![]() |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
felicitari inca odata |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Eu nu-l cunosc pe niciunul dintre voi dar sper ca toata lambada asta sa se termine in momentul in care ONO o sa fie refacut, printr-o alta cursa (2 din 3, 6 din 11 sau cum vreti voi) si cu mai multe posibilitati de a proba cine este castigatorul. Discutii bineinteles ca o sa existe intotdeauna indiferent de rezultat (si asta nu numai in cazul vostru), dar cu mai multe cadre sper eu in mintea mea sa se rezume doar la mici intepaturi. In alta ordine de idei deja sunt 2 MASINI de top si ar fi bine sa ia si altii exemplu. Si mai sunt si altii aproape de valoarea acestor 2 masini, care sigur o sa emita pretentii mai devreme sau mai tarziu. Va admir pe amandoi in mod egal si va doresc spor la treaba :P Cu respect, Andrei |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
pana la urma cat a luat ono in 400 de m ??? viteza maxima evident
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
mai am ceva de spus ...pe forumul celor de la mr am indraznit sa spun ca sebi a castigat , folsind un limbaj frumos, ....postul a fost sters......asta e....
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Vitezele erau f aproite la 402m si pot afirma ca sigur peste 200 si sub 250.
nu faceti o medie ca scriam eu direct daca banuiam cat sau ceva aproape pana la 400 respiri de poate o data si apoi te mai uiti pe ceasuri. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Masinile de genul celei pe care o folosesc eu in configuratia actuala are nevoie de setari speciale.
Eu am facut aceste setari crezand ca ONO are doar 650cp dn cei declarati dar pot spune ca omul e ieftin si masina buna. Puterea lui o estimez la peste 700cp. Eu folosesc anvelope de concurs care trebuiesc incalzite si atunci nu am folosit ARGON ca si gaz pentru presiune doarece previne incalzirea. Rotile au fost umflate cu aer la presiunea nominala in vara la peste 30grade. Acum erau vreo 10 grade si la sol cred ca mai putin soarele nu dogorea sa incalzeasca solul. Aceste roti le-am incalzit dar nu suficient cat sa creasca din asta presiunea in ele, am incalzit putin banda de rulare si ata, dar ele au ramas moi cam 1,5-1,6 bar. Slic la 1,5 1,6 bari e prea aderent daca-l incalzesti la suprafata. Eu am testat plecarea sa nu fie prea puternica pe asfalt. Acolo era beton ceva mai aderent. Nu am vrut sa sar in fata la start ca o broasca am vrut sa fac spectacol si atunci calculele au mers gresit, am plecat sub limita aderentei, masina a dat in nas, cealalta a tasnit cu toata lungimea in fata, mai ales ca startul a fost dat cu susta de Micutzu, mare atentie la asta. Important e ca am avut putere sa recuperez sa trec in fata si sa ajung la 402 cu cca 60cm avans. Daca nu conduci 4x4 o sa pricepi mai greu. Am gresit ca am vrut spectacol! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Chiar dc ai gresit....felicitari....se vede din film ca ai fost in fata...nu cu mult, dar ai fost. Oricum.....ambele masini sunt foarte puternice, si dc o sa va faca placere...poate o sa ne delectati si cu un rematch.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
cum necum,ai fost in fatza,meritele sint ale tale,pentru ca desi ai ratat un sfert de start,ai reusit sa recuperezi,si sa-ti pui nasu barii in fatza Porschelui.....ceea ce ati aduce toate laudele,atat tiie,cat si masinii pe care o conduci.Respect deasemenea si pentru Daniel,pentru ca a reusit sa`si faca o masina foarte competitiva.Felicitari pentru amandoi,si la mai mare.
Bafta. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
ceea ce mi s-a transmis in momentul in care am indraznit pe mr sa spun ca subaru a fost in fata:
You have been banned for the following reason: MICUTZU : pentru ca nu ati suportat infragerea cu decenta , aveti ban Date the ban will be lifted: Never |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Din acest motiv Andrei le-a spus pe nume unora de acolo, nu la toti.
A spus pe romaneste fara ocolisuri ca sunt M-U-I-S-T-I. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
se vede si din filmuletzul facut de ei k nu shtiu sa piarda ... probabil unii dintre ei...ono sustzine k shtie sa piarda...ashteptam shi un semn de viatza din partea lui aici...filmuletzul lor este subiectiv la maxim...shi tre sa fii cam naiv sau putzin plecat sa pui botu ptr k sa vazut clar cine a trecut primu de finish...si alte comentarii cum k nar fi asa sunt de prisos...maxim respect ptr cei 2 competitori sa continue munk pe care au inceputo shi sa fac din bolizii lor 2 adevarate rachete sol-sol...shi sa reprezinte cu fruntea sus ROMANIA dak vor merge afara la competitziile de gen...shi dake cu putintza sa o faca cat mai bine i calitate de echipa nu de adversari..numai bine shi maxime felicitari baietzi ptr k meritatzi
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Ono din cate stiu eu este plecat din tara.
E mai bine sa asteptam sa se intoarca si dupa aceea sa aruncam cu noroi. Nu-i iau apararea dar ar trebui sa ascultam si versiunea lui.Poate va coincide cu cea a lui Sebastian.Sau poate nu. Atata timp cat nu a scris aici nimic (ca ar fi castigat sau nu) el personal restul opiniilor in afara de cea a lui Sebastian sunt in plus. Parerea mea! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
pe un forum public nimic nu este in plus. ono si-a spus pctul de vedere pe alt forum. iar cine nu are o preferinta din cei doi, ori nu a scris ori nu are de ce sa o faca. o alta parere personala. sa zicem ca as fi preferat o mica schimbare...
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:50. |
- Copyright 2026 4Tuning