Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea.html)
-   -   Diverse, evenimente, discutii, pareri (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea/33602-diverse-evenimente-discutii-pareri.html)

adrian_tl30 16-07-08 16:08

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
adica mai e de asteptat pana atunci

flmoise 17-07-08 09:10

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
sau nu e de asteptat!

KAB 01-08-08 00:40

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Ce s-a intamplat cu miscarea din orasul asta, curse in toiu noptii, alea alea, gata s-au data toti pe brazda, nu va mai da mamica bani de benzina? :-)

Eugen_TL 01-08-08 02:54

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
:))) =)))

Bogyciu 01-08-08 09:09

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Alecu_2fast (Post 1673224)
Ce s-a intamplat cu miscarea din orasul asta, curse in toiu noptii, alea alea, gata s-au data toti pe brazda, nu va mai da mamica bani de benzina? :-)

De ce trebuie sa fie in toiul noptii si sa nu fie "la lumina zilei". S-au rarit intradevar actiunile (poate ca e mai bine) dar nu au disparut de tot (unii dintre noi stiu ce se intampla cand vin prea multi "invitati")... Care are sange-n oua sa aducem tuningul la Tulcea, cel tarziu la anu in vara sa facem o "Legala la Tulcea". E timp dar cred ca stiu deja raspunsul: "n-ai cu cine"...

Geox` 01-08-08 14:44

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Acum cateva saptamani am visat ca sa organizat 4uningDays la Tulcea:lol: :ballbounc era orau plin de masini una si una:rolleyes2
Si creca va ramane un vis asta ...:cry:

Eugen_TL 01-08-08 17:09

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
in tulcea nu ai LOC unde sa organizez un asemenea eveniment.. si nu s-ar organiza aici niciodata ! ci in orasele mari unde vine lume din toate colturile... bucuresti e mai aproape de toti decat tulcea de toti :)

Geox` 01-08-08 17:14

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Loc s-ar gasi nui problema dar e vorba de distanta,trebuie sa se organizeze undeva in centru usa poata veni lumea!nu la noi ca iti dai seama ca n-or sa vina cei de la arad timisoara oradea baia mare cluj sibiu exacut unde sunt masinile mai frumoase:lol:etc...
Doar sa se organizeze ceva minor:-)

Bogyciu 01-08-08 20:12

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Loc se gaseste si nu cred ca e o problema distanta pt cei din Bucuresti Constanta sau Moldova. Atat timp cat s-a putut organiza la Braila, Buzau, nu vad de ce nu s-ar putea si la Tulcea...

Eugen_TL 01-08-08 20:20

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
nu are nimeni nici un motiv sa organizeze ceva aici ..in primul rand ORASUL nu atrage prin pasionati,masini ! constanta are ce oferi e clara treaba... dc sa se intalneasac toti la noi unde noi nu avem masini aranjate..cand se pot intalni intr-un oras unde deja sunt cluburi si masini aranjate..macar unii sunt scutiti de drum si alte cheltuieli... Si loc de expozitie chira nu-mi vine in cap...trebuie ceva mare..pe varianta la RENAULT e un loc bun dar mult prea mic... piata civica nu mai e ..pe faleza dracu se baga la cate autorizatii ai nevoie :-j .. o hala nu-mi vine in cap... nush chira nu e cazul sa visam :)

DragosT 01-08-08 20:35

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Nici la Buzau nu au fost/sunt masini/comunitate tare. De 3 ani facem evenimente si abia anul trecut au scos cativa capul. Avantajul aici este ca suntem aproape de cateva mari orase plus ca de vreo 2 ani Bucurestiul e "mort" pe partea de curse.
La voi problema ar fi, ca peste tot, banii. Nu poti avea sponsori pe vorbe (sa ai ceva in spate sa expui si sa-i convingi), iar fara bani totul e de doua ori mai greu. Cu vointa rezolvi doar partea de hartii.

Daca vreti doar un meeting, atrageti cluburile si nu este neaparat sa fie in oras. Un loc preferat de tulceni pentru gratare, o statiune ceva, un camping... speculati un moment anume ceva, atrageti ceva/pe cineva potent langa voi.

Apropos, desi afara se fac curse ca pe la noi distractia ramane meetingul, expunerea si... burn-out-ul. Alt exemplu mai apropiat este comunitatea motociclistilor din tara. Astia se aduna in diverse locuri din tara, undeva un spatiu ingradit, se ia o taxa la intrare, de banii aia se da un mic-o bere ceva, se sta la cort sau casute ori depinde de locatie, se da muzica-formatii rock la ei in mare parte si aia e. Nu incercati ceva PRETENTIOS pentru ca lumea s-a saturat de PROMISIUNI. Mergeti pe chestii simple, de bun simt si bun gust, realizabile la un nivel acceptabil.

Scuze daca m-am bagat aiurea dar am zis sa "dau" putin din invatamintele pe care am fost nevoit sa le trag eu la Buzau.

Eugen_TL 01-08-08 20:40

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
e f bine ca te-ai bagat ! ai f mare dreptate in ceea ce spui ..la noi motociclisti sunt si destui pt un oras cu 2 strazi principale... ei se strang deseori, fac ceva ...plimbarile lor cu cate 20 persoane sau poate mai bine sunt superbe.. am un prieten motociclist si la ei e chiar atmosfera :) oricum degeaba vorbim noi ..sa se ocupe cine e in masura si isi doreste ceva intradevar :)

Geox` 01-08-08 22:38

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Cei drept numarul masinilor modificate in Tulcea le poti numara pe degete!
Cum zice Tata Tulcea e capat de tara nu prea ai ce face aici!
La nori sponsori?Clubul Delta Tulcea e de vanzare 107 mil de euro si nu il ia nimeni!nu cred ca se poate vb de sponsori la noi!
Am auzit ca nici la Constanta acum nu au fost masini:???:slab detot!

@:107.000 de euro sorry :lol:

MauS 02-08-08 11:18

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Geox` (Post 1674868)
Cei drept numarul masinilor modificate in Tulcea le poti numara pe degete!
Cum zice Tata Tulcea e capat de tara nu prea ai ce face aici!
La nori sponsori?Clubul Delta Tulcea e de vanzare 107 mil de euro si nu il ia nimeni!nu cred ca se poate vb de sponsori la noi!
Am auzit ca nici la Constanta acum nu au fost masini:???:slab detot!

La constanta au fost destule masini... ne asteptam la mai multe, dar, asta e. In nici un caz slab de tot. :???:

webcathos 02-08-08 11:36

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Aici mai e vb si de mentalitatea oamenilor din urba noastra....E greu sa faci ceva pentru ca fiecare vrea sa fie mai tare ca celalalt si in modul asta nu poti face nimic care sa mearga cum trebuie cum e de exemplu acest grup al motociclistilor...


All times are GMT +2. The time now is 15:24.

- Copyright 2026 4Tuning