Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Danutz Bratosin 22-09-11 16:40

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4600442)
are dreptate don eduardo,masina e in acte crem(fosta culoare).sper sa nu am probleme maine

Pai in cazul asta ai foarte mari sanse sa nu treci de itp...trebuia sa te duci imediat cum ai vopsit-o la rar si la cat ai muncit la ea pun pariu ca te treceau aia (bineinteles cu rotile stock) asa cum e acu..nu stiu ce sa zic:???:

don_eduardo37 22-09-11 16:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Totusi mai are itp sau a expirat?
:???:

Devu 22-09-11 18:29

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4598699)
plasticele de la motor o sa le pun maine,azi am facut evacuarea care se aude f frumos,am montat scutul motor,lumini,stopuri,semnalizari,maruntisuri.tubul atura de la aeroterma si aeroterma nu vor mai fi montate(oricum ar fi degeaba ptr ca am astupat grila de la stergator).maine zi mare...merg cu ea la ITP,sper sa nu imi dea aia un sut in fund :D

Arata foarte bine man, imi place la nebunie. Felicitari pentru tot ce ai facut, a meritat din plin.

Dr.Dre 23-09-11 00:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by jimmy_rph (Post 4600454)
poate maine n-o sa ai probleme, dar sigur vei avea mai tarziu daca nu schimbi culoarea si in talon...mai ales ca astia s-au pus cu raul pe noi, cei cu masini mai vechi....
bafta!

pai daca trec maine itp-ul(am ceva pile)si fara sa observe aia ca in certificat e crem,cu prima ocazie ii schimb culorea si certificatu(ca am dinala vechi)

Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 4600480)
Pai in cazul asta ai foarte mari sanse sa nu treci de itp...trebuia sa te duci imediat cum ai vopsit-o la rar si la cat ai muncit la ea pun pariu ca te treceau aia (bineinteles cu rotile stock) asa cum e acu..nu stiu ce sa zic:???:

pai abea acum am terminat-o,asa ca daca nu imi dau astia itp-ul,merg direct la rar si rezolv acolo cum trebuie,desi sunt mai aspri aia pe la rar,dar cu ceva cunostinte se rezolva ;)
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 4600502)
Totusi mai are itp sau a expirat?
:???:

e expirat din februarie :rolleyes2
Quote:

Originally Posted by Devu (Post 4600687)
Arata foarte bine man, imi place la nebunie. Felicitari pentru tot ce ai facut, a meritat din plin.

ms ms :D

minimal.madness 23-09-11 17:01

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Pai daca e expirat din februarie nu trebuie sa mergi cu masina direct la RAR ?
Parca asa imi zisese tata...ti'a expirat ITP'u,nu mai ai ce cauta la ITP,RAR'u e prima destinatie.

PS: aia e fosta mea evacuare? :twisted:

julaikos 23-09-11 17:06

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Poti merge fara probleme la orice statie itp si cand este expirata verificarea;
mare grija ce le spui la itp,nu zici alb nici un ruptul capului,spui crem deschis :lol:

Dr.Dre 23-09-11 20:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 4602535)
Pai daca e expirat din februarie nu trebuie sa mergi cu masina direct la RAR ?
Parca asa imi zisese tata...ti'a expirat ITP'u,nu mai ai ce cauta la ITP,RAR'u e prima destinatie.

PS: aia e fosta mea evacuare? :twisted:

nu e problema,pot merge la orice statie itp...nu e toba ta e alta care seamana cu a ta(asta are si silencer) ;)

Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4602546)
Poti merge fara probleme la orice statie itp si cand este expirata verificarea;
mare grija ce le spui la itp,nu zici alb nici un ruptul capului,spui crem deschis :lol:

am fost azi la itp si mi-a zis sa merg intai la rar sa schimb culoarea din crem in alb si dupa fac itp-ul :sad:,asta e mergem inainte :D

minimal.madness 23-09-11 21:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Pff abia astept s'o aud

don_eduardo37 24-09-11 08:33

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Si cand or sa vada aia la rar ca n-ai itp ce-or sa zica? O sa il faci la ei aproape garantat.

Acc3l3ratoR 24-09-11 08:44

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 4603454)
Si cand or sa vada aia la rar ca n-ai itp ce-or sa zica? O sa il faci la ei aproape garantat.

nu e nevoie sa te duci cu masina la rar sa ii schimbi culoarea ...;)

minimal.madness 24-09-11 14:23

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Pai daca cei de la ITP au i'zis ca trebuie :)) tu ce faci ? zici contrariu ?

Danniel 24-09-11 14:58

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ba da, va trebui sa mergi cu masina la rar pt schimbare de cculoare, iar cel putin cei din bucuresti sunt dusi cu pluta au frecat ieri la un lonjeron la mine 10 min ca sa vada vopseaua originala bej :chainsaw::chainsaw: asta se intampla in romania daca vopsesti o masina ca la carte adica cheala, cum ai facut tu si eu, iti racaie cu smirghelu munca.....

minimal.madness 24-09-11 17:28

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Pff astia isi bat joc :shock:
Pai si tu ce faci ? O vopsesti din nou din cauza incompetentei lor ?
Astia cred ca pot face ce vor

Danniel 24-09-11 18:37

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
mai nu e treaba de reviopsit e nici un cm patrat dar e ideea in sine eu m-am chinuit sa-mi fac compartimentul motor sa arate calumea si vine ala cu surubelnita si il freaca... ai grija la astia ca sunt bulangii vad oltcit si ii doare in pix

Dr.Dre 24-09-11 22:46

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
3 Attachment(s)
am vb,si merg doar cu actele ;),itp-ul il fac in alta parte.in alta ordine de idei,am facut un filmulet cu zgomotul facut de ambreiaj(stiu imi bate o axa cu came,si interiorul nu e gata;)),poate va dati seama de la ce e.am reglat cum a zis iulica mai sus(partea filetata e la jumate),dar deja pedala e foarte moale pana la jumate dupa care incepe sa se intareasca spre final.idee e ca face zgomotul/huruitul asta doar la miscari usoare de pe loc fata/spate,in mers nu mai am treaba plec chiar cu scartait de roti fara sa vreau,culmea si cu rotiile astea mari

https://www.youtube.com/watch?v=9GNM0bBBipA


All times are GMT +2. The time now is 02:08.

- Copyright 2026 4Tuning