo 10 abtipilduri care imita gaura de glont si alte prostii cromate pe bara fata
Dragos acel M3 2008 de care zici tu nu e acela condus de o tipa?:D |
Re: Roman
Calibra NFS nujt dak mai exista,proprietarul a botito` de cateva ori f bine :)) am mers si eu cu masina aia si nu prea are nimic la motor...
|
Re: Roman
Masini am gasit destule , acum sa vedem de autorizatii , am vb cu mama , si maine se intereseaza de ele , sa ne obtina o autorizatie pentru "expo" cum aveau si cei de la OPEL sau cei de la TATA la statuie :)
Ma poate ajuta cineva cu intrebarea de mai sus , in legatura cu burn-out-ul pls ! :) |
Re: Roman
Am reamintit'o din cauza ca am vazut'o inainte de craciun.....stiu ca soferul era un pic cam nebun si avuse cateva accidente am inteles ca a omorat si un motor
L.E.: Am gasit ceva pe net despre burnout'uri * Rear Wheel Drive CarsDo a Basic RWD Burnout. * Hold down the brake hard. * Nail the gas. * Release the brake. * Use a line locker. A line locker is a device that modifies a car so the brake pedal only engages the front brakes. This dangerous and usually illegal device makes burnout on RWD cars easier and more dramatic. A line lock is a solenoid (fancy name for a switch) that gives you some extra buttons in the drivers seat to control your brakes. To do a burn out with a line locker installed: * Step on the brakes. * Push the line lock button. * Release the line lock button leaving your front brakes on and disengaging your back brakes, leaving those wheel free to spin, burn and make smoke. * Push line lock again to release the front brakes and move forward. |
| All times are GMT +2. The time now is 01:00. |
- Copyright 2026 4Tuning