![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Salutare
Nu stiu daca este locul potrivit dar totusi va intreb :) Imi poate face cineva din PDF-ul atasat un DXF? trebuie date si cotele pt DXF? multumesc |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
verifica si link-ul asta >>> http://anydwg.com/pdf-to-dxf.html |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
Am incercat zeci de conversii cu programele mici si se pierde enorm din calitate. Tot ce inseamna forma rotunda se converteste in linii si nu vreau asta. Va zic si la ce imi trebuie, cu acest dxf se poate taia la router. In final vreau sa tai dupa acest DXF in plexiglass si in mdf iar literele din plexi sa fie introduse in gaurile din mdf ;) ma poate ajuta cineva? daca este nevoie de cote le pot da merci Taz |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
Nu stiu ce font este.. seamana cu Arial dar nu este. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
ma uit si iti zic |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Sa cresti mare
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Din pacate nu ma ajuta
vreau sa fie identic cu ce am postat eu. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nu te ajuta in ce sens ? Ca e acelasi font. Sau ce marime iti trebuie ? sau zi pentru ce ca sa stiu cum sa il fac.
App , nu am vazut ca ala e #, am crezut ca e apostrof. Mai e ceva ce sa modific ? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
Am atasat ambele fisiere, cel facut de tine si ce vreau eu
In afara ca este scris acelasi text in rest nu seamana Eu nu vreau sa semene ci sa fie identic tocmai de aia am intrebat daca poate face cineva DXF din PDF-ul dat de mine (tot vectorial) Din cate am inteles trebuie importat in CAD si date cotele acolo. Fisierul DXF este facut de tine iar celalalt este ce vreau |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
http://tutorial-z.com/uploads/Alpine2.rar
Daca il vrei mai inclinat sau mai mult spatiu intre litere imi spui . Mie mi se pare ca sunt la fel :) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nu sunt deloc la fel.. nu vreau sa semene ci sa fie identic
nu te mai chinui ca nu asa il vreau uita-te cu atentie la t si la s si vezi daca sunt la fel merci |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Acu am vazut ca nu e acelasi font, la litera T si I . Cand sau daca afli ce font e imi spui si daca vrei il fac ;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Am reusit! :)
am tot cautat pe google pana cand am dat intamplator de un programel, se cheama "Vector Magic", si poate face din jpg -> dxf si multe altele mci pt ajutor |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Am mai facut o janta:D
Ce parere aveti?:> PS.:Imaginea nu este clara din cauza rezolutiei:| |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
Poate o sa primesc avertizari de la administratori pentru ca imi las link-ul aici dar na, pana atunci eu il postez ca sa ajut. Site-ul meu e tutorial-z.com si am facut multe tutoriale pentru incepatorii in 3DS max. Daca ai probleme cu limba engleza sunt si in romana. Cred ca am si un tutorial despre jante :) . Daca mai ai nevoie de ajutor, nu ezita sa ma intrebi |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Multumesc de sfat,dar janta am facut-o ca nu am avut ce face pentru ca nu sunt acasa si lucrez cu max7,pe cand acasa cu max2009
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Salut,ma poate ajuta cineva cu un virtual tuning,sper ca am scris corect ptr o Skoda 120?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2D sau 3D ?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Nu ma pricep asa ca te las pe tine sa decizi...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Nimeni,nimic? sau poate nu am postat unde trebuie...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2D - Adica in photoshop (daca e in photoshop , nu ai postat in sectiunea care trebuie)
3D - modelare 3D. O macheta virtuala pe care o poti roti , si privi din orice unghi. Diferenta este ca modelarea 3D necesita zile in sir de munca si ma indoiesc sa faca cineva pe gratis. Daca esti dispus sa platesti, iti fac eu :) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Nu nu nu prea ai inteles,nu vreau nici o macheta,vroiam ceva gen photosop,o poza simpla ceva, masina este maro in talon iar in carte scrie ocru,vroiam sa-mi fac o parere cum ar arata cu alta culoare,jante,low,etc,daca trebuiesc poze cu masina voi pune maine...sper ca m-ai inteles
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
eu am inteles dar daca vrei in photoshop , nu ai postat in sectiunea care trebe :) . Aici e doar ce tine de modelare 3D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Gata m-am prins o sa intreb dincolo,mersi oricum.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
De cateva zile am facut si eu upgrade la i7 2600k si m-am pus sa invat 3DS Max. Asta e prima chestie care m-am apucat sa modelez. Sper ca e bine pt un incepator :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Rau nu e , dar ai greseli de modelare. Cand o sa aplici un smooth, o sa ai forme nedorite (denivelari) . Incearca sa eviti trunghiurile daca ai de gand sa faci modele highpoly .
App , cat de rapid este un i7 ? ca mi-am comandat si eu azi piese de 7000 de euro printre care si 2 x Intel xeon E5-2665. Si eu voiam 2 x I7 dar din cate am citit pe forumuri, nu se pot pune doua procesoare I7 pentru ca nu comunica intre ele. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Se cunoaste diferenta cu un i7 in sistem dar momentan nu am ajuns la pasul sa il stresez in randari mai intensive :D Asta dupa ce o sa invat mai multe. Ms pt sfatul de a evita triunghiular polygons.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
am invatat sa fac si jentile + cauciucurile :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
salut ,am si eu o problema si sper sa ma poata ajuta cineva desi este cam liniste in ultima vreme pe aici:(,am incercat sa fac o randare cu vray dar imaginea imi iese pala fara reflexie si nu imi dau seama unde este problema luand in considerare ca am mai randat cu vray si am folosit aceleasi setari si in trecut mi-au iesit
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
Am facut un Samsung Galaxy S4
Astept pareri! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
tia iesit bine ,ai putea sa faci modele de carcase pt el ,cu mai multe culori si combinatii, intelegi unde bat :lol:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Am facut si eu un Vertu Ti (pentru un concurs) :)
http://www.cam-design.fr/wp-content/...ti_render2.jpg http://www.cam-design.fr/wp-content/...ti_render3.jpg |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Foarte frumos a iesit. Modelare+ texturare, nota 10 :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:54. |
- Copyright 2026 4Tuning