Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

mirel 19 24-09-11 23:19

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
salut zgomotu ar putea proveni de la lipsa sau uzura bucsei de bronz dim ambielaj in care se centreaza priza sau discu de ambreiaj deformat

minimal.madness 25-09-11 00:22

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
N'are nicio trb cu ce ai intrebat tu , dar .. mai las'o de fata .E prea inalta

don_eduardo37 25-09-11 09:58

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Nu stiu ce sa zic intr-o anumita privinta::lol:
Masina arata beton, insa ...cum ziceam, insa.... ideea cu roata de rezerva in 3 prezoane nu mi se pare prea inspirata:twisted:

julaikos 25-09-11 11:01

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Cauza zgomotului poate fi din mai multe locuri,cum a spus si mirel poate fi de vina bucsa din ambielaj,discul prost,placa proasta,rulment prost,cel mai bine ar fi sa dai jos motorul si sa verifici tot ansamblul,si mai verifica si arcul de la furca,eu am patit-o pe doua cutii de viteza ca acel arc sa atinga in placa de presiune :rolleyes2

Dr.Dre 25-09-11 12:07

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 4604844)
N'are nicio trb cu ce ai intrebat tu , dar .. mai las'o de fata .E prea inalta

e asa de inalta ptr itp
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 4605096)
Nu stiu ce sa zic intr-o anumita privinta::lol:
Masina arata beton, insa ...cum ziceam, insa.... ideea cu roata de rezerva in 3 prezoane nu mi se pare prea inspirata:twisted:

roata de rezerva si aeroterma sunt puse doar ptr poza de la itp
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4605219)
Cauza zgomotului poate fi din mai multe locuri,cum a spus si mirel poate fi de vina bucsa din ambielaj,discul prost,placa proasta,rulment prost,cel mai bine ar fi sa dai jos motorul si sa verifici tot ansamblul,si mai verifica si arcul de la furca,eu am patit-o pe doua cutii de viteza ca acel arc sa atinga in placa de presiune :rolleyes2

aoleu,nu,deci mi-ai dat cea mai proasta veste posibil,chiar asta nu vroiam,sa dau iara motorul jos :sad:,incerc sa il mai reglez,poate poate,daca nu cred ca la anu ii mai dau motorul jos,merg cu ea asa si gata.si asa mai mult de o luna nu pot sa mai merg cu ea,ca vin ploile,dupa zapada si o bag la garaj

minimal.madness 25-09-11 12:14

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Atata munca pentru o luna de plimbat :))

Dr.Dre 25-09-11 12:23

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 4605382)
Atata munca pentru o luna de plimbat :))

o luna maxim doua,ca de zapada nu va mai sti ce e aia ;)

minimal.madness 25-09-11 12:52

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Ar fi si pacat

Acc3l3ratoR 25-09-11 18:47

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Eu zic asa ... Totul e bine cand se termina cu bine!;)

darck_angel64 25-09-11 19:37

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
cu rezerva de oltcit ce mai faci?

julaikos 25-09-11 21:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
dureaza 2 ore sa dai jos motorul si sa-l pui la loc....
Daca atinge placa de presiune de arcul ala ai mare sanse sa se rupa si atunci n-o sa fie asa bine...

Dr.Dre 26-09-11 19:56

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4606309)
dureaza 2 ore sa dai jos motorul si sa-l pui la loc....
Daca atinge placa de presiune de arcul ala ai mare sanse sa se rupa si atunci n-o sa fie asa bine...

crede-ma ca nu mai am chef sa dau nici un motor jos,o sa incerc sa il mai reglez,sa vad poate isi revine.daca nu termin cu ce mai am de facut pe la ea si pote dupa aia sa mai umblu pe la motor

azi am rezolvat cu culoare :peace:,maine la itp cu ea :D

don_eduardo37 27-09-11 06:20

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Spune si la noi cat a costat schimbatul culorii si cum ai mers tu fara masina la ei la rar pt identificarea concordantei actelor, nu trebuie sa verifice seria caroseriei si alte alea?

Daca nu poti scrie in topic, trimite un privat, multumesc anticipat!

DJBOSS 27-09-11 11:38

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 4608766)
Spune si la noi cat a costat schimbatul culorii si cum ai mers tu fara masina la ei la rar pt identificarea concordantei actelor, nu trebuie sa verifice seria caroseriei si alte alea?

Daca nu poti scrie in topic, trimite un privat, multumesc anticipat!

Credaca maxim 60 lei a dat pt schimbarea culori,cel putin la rar in seveverin atat este si sa treci in 2 culori 90 lei , desi la fel zic si acic a trebuie sa fie prezenta si masina :lol: , bafta multa si bafta la itp sa fie bine ;)

Dr.Dre 27-09-11 16:03

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4609256)
Credaca maxim 60 lei a dat pt schimbarea culori,cel putin la rar in seveverin atat este si sa treci in 2 culori 90 lei , desi la fel zic si acic a trebuie sa fie prezenta si masina :lol: , bafta multa si bafta la itp sa fie bine ;)

schimbarea culori a costat fix 107 ron ;)


All times are GMT +2. The time now is 01:37.

- Copyright 2026 4Tuning