![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
hmm... suspensie completa, sa o mai cobor putin... is de accord ar arata bestial, dar NU. Traim in Romania iar aici in Arad ii plin de gropi mai ales pe unde stau eu si nu o pot lasa deloc mai jos.
Apropo: Vento-ul tau cat consuma? (ala cu motorul de 2.0i) :?: Si inca o intrebare. Faruri Decante cu lupa pe faza scurta sau angel eyes? in ideea in care in 2-3 luni o sa o vopsesc complet negru mat. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
mici update-uri:inainte si dupa......si mai am cu pleoapa pusa si botu revopsit dar nu le gasesc....:d
apropo super tari au iesit rotile...sa le invarti sanatos.... |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
acuma nu ma pot pronunta asupra consumului pt ca imi ia ff mult...cred k pana in 15%...dar sper sa pot remedia problema.
Vezi k sunt la Dectane faruri cu lupa+ angel eyes:D te salut si bafta tuturor! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
4 Attachment(s)
asta era
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
Masina ai luat-o cu motoru asta, nu l-ai schimbat tu, nu?:?: Am gasit faruri cum ai zis pe fundal negru. :?:Oare fundalul negru nu scade din intensitatea farurilor pe noapte?:?: |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
a mea e 1,8 90cp si scot maxim 10 in oras..dar motorul e tipla tipla.conteaza ff mult sa se faca amestecul cum trebuie,sa functioneze perfect debitmetrul de aer... am avut opel-uri de 1,6 care imi luau mult mai mult decat vento la drum intins sau in oras.Am ajuns la concluzia ca nu e bine sa ne tiganim pt piesele care tin de consumul masinii..filtre...ulei..debitmetru.. garnituri.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
mie mi problema din calculator,cu aprinderea am ceva bube...dar zilele astea am schimbat calculatoru' si aprinderea cu una originala acuma sa vad cum sta cu consumu' k nu prea am mers mult cu ea...mie imi lua 15% asa lejer si schimbam pana in 2000 ture. Da masina asa am luat-o cu motoru' asta. auzi,cat te-a costat sonda lambda?? k atunci cand am puso pe tester mi-o dat si la sonda ceva. aseara am schimbat si eu uleiul si mai am de schimbat distributie,ambreaj complet si filtrele numa sa fie timp k sunt cumparate toate. Iar despre faruri nu cred k scade din intensitate pt k la faza scurta e lupa iar la faza lunga are oglinda daca te uiti mai atent...deci nu cred k o sa ai probleme :D
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
cu consumu depinde de orash si de stilul de mers....aici la noi imi ia 13-15 in timpul saptamanii daca trag de ea si 8-9 sambata si duminica cand e orasul gol ...deci depinde cum dai cu talpa .....nu demult am schimbat capacul la delcou si luleaua...erau de cand masina....parca e alt motor...trage mai bnine se aude mai bine si a scazut consumul...bujiile si fisele sunt si ele noi....distributia e schimbata ....filtrele le schimb toate la schimbul de ulei(ulei ,benzina,aer)adica la 12000 km si vreau sa zic ca merge mult mai bine decat atunci cand am aduso din germania in mai anul trecut si are deja 60.000 in romania ....asa ca daca e intretinuta cum trebe merge mult si bine
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
U ai evacuare directa... vre-o problema cu politia? RAR-ul mobil? Iti trece de RAR? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Nu vrea nimeni fata de Golf pe Vento? Dau la schimb fata de Golf pe fata de Vento
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
-Sebastian.C daca o dai asa completa cum o ai tu pe golf facem schimb...(adica tu imi dai faruri,capota si masca si io ti le dau ale mele) piele pe piele cum s-ar zice...
-vapix11 am doar catalizatorul...de la catalizator in spate doar teava pana la finala, iar despre RAR ce sa zic...k nu iese fumu' nici la 70% din masini daca e sa o iei asa...numa k mai trece omu' cu vederea. RAR-ul mobil nu ma oprit niciodata deci nu stiu daca o sa am probleme,oricum nici jentile pe 15" nu mi-s trecute in certificat. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Din pacate nu pot da farurile alea.... Costa prea mult :))
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
stiti careva mai bine despre cum se aude cu/fara catalizator/intermediara?? :shock: ca eu habar nu am...:rolleyes2\ mersi;) |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
:rolleyes2 Poate asta nu stie care-i catalizatoru si care-i intermediara... tre sa caut prin Arad masini cu sunet fain si ma uit sub ele sa vad ce matze au scoase.. 8)
Va spun Luni-Marti ce-am scos;) Weekend placut |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
caut scut motor golf3 /vento
daca stir cinneva unde as putea gasi |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
am gasit scut de metal pe undeva la 500 ron:shock: |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
nu sunt ceva firme prin cj care fac scuturi pt motor?? poate iesi mai ieftin asa daca gasesti pe cineva sa ti-l faca din metal bineineles...in caz ca ai gasit ceva la pret cat de cat rezonabil si daca e din metal sa ma anunti si pe mine! v-am salutat! numai bine
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
BSZA... cat te-o costat pe tine spoilerele pe mashina (fata-spate-praguri)?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Cine imi vinde si mie un leron pt Vento???
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Eleron pardon...:oops:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Mali 84, nu vrei la al tau vento fata de Golf 3? Dau la schimb cu a ta daca vrei. Schimbul contine: Capota, faruri si grila
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Oferta suna bine dar nu pt mine din pacate...:sad: Oricum mersi de oferta:-)
|
1 Attachment(s)
mali84: Am vazut ceva poze mai vechi si era in doua nunate de albastru mashina... Ii revopsita acum? M-ar interesa si pe mine cat costa un vopsit total :?::!::?:
Schimbare la fatza... :D Grila FK; Capota negru mat (nu apucasem sa o spal inca, deci ii plina de parf). Pleoapele is cu banda deocamdata, FK-ul nu are pe stoc bara prelungire capota :sad: Aveti careva cunostinte de prelungire/adaugare/schimbare bara fatza? Asta mii un pic sparta de la gropile de aici :evil:...:!::?: Mai am cateva intrebari de preturi.. poate stie careva: Pe la ce pret ar fi: climatronic sistem complet; sisteme geamuri electrice; motor 2.0i 16v (GTi MK3) cu sau fara mashina avariata sau pt dezmembrari (motorul sa functioneze). PS: Este vre-un Golf MK3 GTI de vanzare pe aici? (-in stare buna-) |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
vedeti ca are d-shiznit un eleron...vb cu el:D
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Salutare Vapix11! Ai dreptate,e in 2 nuante,nasol...dra inca nu am bani suficienti sa o repar si sa o revopsesc. Am vorbit cu niste baieti care se ocupa si mi-au estimat lucrarea la vreo 1500-1600 lei. In banii astia include schimbatul aripilor fata pe care le am noi,reparatul aripilor spate si de sub spoilerul din spate,usa de la portbagaj (rugina de sub numar)...si cam atat cred. Si pragurile trebuiesc schimbate dar de alea am uitat sa le spun baietilor adica nu sun ncluse in banii astia,se mai pluseaza ceva. Vospeaua o cumpar yo care m-ar costa undeva la 600 lei. Totalul:o caruta de bani:cry:. Deocamdata vreau sa schimb doar aripile fata care imi stau noi in pod si mi-e frica sa nu le prinda rugina si pe ele si totodata mai schimba putin aspectul masinii:-). Ms de sfat Ulie.cozmi!!!8)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Si eu ma gandesc la revopsit... sau la vandut..
|
Re: VW Vento - Proprietari
buna,
pentru motorul AAM(1800cmc 75 cp) ce bujii imi recomandati? ce tip sau marca e bun? merci;) |
Re: VW Vento - Proprietari
salut am si eu o problema la vento meu nu porneste ,nu imi da scanteie la fisa centrala in conditile in care am dat fisa jos si am puso pe un golf si a mers si bobina le fel stie cineva ce are. a si am pus un tester pe ia si da eroare la un senzor de la axu cu came se poate asa ceva ,unde e senzou?
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
Bosch- W 8 LTCR Beru - 14 GH-8DTUR NGK - BUR 5 ET si toate au interval de schimbare la 60.000 Km!! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
PS2: si merge mai bine mashina - cica s-ar mai fii castigat ceva calutzi/..ponei la mine :lol: -ce avantaje is ca is bujiile noi? :???: |
Re: VW Vento - Proprietari
salut baieti...o intrebare....am montat azi alarma pe masina...modulul stie sa inchida -deschida geamurile dar io nu stiu sa le leg...in rest am legat tot mai putin partea cu geamurile....ma poate ajuta careva sa imi zica pe ce culori de fire sa ma leg ...ma gandesc ca le gasesc in burdufgul din stalp...
inca ceva....se armeaza singura dupa 30 de secunde...daca e motorul oprit se inchid usile(coboara tumburusii) dar daca e motorul pornit numai bipaie dar nu se blocheaza usile iar dupa ce opresc si vreau sa inchid masina mai intai trebuie sa apas pe butonul de deschis altfel nu se armeaza.... |
Re: VW Vento - Proprietari
sal
cum pot sa demontez nuca schimbatorului ca dupa schimbarea husei sa o mai pot pune inapoi....fara sa rup ceva? mersi;) |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Imi cer scuze tuturor celor care m-au cautat pentru piesele de Vento.
Am stat in dilema fiindca nu stiam daca sa plec sa-l aduc sau nu. Tocmai mi-am achizitionat un alt VW Vento VR6 din Germania si reincepe tunareala. :lol: |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:14. |
- Copyright 2026 4Tuning