Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/59316-the-zeitgeist-intra-vezi-lumea.html)

bmwm5 07-10-08 15:48

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
DIN Cate imi amintesc parca fahrenheit 9/11 a fost difuzat pe procinema.e un inceput totusi...

AAAAK 07-10-08 16:26

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Parerea mea este ca numai o organizatie ,evident la fel de ascunsa ca ei , i-ar putea dobora intr-un timp scurt. Cineva care le stie toate miscarile ,cineva dintre ei ,cineva care sa se puna impotriva la tot ce fac ei. Ma gandesc la adunarile pe care le fac ... un atac "terorist" ar curatza pe marea majoritate dintre ei, executati toti fara mila . Cineva mare dintre ei tot se va intoarce impotriva lor odata si odata. (vorba aia ,vrei sa opresti o armata omoara conducatorul)

Altfel pana se trezesc majoritatea oamenilor de pe planeta vor trece zeci de ani ...
Ma gandesc la tarisoara noastra ,vin alegerile imediat ... oare are rost sa ne mai obosim sa votam niste marionete ?
Oare ce se va intampla cand va fi introdus euro si la noi? Ce banca produce aceste hartii?

Eu sincer sunt de parere ca un stat o duce bine atata timp cat este independent din toate pctele de vedere ,nu avem nevoie de resurse de la altii,defapt nu prea avem nevoie de nimic (Romania chiar are de toate ) ; la ce plm am eu nevoie de euro,de petrolul altora,de alimente din alte tari(agricultura noastra ar putea produce mai mult decat necesar)?
de ce plm trebuie o banca sa produca bani pt stat? de ce sa platesc apa de la robinet,energia cand exista resursele inepuizabile ..si cum zicea si Evlsantos la ce folos si armata si toti bani investiti aiurea in ceva ce nu ar trebui sa existe ? De ce sa platim taxe inexistente (doar fiindca asa scrie pe o hartie si cica e lege)? Si de ce dreq stam toti si ne uitam la ce salari de cct avem ,ca abia traim de pe o zi pe alta ,ca isi bat joc de noi unii pe care noi i-am ales si nu facem absolut nimic ... ne uitam la tv la roxana si suzana ca sunt mai importante.

EvLSant0S 08-10-08 02:09

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
mi-a placut postul tau, vine din suflet :)
oare cand or sa-si puna toti intrebarile astea ? :)
oricum , zeitgeist 2`u ...
a rupt norma :D
e mega smecher ..

iar 9/11 a fost la procinema ca e soft ca si film / acuzatii / bla bla bla ..
dar e un inceput ..

B3ST 08-10-08 19:16

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Poate sa imi dea si mie cineva un linc de download bun? Ca doar e voie la filmu asta nu? Arpopo eu nu am vazut partea-2 dar din prima parte, acuma sa fim seriosi, daca am schimba toate acestea, cu ce ne-am alege? Lumea are nevoie de unul care sa ne conduca, de unde stiti ca daca i schimbam pe astia nu vin altii care procedeaza la fel?

Voi sa fiti in locul lui Bush, ce ati face?

Daca stati sa va ganditi, asta e meseria lui. Asta e meseria fiecarui presedinte, daca nu ar face asta nu ar mai face nimic. nu?

Nu suntem obligati sa mergem la armata. Pentru ce ar trebui sa aratam filmul mai departe e sa stie lumea, sa nu accepte orice si sa nu creada in orice prostie. Dar mai mult nu putem face. O revolutie impotriva cui?

Daca nu ai treaba cu nimeni, cel mai probabil ca vei muri linistit. O casa, 2 masini, o femeie, o amanta, un copil si restul traiesti. Asa a fost pana acum si pe nimeni nu l-a deranjat. Fiecare isi face meseria, si meseria celor "de sus" este aceea sa ne faca sa credem in GOD & bla bla.

Acum sa zicem ca TU trebuie sa faci sa dobori (fostele) WTC. Ai doar cateva milione la dispozitie si 1 an. Vreau ca totul sa fie distrus complet si repede, ca am nevoie de locul ala ca sa facem un club de noapte. (iei locurile de munca la cateva sute de oameni doar pt un club).

P.S.: Nu vreau nici un fel de greva ca nu avem banii la dispozitie.

Deci cum faci? Cum rezolvi problema?

Asadar fiecare isi face meseria! Chiar daca asta inseamna sa omori 100 de gaini sau 100 de oameni. Asa e sa fie.

Nu uitati sa imi dati linku de download, ca il voi prezenta si pe Zeitgeist 2 la liceu, ca asa fac maine si cu primu zeitgeist.

eMH 09-10-08 22:48

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
eu l-am vazut pe primul,dar nu mai stiu de unde l-am luat,deci daca ati putea sa imi dati si mie link pt Zeitgeist 1 & 2,si eventual pt Fahrenheit 9/11,v-as fi pe deplin recunoscator !

EaGle 09-10-08 22:52

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 1801406)
eu l-am vazut pe primul,dar nu mai stiu de unde l-am luat,deci daca ati putea sa imi dati si mie link pt Zeitgeist 1 & 2,si eventual pt Fahrenheit 9/11,v-as fi pe deplin recunoscator !

Pai pentru 1 gasesti la inceputul topicului :lol: pentru 2 intra >aici<

eMH 09-10-08 22:57

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Merci frumos Eagle...Fahrenheit de unde fac rost...?

bmwm5 11-10-08 15:13

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
era pe odc intr-o vreme

eMH 11-10-08 19:21

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
pai...depinde pe ce hub te uiti...

bmwm5 11-10-08 19:37

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
l-am gasit acum pe enigma.evolva.ro.vezi si tu

B3ST 16-10-08 20:17

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Inca nici o subtitrare?

bogdyMND 19-10-08 02:03

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
1 Attachment(s)
Vi se pare cunoscuta firma Bechtel ? Apare in film.
Subtitrare in romana. Nu stiu cat e de buna ...dar merge

Spark 19-10-08 09:44

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
mda ... aia cu minunata autostrada transilvania

B3ST 20-10-08 14:31

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Hm.... sa fim seriosi, de ce dintr-o data incep "astia" sa vb despre asa ceva?
Eu zic ca tot "Ei" sunt in spatele acestui film.

Si hitman care da un interviu aici, cum de "deodata" dezvaluie totul?

Nu credeti ca cel care a facut filmu ar fi fost de mult eliminat de *Ei* ?

Prea dubios, ca asta le cam stie pe toate, si ceilalti incep sa vb si sa zica tot.

StreetStyle22 21-10-08 00:49

Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..
 
Eu am vizionat ambele partii,am ramas MUT,fara cuvinte! B3st poate e cum zici tu,ne distrage atentia de la altceva oricum inainte de filmele acestea vedeam total diferita lumea. Ce se vrea in Proiectul Venus ar fii o lume automatizata,noi doar sa stam dar nu inteleg daca vom putea reusii asa ceva,sa dispara nevoia banului,poate in 2012 se va intampla ceva sau vom progresa,cine stie.


All times are GMT +2. The time now is 12:13.

- Copyright 2024 4Tuning