![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Buza simpla nu se gaseste, am cautat si eu mai demult.
In schimb cauta pe producator bara cu tot cu buza ca se gaseste. E vreo 250 RON maxim. Fara buza, bara e mai ieftina si poate ajunge chiar si pana la 130 RON. Oricum sunt placut impresionat de producatorii pieselor de Volkswagen fiindca desi nu sunt piese originale se potrivesc la fix pe mashini. La alte marci am auzit ca ar fi probleme! Paul, respect si de la mine man ;) Aaa, si inca ceva..., cum D-zeu sa imi pun eu siglele alea care zici ca vin pe Vento in locul lucas-urilor cand eu am fire cu mufe si lucas-uri de fabrica? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
Ai alte criterii in a aprecia o masina:lol::lol:.Tot te lauzi cu accesoriile tale OEM...banuiesc ca si finala este OEM:rolleyes2 P.S. Sper ca ai observat ca nu m-am legat de interior,acolo chiar ai facut o treaba buna. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Interesanta turnura a luat acest topic. Nu comentez afirmatiile legate de kitch. Din multitudinea de definitii date kitch-ului enumera si tu una, asa sa vedem daca aici e vorba de kitch. Nu ma laud cu produsele OEM atat timp cat dau bani pe ele (apropo, nu stiu daca am spus, am si pleoape kamei - or fi si astea kitch) si in plus ajut cat pot si alti colegi, moka, fara comision, in achizitionarea de piese OEM via Statele Unite. Sa stii ca la ei fenomenul este invers, doresc achizitionarea unor elemente la fel de OEM europene.Sa stii, asa pentru cultura ta, ca acolo o masina clean este bine apreciata si in cele mai multe din cazuri europenii de pe forum (a se citi vortex) sunt invidiati.
Finala este OEM dar nu este de VR. Urmeaza sa vina si aia. Spre deosebire de tine mai am de intretinut o familie. NU stiu de ce intervii aiurea pe acest topic, esti cumva posesor de vento(sau jetta in SUA) si noi nu stim?Daca da, vrem sa vedem si noi,daca nu lasa-ne sa ne vedem de kitch-urile noastre. In fond nu dau socoteala la nimeni. Am dreptul de a face ce vreau cu masina mea pe banii si timpul meu. Daca ai alta parere tine-o pentru tine, invata din greselile altora si fa tu cum crezi ca e mai bine.Nu te lua dupa aparente si dupa altii. La buna vedere! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
adevarul este ca Paul ne ajuta mult atat aici cat si pe vw forum
daca cineva nu a urmarit tot topicul este rugat si dupa aceea are dreptul sa comenteze sau sa critice orice masina fie vr6 fie masina stock fie orice gusturile oricum difera in mare noi aici toti avem o pasiune VENTO asa ca baieti sa revenim la topic :dance: apropo cati dintre proprietari o sa ne intalnim la tuning days in cluj? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
2 Attachment(s)
BTW asta o fi kitch sau nu? Eu nu stiu ce sa zic!Tu?
Scuze ca sunt off topic in ceea ce priveste masina, dar tot dracul ala e in fond! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
de acord cu bzsa..!!!
si tot respectu pentru paul,intr-adevar ne-ajutat mult si mie personal imi place masina lui,si sa nu uitam ca nu toata lumea poate sa aiba un VR6! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
Glumesc! Superb exemplar! Paul, si tu ai tot VR6? Eu stiam ca ai un motor mai mic. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Deocamdata am 1,8. Ma mai gandesc daca sa-i pun VR6. Dupa cate se vede am inceput cu elementele de exterior. Nu ma prea intereseaza motorizarea cat elementele legate de confortul interior.Am achizitionat tempomatul, partea electrica de la scaunele incalzite, compresorul pt AC. Urmeaza comanda electronica si aeroterma pentru climatronic.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
poate te complici cu asa ceva:P
http://de.youtube.com/watch?v=y9mCsx...eature=related |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
In niciun caz!
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Am un vento, din 96, 1.8, 90Cp.
Imi suna plasticele in el, de zici ca e caruta, mai ales in oras, unde-s multe gropi. Este vreo firma care sa remedieze problema asta? A 2-a problema e ca nu am clima. Cat m-ar costa una? Cunoasteti vreo firma prin timisoara care sa rezolve aceste 2 probleme? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Pentru prima problema: se poate remedia utilizand mastic sau silicon
Pentru AC se poate monta, achizitionand o clima completa si schimband urmatoarele - aeroterma - suport alternator - alternator - tragar, ventilatoarele de la radiator - fulie pompa apa |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
cine ma poate ajuat cu un spoiler rupt distrus mai exact partea laterala clema ce prinde de aripa m-ar interesa 4 bucati normal contra cost
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
am schimbat arcurile spate.. cand puneam 2 pers in spate, la drum denivelat, agatzam cu ea pe jos.
dupa ce le-am schimbat, tot asa se lasa. ce e de facut? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
sau second hand? |
| All times are GMT +2. The time now is 14:43. |
- Copyright 2026 4Tuning