![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
salut zgomotu ar putea proveni de la lipsa sau uzura bucsei de bronz dim ambielaj in care se centreaza priza sau discu de ambreiaj deformat
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
N'are nicio trb cu ce ai intrebat tu , dar .. mai las'o de fata .E prea inalta
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Nu stiu ce sa zic intr-o anumita privinta::lol:
Masina arata beton, insa ...cum ziceam, insa.... ideea cu roata de rezerva in 3 prezoane nu mi se pare prea inspirata:twisted: |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Cauza zgomotului poate fi din mai multe locuri,cum a spus si mirel poate fi de vina bucsa din ambielaj,discul prost,placa proasta,rulment prost,cel mai bine ar fi sa dai jos motorul si sa verifici tot ansamblul,si mai verifica si arcul de la furca,eu am patit-o pe doua cutii de viteza ca acel arc sa atinga in placa de presiune :rolleyes2
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Atata munca pentru o luna de plimbat :))
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Ar fi si pacat
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Eu zic asa ... Totul e bine cand se termina cu bine!;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
cu rezerva de oltcit ce mai faci?
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
dureaza 2 ore sa dai jos motorul si sa-l pui la loc....
Daca atinge placa de presiune de arcul ala ai mare sanse sa se rupa si atunci n-o sa fie asa bine... |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
1 Attachment(s)
Quote:
azi am rezolvat cu culoare :peace:,maine la itp cu ea :D |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Spune si la noi cat a costat schimbatul culorii si cum ai mers tu fara masina la ei la rar pt identificarea concordantei actelor, nu trebuie sa verifice seria caroseriei si alte alea?
Daca nu poti scrie in topic, trimite un privat, multumesc anticipat! |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:37. |
- Copyright 2026 4Tuning