![]() |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Nu "stiu" ca are 700 CP,ci asta s-a aflat de toata lumea.Banuiesc ca si restul presupunerilor de 9-10 secunde tot pe asta se bazeaza.In afara de cei doi,toti "vorbim din carti" despre asta.
Iar partea cu "teoria e invinsa de practica" e idee de "meserias" de la service-ul din coltul blocului.Ma bucur pentru tine ca ti-ai insusit-o... |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
HAi ca ma plictisesti ! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
umbla vb ca una dintre masinile din cursa asta face 402m in mai putin de 10 sec dar mai mult de 9. daca e vb de conditii nationale, nu este nimic grav. daca s-a verificat in alta parte si in conditii de 1/4 ml drag strip, atunci e o problema. MARE.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Poate nu va vine sa credeti dar masinile astea au puteri de neimaginat pentru multi, iar calculele la timpul de 400m cu telefonul sunt derizorii iar eu pot mai bine cu o secunda decat ce s-a vazut, acum pot asta. Peste ceva timp o sa pot si mai mult avand o inaintare pentru o putere echivalenta de ----cp. La aceasta cursa am plecat cam ca la semafor nu f tare si probabil ca asta se va vedea cand apare fimarea din spate. Intradevar dupa 402 am ridicat putin, nu de tot pedala si am reaccelerat in continuare. Viteza era mare iar recul faptului ca am saltat pedala a fost ca pe la 270 am fost depasit lafel cu distanta care eram in fata la 400m. Oare daca nu ridicam pedala ce se intampla? Cert este ca tinand dupa 270 acceleratia in plin am reusit in scurt timp dar metri multi la vitezele alea sa trec in fata si la 300 eram in fata la 310 tot in fata, apoi intrasem cu treapta 6 in zona rosie si am redus moment in care pe franare am fost depasit de Onoanist. Probabil ca masina lui fuce peste 315-320 cat e setata acum a mea dar nu suficient cat sa fie in fata unui scooter la 300. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Nefiind vorba de un timp omologat nu are sens sa discutam cat fac pe 1/4mila. Speram ca achizitionarea celei mai performante instalatii de cronometrare din Romania sa ne ajute sa facem in stil profesionist toate masuratorile pe viitor. A calcula timpul dupa un film cu telefonul sau camera nu e ok, mai ales ca momentul startului nu este definit. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
ma vad nevoit sa imi schimb parerea dupa ce am vazut filmele .tre sa recunosc ca Seby este in fata , cu aceiasi cm pe care i-am vazut in cealalta poza, insa era vb de Ono.
bv.insa greul, parerea mea ,abia incepe.ai in sfarsit un adversar cu care sa te masori.iar acest lucru nu poate fi decat constructiv. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
felicitari domnule sebastian.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
breaking news...distanta a fost "manarita". nu au fost 402 m ci doar...390 :)...the show must go on! (erata=se inlocuieste show cu circ)
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
lucru romanesc:) (tziganesc:P)
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
1 Attachment(s)
O parere in format media, PUR personala si STRICT legata de cursa (de scuzat greseala de scriere si lagul din filmari).
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Eu nu am insemnat.
Am masurat cu Foresterul si erau cam inca 10m dupa ce contuarul a trecut de 400. Oricum inca 10 m inseama 0,3 secunde de mers. Daca cineva crede ca erau 390m desi dupa mine erau 410 ce pot sa zic, doar ca si daca puneam frana pe linie peste 10m tot in fata eram la viteza aia. Eu nu inteleg altceva de ce nu au masurat exact de la inceput sa se stabileasca finishul la 450? Glumesc, dar eu am vazut ca sunt 410 masurati cu Foresterul cu roti de iarna care-s mai inalte ca alea de vara. 10m + sau - pentru mine e concludent si nu uitati ca am plecat prost. |
| All times are GMT +2. The time now is 19:49. |
- Copyright 2026 4Tuning