Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

GRIGO 21-05-07 10:16

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by cata_tm (Post 910168)

am o masina, facuta de mai de mult de mine... da are al naibii de multe poligoane, si acuma tre sa o fac super low poly... si sa ma apuc sa sterg fiecare poligon, sa il refac dupa aia manual

la cum te`ai exprimat tu in postul asta se intelege ce e o masina facuta de tine ....:-P

cata_tm 21-05-07 19:01

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
tu daca nu faci zazanie, nu te simti bine, nu?

deci, reiau. modelul pe care vreau sa il modific acum, si la care m-am lovit de numarul mare de poligoane, este facut de mine, si jumatate din el poate fi vazut in "tot ceea nu poate fi incadrat", la "asta am facut o luna... ce credeti".
punctul 2: da, sunt foarte interesat de modificarea, in viitor a modelelor luate de pe net.

sper sa fi inteles, poti, daca vrei tu, sa zici ca nu m-am exprimat corect, dar te rog, fara cearta, ca sunt sictirit de aceleasi si aceleasi povesti care nu duc la nici un final potrivit, si nu aduc nimic bun nimanui

te salut

catalin

Yackone 09-06-07 02:36

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
primul meu talent...e facuta dupa un tutorial;)

Yackone 09-06-07 20:47

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
incerc incerc...si incep sa prind ideea;)

Ace Axel 09-06-07 21:33

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
arata bine man ... gg

ruver 09-06-07 23:23

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
se pare ca ai prins cat de cat miscarea acum ramana numai sa te joci cu formele pana scoti ceva calumea :D

Yackone 10-06-07 11:29

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
inca nu ma descurc cu materialele si cu imbinarile...mai tre sa exersez...;)

nytrous_oxide05 11-06-07 10:21

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
am si yo o intrebare... exista vreo metoda de a imbina mai multe chestii in asa fel incat sa functioneze ca un intreg?...stiu ca nu ati inteles nimic asa ca explic la ce am nevoie: Vreau sa leg volanul de axul volanului si de directie...directia folosita e ceva mai simpla pt ca este pe un kart... l-am facut repede si fara sa stau la detalii dar vreau sa stiu daca se poate face ceva d genul asta...?

multumesc!

nytrous_oxide05 11-06-07 10:30

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
aa si am uitat...sa postez o poza ca sa intelegeti mai bine...si sa va rog sa nu luati in seama calitatea lucrarii pt ca e doar orientativ asa sa stiu ce si unde vine pt cand ma apuc de constructia kart-ului :D... aa si ca veni vorba de calitate..cum fac si eu lucrarile mai reale?...de unde pot lua materiale gen OTEL sau PLASTIC sau LEMN..sau ce mai e nevoie la acest kart.....?

Sleepy_85 11-06-07 13:42

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Se cheama "rig" metoda de a imbina mai multe obiecte ca sa functioneze ca un ansamblu, se foloseste des la character modelling. Ai aici un tutorial video la cum sa faci asta pe o masina, sper sa te descurci. Tre sa dai o bere ;)

nytrous_oxide05 12-06-07 19:06

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mersi mult..dau acea bere...candva..nush..la tuning days 2008 :))...daca stateam in orase mai apropiate chiar o dadeam...dar daca o sa am ocazia o dau...ms mult inca o data ;)

nytrous_oxide05 12-06-07 19:40

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
as mai avea o intrebare...nu stiu daca se poate si sper sa intelegeti la ce ma voi referi... vreau sa schimb punctul de rotire al unui obiect...se poate?.... ca sa intelegeti mai bine va explic... atunci cand rotesti un obiect...punctul de rotire este in centrul acelui obiect....yo vreau sa fie de exemplu in parea de jos...nu in centru...adica la fel cum obiectul se roteste in mod normal avand ca punct fix mijlocul..eu vreau sa aiba acel punct fix mai jos... astept raspuns... va tot intreb pt ca vreau sa fac un kart functional in 3dmax inainte de a ma apuca sa bag bani in realitate in asa ceva...ca sa stiu clar atunci ce si cum fac... ms ;)

mba 15-06-07 21:16

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
astai simplu....selectezi corpu te duci unde arata in poza:D:D:D:D:D.....apesi w si moti centru d rotatie:d.....salutari si fara bere.... aaa si pe urma apesi e ca sal rotesti

mba 16-06-07 18:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
acuma am eu o intrebare .. "dezaburirea" si marginile nerge de pe luneta..... se pun de la material nuh??...asa cred ....dak s pun de la material ... ce material folosesc si dak nu se face d la material ....atunci cum se face....stie cineva????hai k vreau sa para masina cat mai reala... so...help

GRIGO 30-06-07 10:42

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
c-am bate vant`u pe aici pe la 3d .... lucrari noi nimic ...
eu va spun sincer ca de vreo 2-3 luni nu prea am mai deschis maxu ....mai exact dupa ce am terminat oltcitu nu am inceput lata masina .... nici timp nu prea si nici chef ..... cred ca vara asta stau pe bara ....
voi ce mai ziceti cu 3d`u .... lucrati lucrati ?


All times are GMT +2. The time now is 12:20.

- Copyright 2026 4Tuning