Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   my tuning r5 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/212343-my-tuning-r5.html)

trafy-vr6 18-06-11 12:25

Re: my tuning r5
 
ce motor are ? ca am uitat....

fazekasnfs 18-06-11 13:06

Re: my tuning r5
 
nustiu cat cai are aprox 70 75 cai ,si motorul 1.4 renault

B XX ADI 18-06-11 16:07

Re: my tuning r5
 
mai las-o in cacaO de treaba, ce e 1.4 energy?:))) 75 da cai varule!?

graty 17 18-06-11 22:52

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4406188)
mai las-o in cacaO de treaba, ce e 1.4 energy?:))) 75 da cai varule!?

e 1.4 energy din 69 si proaspat pus pe dino al dreq

trafy-vr6 18-06-11 22:56

Re: my tuning r5
 
pe Dyno a lu` Fred Flinstone ?

aleks 18-06-11 23:01

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by LAV77 (Post 4401677)
Eu cred că un adevărat pasionat de R5, adică pasionat de modelul celebru de la Renault, nu are nevoie de mulți bani ca să scoată la capăt un astfel de proiect.
Aduce motorul la viață,se asigură că tot ce există pe mașină, din fabrică, funcționează, și păstrează un clean look, nici măcar nu are nevoie de fibră.

Ai dreptate, în mare măsură :)

AlexSpeed 18-06-11 23:01

Re: my tuning r5
 
sunteti rai ma! :lol::lol::lol:

fazekasnfs 19-06-11 09:07

Re: my tuning r5
 
Motoru afost luat din renault rapid din anul 1992 in acte scrie ca are 70 cai .

trafy-vr6 19-06-11 10:55

Re: my tuning r5
 
pai si motorul original pe masina de care era ??

bujuKYL 19-06-11 13:31

Re: my tuning r5
 
probabil in vremurile lui bune avea 70 cp, dar nu e sigur nici peatunci;)

turmentatu 20-06-11 13:29

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by bujuKYL (Post 4407691)
peatunci;)

oh nu...incepi si tu? :sad:

petryy 20-06-11 16:31

Re: my tuning r5
 
ma rai sunteti :shock: ia punetiva in locul lui....vati simti bine cu atatea jigniri...baiatu face ce vrea din masina lui nu o face pe bani vostri :!:

miliady 20-06-11 16:37

Re: my tuning r5
 
cratime si acorduri stii sa folosesti?

VladM 20-06-11 17:22

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by petryy (Post 4410476)
ma rai sunteti :shock: ia punetiva in locul lui....vati simti bine cu atatea jigniri...baiatu face ce vrea din masina lui nu o face pe bani vostri :!:

Cat ai dat la Bacalaureat ? L-ai dat la Pitesti ?

faustino 20-06-11 18:05

Re: my tuning r5
 
Am ajuns ca in Italia.....vb aceeasi limba, dar nu ne intelegem unul cu altul....


All times are GMT +2. The time now is 22:38.

- Copyright 2026 4Tuning